Dorota Gardias, VIVA! 2009
Fot. Zuza Krajewska
O TYM JEST GŁOŚNO

Dorota Gardias walczy z rakiem. Czeka ją operacja: „Dwa lata żyłam z tykającą bombą w piersi”

Pogodynka wyznała, jak czuje się przed zabiegiem

Rafał Kowalski 20 września 2021 12:54
Dorota Gardias, VIVA! 2009
Fot. Zuza Krajewska

Równo tydzień temu Dorota Gardias przyznała, że mierzy się z chorobą. O nowotworze piersi pogodynka dowiedziała się przypadkiem podczas rutynowych badań. Dziś gwiazda czeka na operację usunięcia guza i przekonuje, że warto nie pomijać corocznych badań naszego ciała. Jak przed zabiegiem czuje się ulubienica widzów?

Dorota Gardias o raku. Diagnoza, apel o badanie się

W ostatnim tygodniu pojawiło się kilka wywiadów z prezenterką, która przyznała, że ma nowotwór piersi. Dzięki nagłaśnianiu sprawy przez Dorotę Gardias, wiele osób ma szansę przypomnieć sobie o tym, że warto dbać o swoje zdrowie. „Gdy usłyszałam, że to nowotwór i jak najszybciej trzeba zrobić operację, życie przeleciało mi przed oczami”, mówiła w Party gwiazda TVN, ale już chwilę po wyjściu od lekarza znalazła siłę, by pokonać chorobę. Szczególnie, że operacyjne usunięcie guza piersi może w jej przypadku zakończyć ten przykry temat.

Zawsze lepiej nie unikać regularnych badań. „Róbcie je i nie ignorujcie żadnych niepokojących symptomów, bo mamy dla kogo żyć”, prosiła ulubienica publiczności.

Zobacz równieżWstrząsające wyznanie Michaela Buble o nowotworze 4-letniego synka!

Dorota Gardias o emocjach przed operacją usunięcia raka

Jakie są najbliższe medyczne plany pogodynki? „Operację będę miała na koniec września. Po wynikach histopatologii będzie wiadomo, jak dalej ma przebiegać leczenie”, przyznała w rozmowie z Twoim Imperium.

Gwiazda usunie guza jeszcze w tym miesiącu, ale już wie, że choroba rozwijała się u niej o wiele dłużej, niż myślała. „Przez dwa lata żyłam z tykającą bombą w piersi, nie mając świadomości, że to bomba”, dodała w tym samym wywiadzie.

A czy prezenterka nie boi się zabiegu? „Mam świadomość, że każda operacja i każda narkoza niesie ze sobą jakieś ryzyko, ale nie skupiam się na tym. Po pierwsze dlatego, że jestem takim typem człowieka, który zacznie odczuwać strach dopiero w szpitalu, przed samym zabiegiem”, powiedziała Twojemu Imperium i dodała, że po drugie, chce się wyleczyć, bo dla kogo żyć.

Trzymamy ogromne kciuki za powodzenie operacji. Mamy nadzieję, że przykład Doroty da innym kobietom i mężczyznom motywację do badań. 

Czytaj także: Dorota Gardias świętuje urodziny córeczki. Hania skończyła 8 lat! 

Dorota Gardias 2020
Fot. Instagram/Dorota Gardias

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.