Magdalena Adamowicz, Viva! 24/2019
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Najbliżsi Pawła Adamowicza wspierają WOŚP!

„Dzielimy się dobrem”, napisała Magdalena Adamowicz

REDAKCJA VIVA! 12 stycznia 2020 15:45
Magdalena Adamowicz, Viva! 24/2019
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Najbliżsi prezydenta Gdańska tęsknią i cierpią. Wciąż pamiętają o tragedii, która rozegrała się rok temu podczas Światełka do nieba w trakcie 27. finału WOŚP. Paweł Adamowicz został zamordowany na oczach ludzi...  Rodzina polityka stara się działać i podobnie, jak on grają z WOŚP. Brat Pawła Adamowicza i wdowa po prezydencie zaangażowali się w tę szlachetną inicjatywę. Chociaż nie było łatwo poradzić sobie z emocjami i towarzyszącymi wspomnieniami... 

Brat Pawła Adamowicza wpiera WOŚP

Agata Młynarska, która w tym roku relacjonuje z Gdańska wydarzenia związane z 28. finałem WOŚP opublikowała w mediach społecznościowych poruszający wpis. Dołączyła do niego zdjęcia, do których pozuje z bratem tragicznie zmarłego brata byłego prezydenta, Piotrem Adamowiczem.

,,Gdańsk gotowy na 28 finał WOŚP. Piotr Adamowicz, brat śp. prezydenta Pawła Adamowicza, powiedział o tym, że wiatr w żagle wieje z Gdańska. To wiatr dobroci, wolności, solidarności i dobra! Dziś pokazujemy, że nic nie pokona WOŚP. Scena piękna, wolontariusze wyruszyli w miasto, artyści zjeżdżają na koncert. Czekamy na Was!!!! Dziękuję super ekipie połączonych sił miasta Gdańsk i TVN ”, napisała dziennikarka.

Magdalena Adamowicz podczas 28. finału WOŚP

Mimo traumy, także żona brutalnie zamordowanego polityka zdecydowała się wesprzeć tegoroczną akcję swoją obecnością i pojawiła się na jej gdańskim finale.

„Długo o tym myślałam, konsultowałam też z córkami, dlatego że tutaj nie chodzi o taki zwykły strach fizyczny, tylko o pewną barierę psychiczną. (… )To będzie spacer, taki, jak co roku robiliśmy z Pawłem, jaki robiły córki. To będzie wzbudzało wiele emocji, wiele przeżyć ”, mówiła Magdalena Adamowicz w rozmowie z TVN24.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gdańsk dzieli się dobrem! #WOŚP #Gdańsk #Pomorskie #Kwesta #Siema

Post udostępniony przez Magdalena Adamowicz (@adamowicz_magda)

Gdańszczanie mogą spotkać wdowę po Pawle Adamowiczu na Starówce. Magdalena Adamowicz kwestuje wraz z Panią Marszałek Małgorzatą Kidawa-Błońską. Zdjęciami z wydarzenia podzieliła się z obserwatorami na swoim Instagramie.

„Dzielimy się dobrem”, napisała żona byłego prezydenta Gdańska. O godzinie 19.30 Magdalena Adamowicz weźmie udział w Światełku do nieba przy Europejskim Centrum Solidarności. ,,Mimo lęku czuję potrzebę, aby tam być. Chcę się przełamać, chcę to zrobić', zdradziła.  

Magdalena Adamowicz, finał WOŚP
Fot. InstaStories/Magdalena Adamowicz

Magdalena Adamowicz, finał WOŚP
Fot. InstaStories/Magdalena Adamowicz

Magdalena Adamowicz, finał WOŚP
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.