Donald Tusk, VIVA! 10/2007
Fot. Robert Murawiecki
O TYM SIĘ MÓWI

Donald Tusk na uroczej fotografii z wnukami!

Polityk przy okazji zaapelował do obserwatorów

Olga Figaszewska 14 grudnia 2020 10:15
Donald Tusk, VIVA! 10/2007
Fot. Robert Murawiecki

Donald Tusk podzielił się z obserwatorami uroczym zdjęciem z wnukami. Polityk wybrał się z pociechami na wyprawę w poszukiwaniu choinki. Fotografia urzekła jego fanów. Przy okazji Donald Tusk zaapelował do internautów.

Donald Tusk na wspólnym zdjęciu z wnukami

Donald Tusk doczekał się już czwórki wnucząt. Kiedy kilka lat temu wyjeżdżał do Brukseli, to właśnie z nimi najbardziej przeżywał rozłąkę.

„Jestem wyjątkowo szczęśliwym dziadkiem. Raz, że bardzo na to czekałem, dwa - to jest zupełnie fenomenalne przeżycie. Nie spodziewałem się, że można od razu pokochać, tak bezwarunkowo jak własne dziecko, takie małe ciałko, istotę, która jeszcze nie mówi i ledwo poznaje. Kiedy Mikołaj pierwszy raz ewidentnie do mnie się uśmiechnął, to jakby słońce wzeszło”, mówił w jednym z wywiadów po narodzinach pierwszego wnuka.

Na instagramowym profilu byłego premiera pojawiają się wspólne zdjęcia z wnuczętami. Tym razem było podobnie. Donald Tusk wybrał się z chłopcami na poszukiwania świątecznego drzewka. Były premier zaapelował także do obserwatorów, by dbali o siebie i bliskich. Ze względu na pandemię te święta będą dla wszystkich zupełnie inne. 

,,Dzisiaj tradycyjna wspólna wyprawa po choinkę. To będę trudne święta, inne niż zwykle. Tym bardziej warto się postarać, by nie zabrakło w te dni ciepła, miłości i radości, szczególnie naszym najmłodszym. Bądźcie jednak ostrożni i rozważni, wirus nie wziął wolnego na Boże Narodzenie!", napisał na Instagramie. 

Zdjęcie polityka skomentowała w dowcipny sposób jego córka. Kasia Tusk wykonała kadr, który opublikował jej tata. 

,,Halo, a gdzie oznaczenie fotografia", napisała. ,,A to nie byli paparazzi?", odpowiedział Donald Tusk. 

Wnuki Donalda Tuska 

W 2000 roku syn Donalda Tuska po raz pierwszy został ojcem. Na świat przyszedł chłopiec, któremu para dała na imię Mikołaj. W 2012 roku urodził się natomiast Mateusz, kolejny syn Michała i Anny, a w 2016 roku para powitała trzecie dziecko. Z kolei w styczniu 2019 roku na świat przyszła córeczka Kasi Tusk. 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.