Dorota Gardias, VIVA! 2009
Fot. Zuza Krajewska
O TYM SIĘ MÓWI

Dorota Gardias zauważyła niepokojące zmiany w swoim organizmie: „Szukam przyczyny..."

Niedawno pogodynka wygrała z rakiem. Teraz chodzi o wagę

Rafał Kowalski 20 kwietnia 2022 10:53
Dorota Gardias, VIVA! 2009
Fot. Zuza Krajewska

Choć Dorota Gardias nie mówi zbyt wiele o swoim życiu prywatnym, we wrześniu ubiegłego roku zrobiła wyjątek. Pogodynka przyznała wtedy, że choruje na raka piersi. Po kilku miesiącach mogła odetchnąć z ulgą, bo zapanowała nad nowotworem. W ostatnim wywiadzie dodała jednak, że aktualnie ma inny zdrowotny problem.

Dorota Gardias o niepokojącej wadze

Stara się zawsze uśmiechać i przekazywać widzom dobrą energię. Jednak i jej nie mijają problemy. Wszystko zależy od podejścia do nich… „Jestem osobą, która jest optymistką, wypracowałam w sobie ten optymizm w drodze samorozwoju. (...) I tak naprawdę to jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem. To, że dookoła dzieją się różne rzeczy, to... życie”, przyznała Dorota Gardias Plejadzie.

Chwilę później podkreśliła, że jest jedna rzecz, z którą musi się zmierzyć. To masa ciała, która nie chce pójść w górę. „Jedyny mój problem ostatnio to to, że jem już dwa razy więcej, a cały czas chudnę, nie mogę się z tym poradzić! Chyba zacznę jeść słodycze, których nie lubię, bo wolę kiełbasę”, przyznała najpierw żartobliwie.

A za chwilę dodała na poważnie, że szuka pomocy u specjalistów. „Mam problem z wagą, cały czas chudnę i nie wiem, dlaczego, więc szukam przyczyny w organizmie. Mam nadzieję, że to tylko jakiś taki moment i to nic poważnego”, zakończyła wątek pogodynka. My również mamy nadzieję, że wkrótce sprawa się rozwiąże pomyślnie dla gwiazdy.

CZYTAJ TEŻ: Niezwykły talent, wspaniała charyzma... potworna choroba. Kim była Kasia Markiewicz?

Dorota Gardias, VIVA! 2009
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek

Dorota Gardias o raku – wypowiedzi archiwalne

„Gdy usłyszałam, że to nowotwór i jak najszybciej trzeba zrobić operację, życie przeleciało mi przed oczami”, mówiła o raku piersi Dorota Gardias w pierwszym wywiadzie na temat choroby. Trudna sytuacja, która dotknęła ją na przełomie lata i jesieni 2021 skłoniła ją do różnych przemyśleń. „To taka sytuacja, w której człowiek zaczyna się zastanawiać nad tym wszystkim, co robi, gdzie zmierza, czy to ma w ogóle sens. Uzmysłowiłam sobie jeszcze dobitniej – choć nie jestem lekkoduchem – że to nasze życie jest bardzo kruche, że w każdym momencie wszystko może runąć. Dlatego warto dbać o siebie, o bliskich, o relacje z nimi. Żeby zostawić coś fajnego po sobie”, zaznaczała ulubienica widzów w rozmowie z Dobrym tygodniem.

Dodała też, że choć raka na ten moment udało się opanować i wszystko z jej zdrowiem w porządku, to jej psychika trochę podupadła. Dorota Gardias wkłada więc mnóstwo wysiłku w to, by skupiać się tylko na tym, co dobre. A wierzymy, że takich chwil czeka ją całe mnóstwo! 

ZOBACZ TAKŻE: Shannen Doherty: „Nie jestem gotowa na śmierć”. Aktorka jest w czwartym stadium raka. Co dała, a co zabrała jej choroba?

Dorota Gardias, VIVA! 2009
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…