Natalia Lesz, „Taniec z gwiazdami”, ósma edycja, 28.09.2008 rok
Fot. Krzysztof Jarosz / FORUM
Z ŻYCIA GWIAZD

Natalia Lesz była u szczytu sławy, później zniknęła... Czy wróci jeszcze do show-biznesu? 

Artystka obchodzi właśnie urodziny! Zobacz, jak dziś wygląda

Damian Brillowski 27 lipca 2022 12:58
Natalia Lesz, „Taniec z gwiazdami”, ósma edycja, 28.09.2008 rok
Fot. Krzysztof Jarosz / FORUM

Ponad dekadę temu Natalia Lesz święciła triumfy w polskich mediach. Jej piosenki zdobywały listy przebojów, a płyty pokrywały się złotem. W „Tańcu z gwiazdami” doszła do ścisłego finału, a rola w serialu „Tancerze” przysporzyła jej rzesze fanów. Nagle będąc u szczytu popularności… zniknęła. Okazało się, że poświęciła się nauce i rodzinie. Natalia Lesz obchodzi właśnie 41. urodziny! Zobacz, co dziś robi i jak wygląda popularna niegdyś aktorka i piosenkarka. Czy planuje wrócić do show-biznesu? 

Natalia Lesz, kariera wokalistki i aktorki

Natalia Lesz przyszła na świat 27 lipca 1981 roku w Warszawie. Jako dziecko przez siedem lat uczęszczała do szkoły baletowej, a także trenowała łyżwiarstwo figurowe. W 2004 została absolwentką Wydziału Aktorskiego Tisch School of the Arts na Uniwersytecie Nowojorskim. Ukończyła również Łódzką Akademię Muzyczną, im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów na Wydziale Wokalno-Aktorskim o specjalizacji „wokalistyka estradowa”.

W świadomości Polaków zaistniała w 2008 roku, kiedy wydała debiutancki album „Natalia Lesz”. Nad płytą pracowała w słonecznym Los Angeles. Płytę promowały utwory „Fall” oraz „Power of Attraction”, które podbijały listy przebojów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Trzy lata po premierze debiutanckiego albumu wydała kolejny pt. „That Girl”, który uzyskał status złotej płyty. 

Natalia Lesz jednak na samej muzyce nie poprzestała. Pomiędzy nagrywaniem kolejnych albumów, rozwijała swój talent aktorski. Jedną z najbardziej pamiętnych ról jakie miała okazję zagrać była postać studentki tańca Ingi Sawczuk w serialu „Tancerze”. Ponadto zagrała w takich produkcjach jak: „Singielka”, „Hotel 52”, „Ojciec Mateusz”, „Plebania” czy „Pierwsza miłość”. W 2008 roku wzięła udział w 8 edycji programu Taniec z gwiazdami. W parze z tancerzem Łukaszem Czarneckim doszła do ścisłego finału, zajmując wysokie drugie miejsce. Przegrała o włos z aktorką Agatą Kuleszą i partnerującym jej tancerzem Stefano Terrazzino. 

Pomimo wielu sukcesów w życiu zawodowym, niespodziewanie słuch o Natalii Lesz zaginął. Co stało się z popularną aktorką i wokalistką? 

Czytaj także: Olga Borys skradła serca telewidzów w serialu „Lokatorzy", ale nagle zniknęła z ekranów. Jak dzisiaj wygląda jej życie?

Natalia Lesz, „Taniec z gwiazdami”, ósma edycja, 28.09.2008 rok
Fot. Krzysztof Jarosz / FORUM

Natalia Lesz, „Taniec z gwiazdami”, ósma edycja, 28.09.2008 rok

Łukasz Czarnecki, Natalia Lesz, plan „Tańca z gwiazdami”, 30.11.2008 rok
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum
Łukasz Czarnecki, Natalia Lesz, plan „Tańca z gwiazdami”, 30.11.2008 rok

Dlaczego Natalia Lesz zniknęła z show-biznesu?

Natalia Lesz będąc u szczytu popularności postanowiła usunąć się w cień. Jak tłumaczyła w jednym z wywiadów, poświęciła się nauce. 

„Na to, że się trochę wycofałam, nałożyło się kilka rzeczy. Miałam szansę przemyśleć wiele spraw, wyciszyć się, ale też przypomnieć sobie, jakie są moje priorytety i na czym mi najbardziej zależy. […] Ukończyłam akademię przede wszystkim dlatego, że marzy mi się doktorat i chciałabym zacząć nad nim pracować, ale moją muzykę będzie też można usłyszeć niedługo w projekcie filmowym”, wyznała jakiś czas temu w programie „Dzień Dobry TVN”.

Czytaj także: Miłość potrafi zdziałać cuda”. Oto niezwykła historia Marty Żmudy Trzebiatowskiej i Kamila Kuli

Natalia Lesz, 45 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, 13.06.2008 rok
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Natalia Lesz, 45 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, 13.06.2008 rok

Co dziś robi i jak wygląda Natalia Lesz? 

Natalia Lesz mimo wielu zajęć nie zrezygnowała z muzyki i aktorstwa. Małymi kroczkami wraca do świata show-biznesu. W zeszłym roku można było ją usłyszeć w podczas koncertów twórczości Agnieszki Osieckiej. Poza tym ponownie stanęła przed kamerą. Miała okazję zagrać w serialu TVP „Korona królów” i „Gabinet numer 5” na antenie TV4. Z kolei na początku tego roku można było ją zobaczyć w filmie o Edwardzie Gierku. Ostatnio nagrała także dwie piosenki. Jej najnowszy numer „Wiosną”, do tej pory odsłuchało na platformie YouTube prawie 100 tys. internautów. 

Co ciekawe, marzeniem artystki jest także nakręcić własny film. W rozmowie z portalem „Jastrząbpost” piosenkarka zdradziła kilka szczegółów na temat przyszłej produkcji. „Nabyłam też prawa do książki znanej dziennikarki i jestem na etapie poszukiwania producenta, bo chciałabym powalczyć o adaptację filmową tej książki. To jest studium psychologiczne współczesnej kobiety”, ujawniła. 

Czytaj także: Syn Doroty Szelągowskiej ma już 21 lat! Tak dziś wygląda Antoni

Natalia Lesz
Fot. Pawel Wodzynski/East News

 Natalia Lesz na polskiej premierze filmu "Nie czas umierać", Warszawa, 29.09.2021 rok

Natalia Lesz: życie rodzinne, córka, partner

Natalia Lesz od kilku lat wiedzie udane życie rodzinne. Jej partnerem jest znany chirurg Adam Maciejewski. W listopadzie 2014 roku na świat przyszła ich wspólna pociecha, córka Alicja. Kiedy artystka została mamą, postanowiła w pełni poświęcić się macierzyństwu, z dala od błysku fleszy. Pielęgnowała wspólne chwile z córeczką w domowym zaciszu. 

Do dzisiaj aktorka i piosenkarka starannie chroni swoje życie prywatne przed mediami. Nie afiszuje się ze swoją miłością na czerwonych dywanach, nie bierze udziału w rodzinnych sesjach dla popularnych czasopism ani nie udostępnia twarzy dziecka w mediach społecznościowych. Jedyne zdjęcia córki, które pokazuje, to te, kiedy dziecko jest odwrócone tyłem. 

Z okazji urodzin życzymy Natalii Lesz wszystkiego dobrego, dużo miłości i kolejnych sukcesów!  

Sprawdź również: Córka Agnieszki Kaczorowskiej-Peli skończyła 3 lata. Emilka doczekała się niezwykłego przyjęcia

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…