Bartek Królik z córką Jagodą, chorą na zespół Downa
Fot. Instagram
O TYM SIĘ MÓWI

Bartek Królik, twórca Sistars, zamieścił zdjęcie nowo narodzonej córki z zespołem Downa. Internauci nie kryją wzruszenia

Konrad Szczęsny 6 sierpnia 2017 19:10
Bartek Królik z córką Jagodą, chorą na zespół Downa
Fot. Instagram

Jego postawa poruszyła tysiące internautów. Bartek Królik zamieścił na Instagramie zdjęcie z malutką córką Jagodą, która urodziła się 7 lipca 2017 roku. I dopisał, że ma ona zespół Downa. To, co wydarzyło się później, śmiało można nazwać lawiną: przede wszystkim komentarzy przepełnionych serdecznością i podziwem! 

 

Polecamy też: Nie tylko Anna Lewandowska... Zobacz inne gwiazdy, które karmią piersią

 

Córka Bartka Królika, Jagoda, urodziła się z zespołem Downa

 

Bartek Królik był jednym z założycieli grupy Sistars, współpracuje też m.in. z Agnieszką Chylińską oraz Natalią Kukulską. Ci, którzy go znają wiedzą, że to niezwykle rodzinny i ciepły facet, a jednocześnie zdolny i profesjonalny muzyk. Od dwóch tygodni mówi się o nim w kontekście jednego zdjęcia: z córką Jagodą, która urodziła się z zespołem Downa.

 

 

Polecamy też: Cristiano Ronaldo zdradził, ile chce mieć dzieci! „Mój syn mówi, że pragnie mieć jeszcze więcej braci i sióstr”

 

Internauci o Jagodzie, córce Bartka Królika z zespołem Downa 

 

Pod zdjęciem wywiązała się burzliwa dyskusja. Nie brakowało osób, które gratulowały Bartkowi Królikowi odwagi. „Ciężka sprawa, wiedzieliście, że urodzi się chora?”, pytała jedna z nich. „Szacunek za odwagę!”, podkreślił ktoś inny. „Z dziecka z Zespołem Downa wyrośnie dorosły, a to implikuje wiele następstw. Trzeba odwagi, siły, poświęcenia aby podjąć ryzyko opiekowania się takim człowiekiem. Ja bym nie dał rady”, tłumaczył się dalej pierwszy po tym, jak jedna z internautek odpisała mu, że „dziecko nigdy nie jest ciężką sprawą”.

 

Nie zabrakło również gratulacji i chwytających za serce wypowiedzi rodziców dzieci z zespołem Downa.

 

Gratuluje ! Pozdrawiam z Zosia, która również ma zespół Downa :) tak wiec witamy w zespole ! :) powodzenia !!!”, „Piękna dziewczynka! Gratulacje! Przeszłam już przez pierwszy etap nowej drogi i nie wyobrażam sobie życia bez mojego synka z najpiękniejszymi oczami na świecie 💛💙 Julian's mom 💙💛 Zdrowia życzymy i przespanych nocy 😉”, „Gratuluję ślicznej córeczki! Dzieci z ZD są cudowne, dają tyle miłości na co dzień, odwdzięczają się za serce. Jestem mamą 3-letniej Weroniki z ZD, to jest słońce w naszym domu i centrum wszechświata❤”, pisali poruszeni i podekscytowani.

 

A co o Jagodzie powiedział w wywiadzie sam Bartek Królik?

 

Polecamy też: Dzieci Jennifer Lopez mają już 9 lat, a dumna mama często pokazuje ich zdjęcia. Zobacz jak wyrosły!

 

Bartek Królik o córce Jagodzie, która ma zespół Downa

 

„Kolejny raz w swojej „człowieczej karierze” będę się mierzył z życiem. Zarówno z problemami zdrowotnymi mojego dziecka, jak i z tymi „zewnętrznymi”, socjalnymi, z którymi ludzie z zespołem Downa cały czas się borykają ze względu na ciągły niedostatek akceptacji ze strony społeczeństwa”, zwierzył się gorzko w wywiadzie dla wp.pl

 

Stwierdził również, że oczywistym było dla niego to, że zaopiekuje się córką Jagodą wraz ze swoją małżonką.

 

Dla mnie na tym polega prawdziwe życie, że wychodzi mu się naprzeciw. Na tym polega też prawdziwa miłość. Jest to przeciwieństwo „chowania głowy w piasek”, podkreślił.

 

Rodzina Bartka Królika

 

Bartek Królik jest już ojcem trzyletniej Kaliny, którą wychowuje wraz z żoną Karoliną Królik. Ich rodzinne zdjęcia można podziwiać na Instagramie: zapewne niedługo pochwalą się także fotografią z małą Jagodą.

 

 

DŻEJSON, WANESSA & DŻESIKA (+REJCZEL w insajdzie)

Post udostępniony przez Bartek Królik (@bartekkrolik)

 

Polecamy też: Córka Paula Walkera wyrosła na piękną dziewczynę. Kim jest Meadow Walker?

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.