perfect konczy dzialalnosc
Fot. KATARZYNA HUZARSKA/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Byli głosem pokolenia... Zespół Perfect po 40 latach kończy działalność. Co jest powodem tej decyzji?

„Wszystko musi mieć jednak swój koniec”

Aleksandra Andrzejak 25 maja 2021 14:57
perfect konczy dzialalnosc
Fot. KATARZYNA HUZARSKA/East News

Zespół Perfect postanowił zakończyć działalność. Wydano oficjalne oświadczenie. Członkowie grupy myśląc o pożegnaniu się z fanami wyobrażali sobie, że zrobią to ze sceny. Jednak ten czas przyszedł zupełnie niespodziewanie. 

Historia zespołu Perfect

Zespół Perfect powstał w 1977 roku. Początkowo należeli do niego: perkusista Wojciech Morawski, basista Zdzisław Zawadzki, wokalistki: Basia Trzetrzelewska i Ewa Konarzewska. Zespół wykonywał covery utworów, a także towarzyszył znanym gwiazdom. W 1978 roku do grupy dołączyli najpierw Zbigniew Hołdys, a później Paweł Tabaka. Grali w warszawskich lokalach i występowali dla Polonii w USA. 

W 1980 roku Zbigniew Hołdys ustąpił miejsca przy mikrofonie Grzegorzowi Markowskiemu. Wtedy w składzie: Markowski, Hołdys, Zawadzki, Ryszard Sygitowicz i Piotr Szkudelski zespół Perfect wystąpił podczas imprezy sylwestrowej w warszawskim klubie Stodoła. Po tym show ich kariera nabrała rozpędu. W kolejnym roku wydali swój pierwszy studyjny album pod tytułem Perfect. To właśnie na nim znalazły się przeboje, które śpiewała cała PolskaNie płacz Ewka, Chcemy być sobą, Niewiele ci mogę dać. Rok później fani zespołu nucili w kółko Autobiografię. W wywiadzie dla rockmagazyn.pl Markowski wyjaśnił jaka była geneza powstania tej piosenki: „Piosenka opowiada o trzech przyjaciołach. Andrzej Mogielnicki, Zbyszek Hołdys, Bogdan Olewicz tworzyli trójkę przyjaciół, mając 17, 18 lat, marzyli o karierze”. Po 40 latach wspólnie spędzonych na scenie... przyszedł czas pożegnania.

Zobacz także: Grzegorz Markowski: „Wydaje mi się, że ja powiedziałem w sensie muzycznym, prawie wszystko, co mogłem”

zespol perfect konczy kariere
Fot. Mateusz Grochocki/East News

Zespół Perfect, 2018

Zespół Perfect kończy działalność

W kwietniu wokalista zespołu Perfect - Grzegorz Markowski poinformował, że z powodu problemów zdrowotnych nie powróci już na scenę. Pozostali członkowie grupy wydali oświadczenie, w którym zapewnili Grzegorza, że czekają na jego powrót gdy tylko poczuje się lepiej. Ujawniono wtedy, że pożegnalna trasa koncertowa zespołu będzie kontynuowana bez Markowskiego. Ta decyzja nie spodobała się fanom Perfectu. 

Zobacz także: Grzegorz Markowski i Patrycja Markowska opowiedzieli o swojej nietypowej relacji...

24 maja 2021 roku w oficjalnym oświadczeniu poinformowano o zakończeniu działalności zespołu Perfect. „Graliśmy dla Was wiernie przez ostatnich 40 lat. Wszystko musi mieć jednak swój koniec. Perfect też. Nie żegnamy się z Wami ze sceny, tak jak tego chcieliśmy, bo czas pożegnania nadszedł niespodziewanie - Grzegorz Markowski podjął decyzję o odejściu z zespołu. Nic i nikt nie może już tego zmienić. Dziękujemy Wam za te wszystkie wspólne lata. Zespół Perfect odchodzi do historii, ale nasza muzyka pozostanie z Wami na zawsze” - napisano. 

Perfect Grzegorz Markowski młody
Fot. Prończyk/AKPA

Perfect historia zespołu
Fot. PIOTR KLOSEK/FOTONOVA/EAST NEWS

Perfect historia zespołu
Fot. Kurnikowski/AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.