Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL
O TYM JEST GŁOŚNO

Wypieki i dania bożonarodzeniowe. To wszystko zamówisz u rodziny Gesslerów. Ceny poszły w górę

Opinie internautów są podzielone

Rafał Kowalski 23 listopada 2021 13:45
Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL

Już za miesiąc zdecydowana większość z nas usiądzie ze swoimi bliskimi do kolacji wigilijnej. Kolejne dwa dni świąt również będą pełne smakołyków i pachnących wypieków. Kto nie umie lub nie chce piec samemu może gotowe ciasta zakupić u Magdy Gessler. Jej cukiernia przy warszawskiej ulicy Mokotowskiej (i od niedawna drugi lokal przy Klimczaka) od lat przyciąga tłumy. Czy tak będzie i w tym roku? Ceny poszły w górę.

Oferta świąteczna w kawiarni Magdy Gessler i jej dzieci. Ceny

Słodki Słony to lokal z ogromną tradycją, który tysiące mieszkańców Warszawy szczególnie chętnie odwiedza w okresie bożonarodzeniowym. Wszystko to dzięki specjalnej ofercie świątecznej. Kilka dni temu pracownicy rodzinnej cukierni Gesslerów zaprezentowali to, co będzie można zamówić na Boże Narodzenie.

Jak kształtują się tegoroczne ciasta, dania i ich ceny? Sprawdziliśmy. Najpopularniejszy wypiek lokalu to kilogramowy makowiec w cenie 130zł – o 20 złotych więcej, niż w ubiegłych latach. Ponadto w świątecznym menu znalazły się: baba drożdżowa (0,7kg) - 60 zł (o 10zł więcej); strudel malinowy (0,6 kg) - 60 zł (o 10zł więcej); piernik świąteczny (0,85 kg) – 80zł (o 10zł więcej) i sernik świąteczny, którego kilogram kosztował dotychczas 65zł, a teraz za 80zł otrzymamy go 850 gramów.

Wśród dostępnych do zamówienia na wynos dań dla całej rodziny są też między innymi: śledzie z cebulą w oleju - 55 zł, sałatka jarzynowa - 55 zł, pierogi z kapustą i grzybami (6 szt.) - 49 zł czy barszcz czerwony za złotych 50.

Sprawdź też: Jesteście ciekawi jak Magda Gessler wyglądała na początku kariery?

Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL

Magda Gessler i internauci komentują ceny w lokalu restauratorki

Jako pierwszy o nowych cenach bożonarodzeniowej oferty w Słodki Słony jako pierwszy napisał portal Plejada. Czytelnicy komentujący artykuł byli podzieleni. Jedni uważali, że podane kwoty to przesada, inni woleli przygotować dania sami, a  największa grupa uważała, że inflacja robi swoje i jest to zrozumiały krok.

Oto niektóre wpisy, które znaleźliśmy na Facebooku: „Normalka teraz wszystko poszło do góry”; „W tym roku jest wszystko drożeje począwszy od Biedronki skończywszy na Gessler…”; „Kupowanie u niej to snobizm do potęgi ntej”; „Kogo stać to niech kupuje”; „Za drogo, to nie kupuję”; „Dzisiejsze czasy to masz wybór gdzie co i za ile i jakość oczywiście!”, czytamy.

ZOBACZ TAKŻE: Lara Gessler karmi córkę piersią w restauracji w Barcelonie. Zdjęcie wywołało lawinę komentarzy. „Kwintesencja kobiecości”

Sama Magda Gessler też ponad rok temu odniosła się do tego, że każdy z nas ma wybór, gdzie wyda swoje pieniądze. „Ja mam ciastka, które mają 40 żółtek w kilogramie mąki, w związku z tym są najdroższe, bo chcę, aby były najlepsze, a żeby były dobre, muszą mieć dobre składniki. Po co mam tłumaczyć. Co ja mam tłumaczyć, że Chanel jest droższe od Zary? Tak samo jest z ciastkami. Ktoś ma Chanela, a ktoś ma koncepcję dużo tańszą. Wybór należy do państwa”, podkreślała portalowi Jastrząb Post właścicielka Słodki Słony, które prowadzi wraz z dziećmi - Larą i Tadeuszem.

Zgadzamy się w 100% z restauratorką! 

Magda Gessler, Tadeusz Muller, VIVA! 23/2018
Fot. Marta Wojtal

Ceny w Słodkim Słonym, Boże Narodzenie 2019

Ceny w Słodki Słony, ciasta Magdy Gessler
Fot. Screen ze strony SlodkiSlony

Nowe ceny w Słodkim Słonym, Boże Narodzenie 2021

Słodki Słony Gessler, ceny 2021
Fot. screen ze strony Słodki Słony

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.