Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL
O TYM JEST GŁOŚNO

Wypieki i dania bożonarodzeniowe. To wszystko zamówisz u rodziny Gesslerów. Ceny poszły w górę

Opinie internautów są podzielone

Rafał Kowalski 23 listopada 2021 13:45
Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL

Już za miesiąc zdecydowana większość z nas usiądzie ze swoimi bliskimi do kolacji wigilijnej. Kolejne dwa dni świąt również będą pełne smakołyków i pachnących wypieków. Kto nie umie lub nie chce piec samemu może gotowe ciasta zakupić u Magdy Gessler. Jej cukiernia przy warszawskiej ulicy Mokotowskiej (i od niedawna drugi lokal przy Klimczaka) od lat przyciąga tłumy. Czy tak będzie i w tym roku? Ceny poszły w górę.

Oferta świąteczna w kawiarni Magdy Gessler i jej dzieci. Ceny

Słodki Słony to lokal z ogromną tradycją, który tysiące mieszkańców Warszawy szczególnie chętnie odwiedza w okresie bożonarodzeniowym. Wszystko to dzięki specjalnej ofercie świątecznej. Kilka dni temu pracownicy rodzinnej cukierni Gesslerów zaprezentowali to, co będzie można zamówić na Boże Narodzenie.

Jak kształtują się tegoroczne ciasta, dania i ich ceny? Sprawdziliśmy. Najpopularniejszy wypiek lokalu to kilogramowy makowiec w cenie 130zł – o 20 złotych więcej, niż w ubiegłych latach. Ponadto w świątecznym menu znalazły się: baba drożdżowa (0,7kg) - 60 zł (o 10zł więcej); strudel malinowy (0,6 kg) - 60 zł (o 10zł więcej); piernik świąteczny (0,85 kg) – 80zł (o 10zł więcej) i sernik świąteczny, którego kilogram kosztował dotychczas 65zł, a teraz za 80zł otrzymamy go 850 gramów.

Wśród dostępnych do zamówienia na wynos dań dla całej rodziny są też między innymi: śledzie z cebulą w oleju - 55 zł, sałatka jarzynowa - 55 zł, pierogi z kapustą i grzybami (6 szt.) - 49 zł czy barszcz czerwony za złotych 50.

Sprawdź też: Jesteście ciekawi jak Magda Gessler wyglądała na początku kariery?

Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL

Magda Gessler i internauci komentują ceny w lokalu restauratorki

Jako pierwszy o nowych cenach bożonarodzeniowej oferty w Słodki Słony jako pierwszy napisał portal Plejada. Czytelnicy komentujący artykuł byli podzieleni. Jedni uważali, że podane kwoty to przesada, inni woleli przygotować dania sami, a  największa grupa uważała, że inflacja robi swoje i jest to zrozumiały krok.

Oto niektóre wpisy, które znaleźliśmy na Facebooku: „Normalka teraz wszystko poszło do góry”; „W tym roku jest wszystko drożeje począwszy od Biedronki skończywszy na Gessler…”; „Kupowanie u niej to snobizm do potęgi ntej”; „Kogo stać to niech kupuje”; „Za drogo, to nie kupuję”; „Dzisiejsze czasy to masz wybór gdzie co i za ile i jakość oczywiście!”, czytamy.

ZOBACZ TAKŻE: Lara Gessler karmi córkę piersią w restauracji w Barcelonie. Zdjęcie wywołało lawinę komentarzy. „Kwintesencja kobiecości”

Sama Magda Gessler też ponad rok temu odniosła się do tego, że każdy z nas ma wybór, gdzie wyda swoje pieniądze. „Ja mam ciastka, które mają 40 żółtek w kilogramie mąki, w związku z tym są najdroższe, bo chcę, aby były najlepsze, a żeby były dobre, muszą mieć dobre składniki. Po co mam tłumaczyć. Co ja mam tłumaczyć, że Chanel jest droższe od Zary? Tak samo jest z ciastkami. Ktoś ma Chanela, a ktoś ma koncepcję dużo tańszą. Wybór należy do państwa”, podkreślała portalowi Jastrząb Post właścicielka Słodki Słony, które prowadzi wraz z dziećmi - Larą i Tadeuszem.

Zgadzamy się w 100% z restauratorką! 

Magda Gessler, Tadeusz Muller, VIVA! 23/2018
Fot. Marta Wojtal

Ceny w Słodkim Słonym, Boże Narodzenie 2019

Ceny w Słodki Słony, ciasta Magdy Gessler
Fot. Screen ze strony SlodkiSlony

Nowe ceny w Słodkim Słonym, Boże Narodzenie 2021

Słodki Słony Gessler, ceny 2021
Fot. screen ze strony Słodki Słony

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.