Marianna Janczarska, Ewa Błaszczyk, VIVA! 2013
Fot. OLGA MAJROWSKA
O TYM JEST GŁOŚNO

Ewa Błaszczyk: „Córka mnie wyręczyła. Piękne uczucie”

Marianna Janczarska przygotowała dla mamy poruszającą niespodziankę

Olga Figaszewska 22 lutego 2021 15:58
Marianna Janczarska, Ewa Błaszczyk, VIVA! 2013
Fot. OLGA MAJROWSKA

Dziś dla wielu osób jest inspiracją. Ewa Błaszczyk niesie nadzieję i pomoc. Życie nie szczędziło jej ciosów… Ewa Błaszczyk ma za sobą trudne doświadczenia, chwile załamania, ale postanowiła przerobić je w działanie. Aktorka w 2000 roku pożegnała męża. Jacek Janczarski zmarł nagle… Po kilku miesiącach nadszedł kolejny cios – śpiączka jednej z córek – Oli. Od tamtej pory Ewa Błaszczyk walczy o zdrowie swojej pociechy. Posiada ogromne wsparcie otrzymuje od najbliższych, przyjaciół, a przede wszystkim drugiej córki, Marianny. Podobnie jak mama posiada niesamowitą siłę i determinację. Teraz córka aktorki napisała monografię twórczości taty, Jacka Janczarskiego. To była prawdziwa niespodzianka dla Ewy Błaszczyk. 

Marianna Janczarska napisała monografię taty, Jacka Janczarskiego

Marianna Janczarska po mamie odziedziczyła talent do aktorstwa, pasję i umiejętność przekraczania barier. Ewa Błaszczyk jest dla córki wzorem do naśladowania. „Wiele lat temu powiedziałam sobie, że jeżeli człowieka spotka jakaś tragedia, to po pewnym czasie trzeba sobie jasno powiedzieć, czy chce się umrzeć, czy nadal żyć. Ja wybrałam życie i wszystko, co robię, jest tego konsekwencją”, mówiła Ewa Błaszczyk w 2016 roku w rozmowie z VIVĄ!.

Marianna Janczarska miała zaledwie sześć lat, kiedy zmarł jej tata. Śpiączka siostry bliźniaczki była kolejnym traumatycznym wydarzeniem w życiu dziewczynki. Szybko dojrzała. 27-latka dziś nie tylko wspiera mamę w opiece nad Olą i walce o jej zdrowie. Dzięki Ewie Błaszczyk zaangażowała się w pracę w fundacji Akogo? Obecnie sprawuje funkcję wiceprezesa.

 Marianna Janczarska i Ewa Błaszczyk, VIVA! styczeń 2013

Ewa Błaszczyk i Marianna Janczarska
Fot. Olga Majrowska

Marianna Janczarska rozwija się na wielu polach. To napawa Ewę Błaszczyk dumą. 27-latka studiowała dziennikarstwo, ukończyła także Warszawską Szkołę Filmową, realizuje się na scenie. Zagrała u boku mamy w spektaklu „Wania, Sonia, Masza i Spike”.

„Granie z mamą w jednym spektaklu jest ciekawym doświadczeniem, ale niełatwym. Przecież to aktorska wyga. (…) nie dawała mi zawodowych rad. I dobrze, bo trudniej przyjąć uwagi od najbliższej osoby”, wspominała w jednym z wywiadów dla magazynu PANI.

Marianna stworzyła również własną markę odzieżową Mañana Clothes. Ewa Błaszczyk nie ukrywa, że córka poruszyła ją swoją ostatnią pracą. To była dla niej niezwykła niespodzianka, zupełnie się tego nie spodziewała. Marianna napisała monografię twórczości taty, Jacka Janczarskiego. Tata Marianny był cenionym scenarzystą, dramaturgiem i pisarzem.

„Mania napisała monografię twórczości Jacka Janczarskiego, swojego taty. Przed laty obiecywałam sobie, że sama to zrobię, a okazało się, że córka mnie wyręczyła. Piękne uczucie”, wyznała Ewa Błaszczyk w rozmowie z Na Żywo.

 Marianna Janczarska, VIVA! styczeń 2013

Marianna Janczarska
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!