Diana Rudnik zniknęła z Faktów dlaczego
Fot. TVN/Bartosz Krupa East News
O TYM SIĘ MÓWI

Niepokojące informacje o Dianie Rudnik. Widzowie TVN zostali zaskoczeni...

Prezenterka nie prowadzi już „Faktów”. Dlaczego?

Rafał Kowalski 7 kwietnia 2021 12:57
Diana Rudnik zniknęła z Faktów dlaczego
Fot. TVN/Bartosz Krupa East News

Około trzy lata Diana Rudnik witała widzów Faktów w głównym kanale TVN oraz publiczność Faktów po Faktach w TVN24. Niestety od stycznia 2021 roku prezenterka nie prowadzi już wymienionych programów. Widzowie i dziennikarze zauważyli jej nieobecność na antenie. Teraz 48-latka pochodząca z Opola przedstawia wiadomości jedynie z Faktach po południu emitowanych w TVN24. Co się stało?

Diana Rudnik zniknęła z Faktów w TVN. Powody

„Od kilku miesięcy Diana Rudnik nie jest już gospodynią głównego wydania „Faktów” i „Faktów po Faktach”. Nadal prowadzi natomiast „Fakty po południu” w TVN24”, czytamy w serwisie Wirtualne Media, który jako pierwszy zauważył nieobecność prezenterki w najważniejszych programach informacyjnych stacji.

Nie jest tajemnicą, że pod koniec ubiegłego roku w TVN zaszło wiele zmian personalnych, które objęły też dziennikarzy, reporterów i prezenterów. Ze stacją pożegnali się między innymi dziennikarka Aleksandra Janiec czy pogodynek Maciej Dolega. Wiele innych osób zmieniło swoje stanowiska.

Czy właśnie w skutek podobnych zmian od stycznia Diana Rudnik nie prowadzi już Faktów? A może z innych względów prezenterka bardziej odpowiada pora emisji Faktów po południu? Oficjalna przyczyna takiego obrotu spraw niestety nie jest znana. WirtualneMedia.pl wysłały zapytanie dotyczące Diany Rudnik do szefostwa TVN Grupy Discovery. Firma nie odpowiedziała.

Czytaj też: Niezwykle profesjonalna i ambitna... Kim jest Diana Rudnik, dziennikarka TVN?

Diana Rudnik zniknęła z Faktów
Fot. TVN/Bartosz Krupa East News

Diana Rudnik – kariera

Pochodząca z Opola 48-letnia dziennikarka ukończyła politologię ze specjalnością dziennikarską w Instytucie Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego. Pracę w telewizji rozpoczęła w 1992 roku od redakcji TVP3 Katowice. Następnie przeszła do TVP3 Łódź, Polsatu, TV4, aż wróciła do swojej pierwszej stacji TVP – tym razem Info.

Od września 2015 roku przez pół roku Dianie Rudnik dano szansę prowadzenia głównego wydania Wiadomości w TVP1. W kwietniu 2016 roku prezenterka przeszła jednak do konkurencji i tak zaczęła się jej przygoda zawodowa z TVN24. Rok później doceniono pracę 48-latki i poprowadziła swoje pierwsze Fakty TVN. Niestety od stycznia 2021 roku gwiazdy brakuje w składzie prowadzących ten program. Stałymi gospodarzami Faktów są dziś: Piotr Kraśko, Anita Werner, Grzegorz Kajdanowicz i Piotr Marciniak. Z kolei niektóre wydania Faktów po Faktach przejmuje Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Zauważyliście nieobecność Diany Rudnik w Faktach i Faktach po Faktach? 

Diana Rudnik wraz z Anitą Werner i Grzegorzem Kajdanowiczem podczas ramówki TVN na wiosnę 2020

Kto prowadzi Fakty TVN?
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

TAGI #TVN

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?