Jakub Tolak
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Co dziś robi Jakub Tolak - serialowy Daniel z Klanu? Porzucił aktorstwo i zamieszkał w kamperze!

Już wkrótce zostanie tatą

Rafał Kowalski 2 stycznia 2022 13:09
Jakub Tolak
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Wszyscy fani telenoweli Klan z pewnością pamiętają serialowego Daniela. W postać syna Moniki Ross-Nawrot (granej przez Izabelę Trojanowską) przez 10 lat od 1998 wcielał się Jakub Tolak. „Zdecydowałem się na odejście z Klanu głównie dlatego, że czułem zmęczenie materiału. Przymierzałem się do odejścia przez kilka lat, aż wreszcie podjąłem decyzję. Miałem poczucie, że pewna formuła tego serialu jest dość statyczna, przestała być dla mnie ciekawa”, tłumaczył później jedną z najważniejszych decyzji zawodowych mężczyzna. Jak dziś wygląda życie 39-latka? Niedawno przekazał on fanom, że zostanie ojcem.

Jakub Tolak obecnie – porzucił aktorstwo na rzecz podróżowania

Choć niewiele osób o tym pamięta, Klan nie był jedynym artystycznym przedsięwzięciem gwiazdora. Jakub Tolak od dziecka brał udział w filmach i serialach. Głównie ze względu na mamę, zawodową scenografkę. To własnie ona zapisała go do agencji aktorskiej. Po zakończonej przygodzie w Klanie 39-latka mogliśmy zobaczyć między innymi w Barwach Szczęścia czy filmie Tajemnice Westerplatte. Ulubieniec publiczności poświęcił też kilka lat karierze muzycznej. Widzowie mieli okazję słuchać do w show Jak Oni Śpiewają, a także na koncertach grup Forma (jako solista i bębniarz) oraz Traces to Nowhere (jako perkusista).

By poszerzać horyzonty Jakub Tolak był też od 2012 roku pracownikiem jednej z agencji reklamowych. „Zajmuję się rzeczami związanymi z kreacją, takimi jak np. filmy reklamowe. To agencja odpowiadająca za wiele kultowych kampanii reklamowych”, tłumaczył w jednym z wywiadów. Chwilę później mogliśmy 39-latek podziwiać w kilku telewizyjnych reklamach.

Czytaj też: Tak wygląda życie Piotra Swenda: „Wiele osób myśli, że sobie nie poradzę, ale nie ja”

Jakub Tolak i Izabela Trojanowska w 2007 roku

Jakub Tolak z Klanu, Izabela Trojanowska
Fot. TRICOLORS/East News

Jakub Tolak z Kają Paschalską, "Imieniny u Krystyny" - impreza telenoweli "Klan", 9.03.2001, Kielce

Jakub Tolak z Kają Paschalską, 
Fot. WOJTEK STEIN/REPORTER

Jak obecnie wygląda życie Jakuba Tolaka? Zostanie tatą

Od października 2019 roku dla Jakuba Tolaka nie ma jednak nic ważniejszego niż miłość, wolność i możliwość podróżowania. Aktor założył wraz z ukochaną o imieniu Zofia kanały na Instagramie i YouTubie, gdzie para pokazuje swoje podróże. Z resztą niezwykłe! Zakochani są bowiem posiadaczami vana, w którym od podstaw sami urządzili… swój nowy dom! Salon, łazienka, kuchnia – w aucie nie brakuje niemal niczego, co Jakub i Zofia mieli w swoim warszawskim mieszkaniu.

Od dwóch lat para wraz z pieskiem Hipi mieszkają na 6 metrach kwadratowych, a swoje przygody skrupulatnie dokumentują w sieci. „Nasza potrzeba wyjazdu nie wynika z nastawienia na odpoczynek. Chcemy zmienić codzienność, wyrwać się z utartego schematu, który narzucił nam system”, mówił Jakub Tolak cytowany przez Plejadę.

Do tej pory Jakub i Zofia prowadzący kanał o nazwie Foxes In Eden odwiedzili kamperem takie europejskie państwa jak Czarnogóra, Albania, Serbia, Hiszpania, Austria czy Portugalia. Poza Instagramem i YouTubem, gdzie podróżnicy zdradzają tajniki swojego niecodziennego życia, para wydała też swojego ebooka #Vanlife. Dom na kółkach, który dostępny jest na platformie How2.

Zobaczcie, jak wygląda aktualnie życie Jakuba Tolaka i jego partnerki. Zazdrościmy odwagi i widoków po otwarciu oczu każdego dnia! Składamy też najszczersze życzenia na nowy etap ich życia. Zakochani zostaną bowiem w 2022 roku rodzicami. „Dziś obchodzimy półrocznicę ślubu, a jeśli wszystko pójdzie dobrze w rocznicę będzi

emy już we trójkę. I oto właśnie poznajecie kolejny powód naszego chwilowego przystanku w Polsce. Mówi się, że ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety, niektórzy zapominają jednak dodać, że wyjątkowo trudny*. Powoli zaczynamy czuć się dobrze. Plan wyjazdu nadal aktualny, w styczniu ruszamy na południe”, pisał gwiazdor pod koniec grudnia w sieci.

Gratulujemy! 

Zobacz także: Małgorzata Ostrowska-Królikowska ukrywała ciążę na planie serialu Klan

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.