Dominika Gwit, VIVA! marzec 2017
Fot. Piotr Porębski/METALUNA
O TYM SIĘ MÓWI

„Wielu kobietom wydaje się, że są ideałami. Nie dążcie do nich. Myślcie o sobie!”

Dominika Gwit o kobiecej solidarności i hejcie

Olga Figaszewska 9 stycznia 2019 10:50
Dominika Gwit, VIVA! marzec 2017
Fot. Piotr Porębski/METALUNA

Po tym, jak wytrwale walczyła o szczupłą sylwetkę, dziś mimo nadprogramowych kilogramów stała się pewną siebie kobietą, która w stu procentach akceptuje to, jak wygląda. W końcu Dominika Gwit czuje się szczęśliwa. Jednak często mierzy się z hejtem w sieci. Internautki zarzucają jej promowanie otyłości. We wtorek gwiazda wystąpiła w Dzień Dobry TVN, gdzie wzięła udział w rozmowie na temat solidarności kobiet. Czy kobieta jest największym wrogiem drugiej kobiety i najsurowszym sędzią? Jakie zdanie na ten temat ma aktorka?

Dominika Gwit o hejcie i kobiecej solidarności

Na każdym kroku oceniają swój wygląd i wytykają błędy. Czy kobiety, które się tego dopuszczają są sfrustrowane i nieszczęśliwe? Gościem Dzień Dobry TVN była również Katarzyna Pawlikowska i Bogna Sworowska. Ekspertka ds. społecznych zachowań kobiet wyjaśniła, że według badań, płeć piękna postrzegają siebie w kontekście swoich najbliższych, a powodem negacji są rzeczy stereotypowo kobiece.

Dominika Gwit w całej dyskusji zwróciła uwagę, że żyjemy w czasach, które dają nam przyzwolenie do wytykania kogoś palcami. „Żyjemy w bardzo trudnym świecie, który dąży do ideałów. Ideałów nie ma. Wielu kobietom wydaje się, że są. Chcą być takie, jak widzą na okładkach gazet inne kobiety. Chcą wyglądać tak, jak wyglądają przepiękne modelki na Instagramie. Chcą się tak samo ubierać. Nigdy tego nie osiągną, bo nie są tymi osobami”, komentuje gwiazda.

Aktorka podkreśla, że kobiety często nie chce dopuszczać do siebie myśli, że piękny świat, który pokazują jej media jest tylko ułudą. „By ktoś mógł wystąpić na okładce magazynu spędza długie godziny z wizażystą, fryzjerem, stylistą, wizażystką i Photoshopem. Wraca do domu i już tak nie wygląda, jest normalną kobietą. Wiele kobiet tego nie wie”, mówi.

I dodaje po chwili: „W „momencie, w którym ktoś wychodzi tak jak ja i mówi: "Nie, nieprawda. Nie musisz taka być. Bądź sobą i kochaj siebie i swoje życie, myśl o tym, co jest dla ciebie najważniejsze, bo te światła zgasną i w tym domu będę miała to, co jest sensem mojego życia".

Dominika Gwit zaapelowała do kobiet, by żyły w zgodzie ze sobą, kochały siebie takimi, jakimi są. To dążenie do ideałów doprowadza ich do frustracji. „Nie dążcie do ideałów. Myślcie o sobie!”, zakończyła. 

Zgadzacie się z nią?  

Dominika Gwit, VIVA! marzec 2017
Fot. Piotr Porębski/METALUNA

Dominika Gwit
Fot. Piotr Molecki/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?