Anastazja Pazura, Cezary Pazura
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Cezary Pazura oraz jego 33-letnia córka wzięli udział w odcinku specjalnym 'Milionerów'

Anastazja odziedziczyła talent po sławnym ojcu! Czym się zajmuje?

Damian Duda 24 maja 2022 13:55
Anastazja Pazura, Cezary Pazura
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Jest ona najstarszym dzieckiem Cezarego Pazury. Kilka lat temu zdecydowała, że pójdzie w ślady ojca i również zostanie aktorką. Na swoim koncie ma role w serialach takich jak: Na dobre i na złe czy Barwy szczęścia. Jednak swoją przyszłość planuje z innym zawodem. Warto dodać, że w 2020 roku pojawiła się z ojcem na premierze filmu Psy 3. Teraz Anastazja wraz z tatą wzięła udział w nagraniach do programu  Milionerzy. Był to odcinek specjalny z okazji Dnia Dziecka.

Rodzina Cezarego Pazury

Cezary Pazura jest szczęśliwym ojcem czwórki dzieci. Wraz z żoną Edytą wychowują trójkę wspólnych pociech – córki Amelię i Ritę oraz syna Antoniego. Para opiekuje się również córką aktora z poprzedniego związku – Anastazją, która skończyła 33 lata. Rodzina państwa Pazurów jest niezwykle zżyta, czego dowodem są zdjęcia na ich portalach społecznościowych. Jedno z nich, opublikowane przez Edytę Pazurę, ujawnia jak wielka zażyłość łączy najstarsze córki aktora, czyli Amelię i Anastazję.

ZOBACZ TEŻ: Danuta Szaflarska miała dwóch mężów. Kochała mężczyznę, za którego nigdy nie wyszła

Córka Cezarego Pazury. Kim jest Anastazja Pazura?

Najstarsza córka Cezarego Pazury jest owocem jego związku z pierwszą żoną o imieniu Żaneta. Para poznała się na warsztatach aktorskich pod koniec lat 80., a w 1989 roku wzięli ślub. Niedługo później na świat przyszła ich córeczka, Anastazja. Niestety jej mama miała poważne problemy z uzależnieniem od alkoholu, a także narkotyków. W 1994 roku, kiedy córka artysty obchodziła 6. urodziny, Żaneta Pazura zniknęła z życia męża i córki.

Początkujący wtedy aktor pozostał sam z Anastazją. „Nastka była ciągle ze mną, a ja przeżyłem taki szok, że nie jadłem i prawie nie spałem, bo jedno mrugnięcie córeczki stawiało mnie na równe nogi. I wszystko musiało chodzić jak w zegarku. Córka była ze mną w teatrze, na próbach, w bufecie, garderobie, ciągle gdzieś pod pachą. Chodziliśmy na spacery, czytałem jej książki, usiłowałem gotować. Pamiętam prane w kółko, gotowane, suszone i prasowane pieluchy tetrowe”, wspominał Cezary Pazura w autobiografii.

Cezary Pazura z córką, 1993 rok

Cezary Pazura, Anastazja Pazura
Fot. Marek Broniarek / Forum

W wywiadzie dla magazynu Pani przyznał, że wkrótce odnalazł mamę Anastazji. Żaneta zrezygnowała z nazwiska Pazury i zgodziła się na rozwód. Miała też budować nową relację... „Tamten okres chciałbym wymazać z pamięci raz na zawsze. Zostałem zostawiony dla innego mężczyzny. Koniec. Kropka. Pozbawiony wszystkiego, bo wszystko było wspólne. Nie miałem żadnej intercyzy”, mówił aktor, któremu zdecydowanie się nie przelewało. Problemy finansowe doprowadziły ulubieńca widzów do najczarniejszych myśli. „Byłem w okropnej sytuacji. Sam z dzieckiem, z długami. Chciałem się targnąć na życie. Uratował mnie mój przyjaciel, Olaf Lubaszenko”, opowiadał Czarek Pazura w jednym z wywiadów.

Kiedy aktor związał się z Weroniką Marczuk, ta próbowała zastąpić małej Anastazji mamę. Jednak związek pary ostatecznie zakończył się rozwodem i kolejna ważna kobieta zniknęła z życia dziewczyny. Córka Cezarego Pazury bardzo to przeżyła. Postanowiła "uciec" i wyjechała na studia do Wielkiej Brytanii, gdzie skończyła wydział grafiki.

Anastazja Pazura - czym się zajmuje?

Przyszłość samodzielnego taty i jego córki ułożyła się pomyślnie. Najstarsze dziecko artysty poszło w jego ślady. „Anastazja jest po szkole aktorskiej Maćka Ślesickiego i bardzo się cieszę oraz jestem niezmiernie dumny, że zaczyna realizować się w wyuczonym zawodzie. Nie ma większego szczęścia, jak to, kiedy własne dziecko osiąga sukcesy”, mówił kilka lat temu Cezary Pazura w rozmowie z Super Expressem. Choć gdy po powrocie z Wielkiej Brytanii zaczęła studia w Warszawskiej Szkole Filmowej, aktor przyznał w Pytaniu na śniadanie: "robiłem wszystko, by ją do tego zniechęcić".

Anastazja jest wdzięczna, że ukochany ojciec tak mocno się dla niej poświęcał. „Dzwonię do taty również z okazji dnia mamy, bo jest dla mnie wszystkim – i tatą, i mamą. Ma mocno rozwiniętą kobiecą stronę. Jest bardzo wrażliwy, więc mi mamusiował z takim rzeczami bardzo dziewczęcymi, kobiecymi. Chodziłam do niego z takimi sprawami”, opowiadała córka aktora w programie „Uwaga! Kulisy Sławy” na antenie TVN.

Sam Cezary Pazura nie był dla siebie tak pozytywny w ocenie. „Musiałem dużo pracować, bo nie miałem jeszcze nic: mieszkania, samochodu. Zamiast traktować dziecko podmiotowo, to czasem była traktowana jak przedmiot. Musiałem ją komuś podrzucać, gdy byłem na scenie w teatrze albo na planie filmowym. Jak byłem przed rozwodem, nie mogłem zapisać jej do przedszkola, bo potrzebna była zgoda obojga rodziców”, wspominał w „Uwadze!”. „To było bardzo ciężkie i bardzo żałuję tego czasu, bo nie da się już go wrócić. Ale Anastazja mnie uspokaja, mówi, że jestem najlepszym tatą na świecie”, dodał na koniec.

Ostatecznie córka Cezarego Pazury wróciła do zawodu grafika komputerowego, bo podczas, gdy w aktorstwie nie odnosiła sukcesów, tak z tej pracy może się utrzymać. „Wróciła do zawodu grafika, który swego czasu uznała za rutynę, ale w którym jednak osiąga zawodowe sukcesy. Swoje prace zamieszcza na Instagramie. Od czterech lat jest też dyrektorem artystycznym magazynu o sztuce i kulturze", informuje Życie na Gorąco.

Ostatnio aktor wraz ze swoją córką wzięli udział w nagraniach do specjalnego odcinka Milionerów. Zbierali oni pieniądze na rzecz Fundacji TVN nie jesteś sam. Ten odcinek będziemy mogli obejrzeć dopiero 1 czerwca. A w nim wystąpi również Jan Peszek z synem Błażejem.

Panu Cezaremu, jak i jego bliskim, życzymy wszystkiego, co najlepsze. Oby udział w programie pomógł zebrać jak najwięcej pieniędzy dla potrzebujących dzieci. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Agnieszka Włodarczyk uległa groźnemu wypadkowi. Była w szpitalu: „Obudziłam się we krwi”

Milionerzy, odcinek specjalny 2022 rok

Anastazja i Cezary Pazura 2022
Fot. Materiał promocyjny TVN

Anastazja i Cezary Pazura 2022
Fot. Materiał promocyjny TVN
Anastazja i Cezary Pazura 2022
Fot. Materiał promocyjny TVN

Anastazja Pazura  z tatą, Cezarym Pazurą, w 2016 roku

Anastazja Pazura, Cezary Pazura z córką
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Anastazja wraz z tatą, Cezarym Pazurą na premierze filmu „Psy 3”, 2020 rok 

Anastazja Pazura
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.