Anastazja Pazura, Cezary Pazura
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Najstarsza córka Cezarego Pazury w tym roku skończy 33 lata. Aktor wychował ją sam

Anastazja odziedziczyła talent po sławnym ojcu! Czym się zajmuje?

Damian Duda 4 lipca 2021 15:05
Anastazja Pazura, Cezary Pazura
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Anastazja Pazura niewątpliwie odziedziczyła talent po swoim ojcu. Kilka lat temu postanowiła pójść w jego ślady i również została aktorką – na koncie ma role w serialach „Na dobre i na złe” oraz „Barwy Szczęścia”. Swoją przyszłość związała jednak z innym zawodem, ale wciąż pozostaje zafascynowana sztuką. W zeszłym roku Anastazja pojawiła się u boku Cezarego Pazury na premierze filmu „Psy 3”, a przed kamerą programu „Uwaga! TVN” ujawniła, co zawdzięcza sławnemu ojcu.

Córki Cezarego Pazury na wspólnym zdjęciu

Cezary Pazura jest szczęśliwym ojcem czwórki dzieci. Wraz z żoną Edytą wychowują trójkę wspólnych pociech – córki Amelię i Ritę oraz syna Antoniego. Para opiekuje się również córką aktora z poprzedniego związku – Anastazją, która w tym roku skończy 33 lata. Rodzina państwa Pazurów jest niezwykle zżyta, czego dowodem są zdjęcia na ich portalach społecznościowych. Jedno z najnowszych, opublikowane przez Edytę Pazurę, ujawnia jak wielka zażyłość łączy najstarsze córki aktora, czyli Amelię i Anastazję.

Zobacz też: Cezary Pazura otworzył się na temat wychowywania syna. Łączy ich piękna relacja!

Córka Cezarego Pazury. Kim jest Anastazja Pazura?

Najstarsza córka Cezarego Pazury jest owocem jego związku z kobietą o imieniu Żaneta. Para poznała się na warsztatach aktorskich pod koniec lat 80., a w 1989 zakochani wzięli ślub. Wkrótce powitali na świecie dziewczynkę, która otrzymała imię Anastazja. Jej mama przez długi czas walczyła z uzależnieniami od alkoholu i narkotyków, aż w końcu zniknęła z życia najbliższych. Miało to miejsce w 1994 roku, kiedy córka artysty obchodziła 6. urodziny.

Początkujący wtedy aktor pozostał sam z Anastazją. „Nastka była ciągle ze mną, a ja przeżyłem taki szok, że nie jadłem i prawie nie spałem, bo jedno mrugnięcie córeczki stawiało mnie na równe nogi. I wszystko musiało chodzić jak w zegarku. Córka była ze mną w teatrze, na próbach, w bufecie, garderobie, ciągle gdzieś pod pachą. Chodziliśmy na spacery, czytałem jej książki, usiłowałem gotować. Pamiętam prane w kółko, gotowane, suszone i prasowane pieluchy tetrowe”, wspominał Cezary Pazura w autobiografii.

W wywiadzie dla magazynu Pani przyznał, że wkrótce odnalazł mamę Anastazji. Żaneta zrezygnowała z nazwiska Pazury i zgodziła się na rozwód. Miała też budować nową relację... „Tamten okres chciałbym wymazać z pamięci raz na zawsze. Zostałem zostawiony dla innego mężczyzny. Koniec. Kropka. Pozbawiony wszystkiego, bo wszystko było wspólne. Nie miałem żadnej intercyzy”, mówił aktor, któremu zdecydowanie się nie przelewało. Problemy finansowe doprowadziły ulubieńca widzów do najczarniejszych myśli. „Byłem w okropnej sytuacji. Sam z dzieckiem, z długami. Chciałem się targnąć na życie. Uratował mnie mój przyjaciel, Olaf Lubaszenko”, opowiadał Czarek Pazura w jednym z wywiadów.

Anastazja Pazura - czym się zajmuje?

Przyszłość samodzielnego taty i jego córki ułożyła się pomyślnie. Najstarsze dziecko artysty poszło w jego ślady. „Anastazja jest po szkole aktorskiej Maćka Ślesickiego i bardzo się cieszę oraz jestem niezmiernie dumny, że zaczyna realizować się w wyuczonym zawodzie. Nie ma większego szczęścia, jak to, kiedy własne dziecko osiąga sukcesy”, mówił kilka lat temu Cezary Pazura w rozmowie z Super Expressem.

Anastazja jest absolwentką Warszawskiej Szkoły Filmowej, studiowała też architekturę wnętrz w Anglii. Jest wdzięczna, że ukochany ojciec tak mocno się dla niej poświęcał. „Dzwonię do taty również z okazji dnia mamy, bo jest dla mnie wszystkim – i tatą, i mamą. Ma mocno rozwiniętą kobiecą stronę. Jest bardzo wrażliwy, więc mi mamusiował z takim rzeczami bardzo dziewczęcymi, kobiecymi. Chodziłam do niego z takimi sprawami”, opowiadała córka aktora w programie „Uwaga! Kulisy Sławy” na antenie TVN.

Sam Cezary Pazura nie był dla siebie tak pozytywny w ocenie. „Musiałem dużo pracować, bo nie miałem jeszcze nic: mieszkania, samochodu. Zamiast traktować dziecko podmiotowo, to czasem była traktowana jak przedmiot. Musiałem ją komuś podrzucać, gdy byłem na scenie w teatrze albo na planie filmowym. Jak byłem przed rozwodem, nie mogłem zapisać jej do przedszkola, bo potrzebna była zgoda obojga rodziców”, wspominał w „Uwadze!”. „To było bardzo ciężkie i bardzo żałuję tego czasu, bo nie da się już go wrócić. Ale Anastazja mnie uspokaja, mówi, że jestem najlepszym tatą na świecie”, dodał na koniec.

Niedawno okazało się, że pasją córki Cezarego Pazury jest grafika i to z nią związała swoją przyszłość. Obecnie pracuje dla jednego z luksusowych magazynów. „Jest dyrektor artystyczną magazynu o sztuce i kulturze. Od pewnego czasu przeprowadza również wywiady”, informuje Życie na Gorąco.

Zobacz też: Córka Cezarego Pazury rozwija swoją karierę. Anastazja idzie jak burza!

Panu Cezaremu, jak i jego bliskim, życzymy wszystkiego, co najlepsze. 

Anastazja Pazura w 2017 roku

Anastazja Pazura
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Anastazja Pazura  z tatą - 2016r.

Anastazja Pazura, Cezary Pazura z córką
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Anastazja wraz z tatą, Cezarym Pazurą na premierze filmu „Psy 3”, 2020 rok 

Anastazja Pazura
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.