Jerzy Antczak, Jadwiga Barańska, choroba
Fot. PAP/Afa Pixx/Zenon Żyburtowicz
Z ŻYCIA GWIAZD

Żona Jerzego Antczaka walczy o zdrowie. Są nowe informacje: „Niemal cud"

Wcześniej Jadwiga Barańska mówiła bliskim, że nie chce już żyć...

Rafał Kowalski 28 sierpnia 2023 21:06
Jerzy Antczak, Jadwiga Barańska, choroba
Fot. PAP/Afa Pixx/Zenon Żyburtowicz

Kilkadziesiąt godzin temu Jerzy Antczak zwrócił się z apelem do najbliższych. „Kochani Przyjaciele, błagamy wysyłajcie modlitwy i dobre wibracje, aby przywróciły Jadzi spokój myśli i pragnienie istnienia”, pisał wzruszająco o swojej żonie. Legendarna aktorka Jadwiga Barańska – którą widzowie pamiętają choćby z Nocy i dni – straciła w ostatnich dniach zdrowie i chęci do życia. Na szczęście nowe informacje napawają optymizmem.

Jadwiga Barańska – co ze zdrowiem aktorki? Uległa wypadkowi

Są razem od 65 lat. Ta wzruszająca miłość właśnie przechodzi przez czas próby. Reżyser poinformował niedawno, że jego ukochana w wyniku upadku pękło jej biodro, a także walczy z schorzeniem rogówki lewego oka.

CZYTAJ TAKŻE: Agata Wróbel – jak dzisiaj wygląda życie najpopularniejszej niegdyś sztangistki i mistrzyni świata?

To sprawiło, że doświadczyła myśli depresyjnych. „Jadzia nie należy do osób histerycznych, ale powiedziała mi: „Życie bez wzroku nie ma sensu. Lepiej odejść”. I nagle następuje dramatyczna sytuacja. Jadwiga upadła przodem ciała na kamienie. Straciła przytomność i trzeba było wezwać pogotowie”, czytaliśmy na Facebooku.

Aktorka miała odmówić mężowi oraz synowi Mikołajowi leczenia, jedzenia, picia oraz nie chciała wizyt pielęgniarki. „Na moje i Mikołaja błagania odpowiedziała nieoczekiwanie: „Nie walczcie ze mną i pozwólcie mi odejść”, posłuszna decyzji hinduskiego przesłania „Ani dłużej, ani krócej tylko tyle, ile przeznaczył Bóg!”, opowiadał 93-letni reżyser pogrążony wczoraj w smutku.

Jerzy Antczak, Jadwiga Barańska
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Jerzy Antczak o poprawie stanu zdrowia żony

Na szczęście nowy dzień przyniósł lepsze informacje. „Jak pisałem w moim melodramatycznym apelu, przez 10 dni walczyliśmy z Jadzią, aby pozwoliła zawieźć się do szpitala na rentgenologiczne badanie stanu jej biodra. Nieustannie odmawiała, co doprowadzało mnie i Mikołaja do rozpaczy, a mnie w końcu sprowokowało do napisania tego apelu! I oto dzisiaj rano, o 9 otwieram komputer, aby zobaczyć, jakie są reakcje i w tej chwili słyszę głos Jadzi: "Jurku, przyjdź do mnie!" Oczywiście przyszedłem, aby usłyszeć, że Jadzia chce natychmiast jechać do szpitala na prześwietlenie rentgenem biodra. Zaskoczeni tą nagłą zmianą wieziemy ją do szpitala, gdzie rentgeneolog, chirurg i nasz domowy lekarz po odczytaniu wyników stwierdzają, że pękniecie zasklepiło się w 30 procentach, co jest sukcesem, i teraz trzeba cierpliwie czekać wiele miesięcy na dalszy bieg wydarzeń”, czytamy na Facebooku pana Jerzego.

Jadwiga Barańska, Jerzy Antczak
Fot. AKPA

Pani Jadwiga, która w październiku skończy 88 lat, czuje się teraz znacznie lepiej. „W drodze powrotnej z Jadzi opadła apatia i czarne myśli. Nieoczekiwanie powiedziała: "Nie poddam się tak łatwo, będę walczyć do upadłego". Sprawiała wrażenie innej osoby. Po powrocie do domu zjadła z apetytem obiad, oraz przyjęła bez oporu wszystkie lekarstwa. Wyraziła zgodę, aby trzy razy w tygodniu przychodziła pielęgniarka w celu rehabilitacji”, podkreślił ukochany aktorki.

Na koniec Jerzy Antczak podziękował za całe wsparcie. „Kochani, nie mamy najmniejszej wątpliwości, że tą gwałtowną metamorfozę, niemal cud, sprawiły Wasze modlitwy i wysiew miłości!!! Brak nam słów, aby wyrazić naszą wdzięczność!!”, podsumował.

Życzymy mnóstwa zdrowia i miłości. 

ZOBACZ TAKŻE: Agnieszka Woźniak-Starak po latach wspomina pierwsze małżeństwo. Jak wyglądała jej historia miłości z Adamem Badziakiem? 

Jadwiga Barańska, Jerzy Antczak, 15.09.2015

Fot. Kurnikowski / AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.