PIotr Grabowski, córka
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Córka Piotra Grabowskiego poszła w jego ślady. Choć długo była odciągana od tego pomysłu...

Taką relację ma Aleksandra Grabowska z tatą

Rafał Kowalski 18 czerwca 2024 14:58
PIotr Grabowski, córka
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Choć może się nam wydawać, że zaplanować można wszystko, los często pisze swoje scenariusze. Także w temacie zawodu, z którym bywamy związani do końca życia. Przekonała się o tym Aleksandra Grabowska, która po spróbowaniu różnych profesji, ostatecznie została aktorką. 29-letnia artystka radzi sobie świetnie, a dodatkowo ma kogo stawiać sobie za wzór – na scenie i przed kamerą pracuje też jej tata. Jaką mają relację?

Aleksandra Grabowska – jak została aktorką?

Belfer, Na dobre i na złe, Kobiety Mafii 2, Forst czy Infamia – to tylko niektóre projekty, z których możecie znać córkę Piotra Grabowskiego. Jej droga do tej profesji nie była jednak linią prostą. Pierwszy plan na siebie miała zupełnie inny. „Kończyłam liceum plastyczne w Krakowie, więc przygotowywałam się do studiów na ASP od dwunastego roku życia”, powiedziała w rozmowie z AKPĄ i dodała, że jej mama i tata nie chcieli, by została aktorką. „Moi rodzice dbali o to, żeby nie przyszło mi do głowy aktorstwo. Wychowałam się jednak w teatrze i nie wyobrażam sobie bez niego życia. Bardzo mi odpowiada łączenie aktorstwa filmowego i scenografii wyłącznie teatralnej”, opowiedziała.

O tym, że dziś pracuje przed kamerą, zdecydowało jedno zdarzenie. „Pewnie by się to nie wydarzyło, gdyby nie zbieg okoliczności. Kiedy moi rodzice już odetchnęli z ulgą, dostałam zaproszenie na casting do pierwszego sezonu "Belfra". W jednej chwili okazało się, że jestem w tym zawodzie zakochana! Aktorstwo jest moją totalną miłością i nie umiem bez niego żyć. Przepadłam totalnie”, czytaliśmy.

Przed Aleksandrą - lubianą między innymi za rolę Glorii w Na dobre i na złe - kolejne aktorskie wyzwania. Dziś jest mocno wspierana przez tatę, którego zawsze może też poprosić o zawodowe rady.

Zobacz także: Miał 52 lata, gdy został tatą. Dla córki zrobi wszystko, a ojcostwo to dla niego najważniejsza życiowa rola

Aleksandra Grabowska, Piotr Grabowski, Demakijaż, 2021

Aleksandra Grabowska, Piotr Grabowski
Fot. AKPA NIEMIEC

Piotr Grabowski – relacja z córką

Ola jednym z trójki dzieci aktora. W jakim momencie jego życia pojawiła się na świecie? Wtedy artysta był jeszcze w związku z Martą Konarską. „Gdy urodziła się Ola, miałem dwadzieścia osiem lat. Pracowałem w teatrze w Krakowie. Moja mama powiedziała kiedyś tak: Nie wiadomo, na kogo w życiu trafisz i musisz nauczyć się wszystkiego, czyli prasowania, gotowania, zmieniania pieluch i tak dalej”, opowiadał w programie „Demakijaż”. Aktor. „Ja także pamiętam taki bardzo sprawiedliwy podział obowiązków w domu. Częściej pamiętam ciebie gotującego czy prasującego. Mam dużo wspomnień z wakacji z domu na wsi”, dodawała jego córka, gdy mówiła o dzieciństwie.

Potem nadszedł czas, w którym Piotr Grabowski postanowił być bliżej stolicy. To wpłynęło na jego relację z córką. „Ola miała dwanaście lat. To był trudny moment i jakiś czas się nie widzieliśmy. Byliśmy dla siebie partnerami i to było dla mnie cenne. Ola to mój największy przyjaciel”, wyznał ulubieniec widzów.

Dla dorastającego dziecka było to doświadczenie, którego dziś nie lubi sobie przypominać. „Staram się tego czasu nie wspominać. Oczywiście było to przeżycie trudne i przełomowe i wiele rzeczy się zmieniło - ale jak widać - ułożyło się, chociaż wymagało to czasu”, mówiła w talk-show Krzysztofa Ibisza Aleksandra Grabowska.

Czytaj również: Ewa Kasprzyk wyjawiła rodzinny sekret, nigdy wcześniej nie mówiła o bliźniaku. Tego nikt się nie spodziewał

Wiedzieliście o tym, że córka Piotra Grabowskiego też spełnia się w artystycznym zawodzie? 

Aleksandra Grabowska, 2024, ramówka Polsatu

Aleksandra Grabowska, aktorka
Fot. Pawel Przybyszewski / Forum

[Ostatnia publikacja na Viva Historie 22.06.2024 r.]

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.