Jakub Tolak
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Co dziś robi Jakub Tolak - serialowy Daniel z Klanu? Porzucił aktorstwo i zamieszkał w kamperze!

Od ponad roku 38-latek podróżuje z ukochaną po świecie

Rafał Kowalski 6 stycznia 2021 15:56
Jakub Tolak
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Nie ma chyba Polaka, który nie pamiętałby wątku Daniela w serialu Klan. W postać syna Moniki Ross-Nawrot (w tej roli Izabela Trojanowska) przez 10 lat od 1998 wcielał Jakub Tolak. „Zdecydowałem się na odejście z Klanu głównie dlatego, że czułem zmęczenie materiału. Przymierzałem się do odejścia przez kilka lat, aż wreszcie podjąłem decyzję. Miałem poczucie, że pewna formuła tego serialu jest dość statyczna, przestała być dla mnie ciekawa”, tłumaczył później jedną z najważniejszych decyzji zawodowych 38-latek. Co dziś robi?

Jakub Tolak obecnie – porzucił aktorstwo na rzecz podróżowania

Choć niewiele osób o tym pamięta Klan nie był jedynym artystycznym przedsięwzięciem gwiazdora. Jakub Tolak od dziecka brał udział w filmach i serialach. Głównie ze względu na mamę – zawodowo scenografkę – która zapisała go do agencji aktorskiej. Po zakończonej przygodzie w Klanie 38-latek zasilał między innymi obsadę Barw Szczęścia czy filmu Tajemnice Westerplatte. Ulubieniec publiczności poświęcił też kilka lat karierze muzycznej. Widzowie mieli okazję słuchać do w show Jak Oni Śpiewają, a także na koncertach grup Forma (jako solista i bębniarz) oraz Traces to Nowhere (jako perkusista).

Jakub Tolak i Izabela Trojanowska w 2007 roku

Jakub Tolak z Klanu, Izabela Trojanowska
Fot. TRICOLORS/East News

By poszerzać horyzonty Jakub Tolak był też od 2012 roku pracownikiem jednej z agencji reklamowych. „Zajmuję się rzeczami związanymi z kreacją, takimi jak np. filmy reklamowe. To agencja odpowiadająca za wiele kultowych kampanii reklamowych”, tłumaczył w jednym z wywiadów. Chwilę później mogliśmy 38-latek podziwiać w kilku telewizyjnych reklamach.

Od października 2019 roku dla Jakuba Tolaka nie ma jednak nic ważniejszego niż miłość, wolność i możliwość podróżowania. Aktor założył wraz z ukochaną o imieniu Zofia kanały na Instagramie i YouTubie, gdzie para pokazuje swoje podróże. Z resztą niezwykłe! Zakochani są bowiem posiadaczami vana, w którym od podstaw sami urządzili… swój nowy dom! Salon, łazienka, kuchnia – w aucie nie brakuje niemal niczego, co Jakub i Zofia mieli w swoim warszawskim mieszkaniu.

Od ponad roku para wraz z pieskiem Hipi mieszkają na 6 metrach kwadratowych, a swoje przygody skrupulatnie dokumentują w sieci. „Nasza potrzeba wyjazdu nie wynika z nastawienia na odpoczynek. Chcemy zmienić codzienność, wyrwać się z utartego schematu, który narzucił nam system”, mówił Jakub Tolak cytowany przez Plejadę.

Do tej pory Jakub i Zofia prowadzący kanał o nazwie Foxes In Eden odwiedzili kamperem takie europejskie państwa jak Czarnogóra, Albania, Serbia, Hiszpania, Austria czy Portugalia. Poza Instagramem i YouTubem, gdzie podróżnicy zdradzają tajniki swojego niecodziennego życia, para wydała też swojego ebooka #Vanlife. Dom na kółkach, który dostępny jest na platformie How2.

Zobaczcie, jak wygląda aktualnie życie Jakuba Tolaka i jego partnerki. Zazdrościmy odwagi i widoków po otwarciu oczu każdego dnia! 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.