Księżna Kate, książę William, Kate i William
Fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Pałac wydał oficjalne oświadczenie. To nie uciszy plotek o czwartej ciąży księżnej Kate...

Poznajcie szczegóły

Gabriela Czernecka 26 listopada 2019 12:29
Księżna Kate, książę William, Kate i William
Fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Księżna Kate jest w czwartej ciąży? Niedawno w ostatniej chwili odwołała udział w ważnym wydarzeniu, uroczystej gali Tusk Conversation Awards 2019. Królową reprezentował więc sam książę William. Jego samodzielna wizyta zaskoczyła fanów rodziny królewskiej. Pałac królewski wydał nawet specjalne oświadczenie w tej sprawie. Teraz znów pojawiło się oświadczenie informujące, że księżna Kate nie weźmie także udziału w oficjalnej czterodniowej podróży na Bliski Wchód. Internauci nie mają wątpliwości, że tak pałac próbuje ukryć, że Kate spodziewa się dziecka! 

Czy księżna Kate jest w czwartej ciąży?

Czwartą ciążę księżnej Kate ma sugerować to, że podczas każdej z trzech ciąży bardzo źle się czuła w pierwszym trymestrze. Żona księcia Williama miała bardzo silne mdłości. Przypomnijmy, że księżna Cambridge cierpi na dosyć rzadką u ciężarnych kobiet chorobą hypermesis gravidarum. Co to za choroba? To najcięższa postać występujących w ciąży nudności i wymiotów. Schorzenie bardzo utrudnia życie przyszłym matkom, bowiem dolegliwości są tak uciążliwe, że np. w przypadku księżnej, ta musiała rezygnować z wcześniej zaplanowanych oficjalnych spotkań i regularnie odwiedzała szpital. 

Kilka dni temu, księżna Kate niespodziewanie odwołała swój udział w uroczystej gali Tusk Conversation Awards 2019. Wraz z księciem Williamem mieli pojawić się tam razem, ale finalnie na gali pojawił się tylko książę William. Pałac Buckingham wystosował oficjalne oświadczenie w tej sprawie: „Księżna nie jest już w stanie uczestniczyć w ceremonii rozdania nagród z powodu dzieci. Wciąż jednak aktualne jest, że po południu spotka się z finalistami na herbacie w Pałacu Kensington. Książę weźmie udział w obu wydarzeniach”, głosiło oświadczenie.

I faktycznie William sam pojawił się na wydarzeniu i choć próbowano wydedukować z jego zachowania, co mogło stać się kilka godzin wcześniej, to przyzwyczajony do obecności fotoreporterów książę, nie dał po sobie poznać, że dzieje się coś niepokojącego. Sytuacja jednak znów się powtarza... Jak oficjalnie podano w kolejnym oświadczeniu, książę William wyrusza w czterodniową podróż na Bliski Wschód.

Niestety, księżna Cambridge nie będzie mu towarzyszyć. „Książę Cambridge odwiedzi Kuwejt i Oman w dniach 1-4 grudnia. Podczas podróży książę złoży hołd historycznym związkom Wielkiej Brytanii z Kuwejtem i Omanem oraz podkreśli silne powiązania i współpracę w różnych obszarach, w tym w edukacji, środowisku i obronie”, czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Nie podano oficjalnego powodu, dla którego Kate nie pojawi się u boku męża, ale brytyjskie media plotkują, że być może księżna Kate jest w czwartej ciąży i nie czuje się najlepiej, skoro opuszcza ważne wydarzenia... Pozostaje nam czekać na oficjalne oświadczenie w tej sprawie!  

Księżna Kate w fioletowej sukience, księżna Kate 2019
Fot. Getty Images

księżna Kate i książę William
Fot. Getty Images

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.