Brad Pitt wygrał w sądzie z Angeliną Jolie. Ma prawo do opieki nad dziećmi
Fot. Fred Duval/FilmMagic
Z ŻYCIA GWIAZD

Brad Pitt wygrał z Angeliną Jolie. Aktorka nie pozbawi byłego męża praw rodzicielskich

Pięcioletnia batalia sądowa pary oficjalnie dobiegła końca

Ksenia Krasko 27 maja 2021 12:15
Brad Pitt wygrał w sądzie z Angeliną Jolie. Ma prawo do opieki nad dziećmi
Fot. Fred Duval/FilmMagic

Angelina Jolie i Brad Pitt rozstali się po dwunastu latach związku ze skandalem w tle, a przez ostatnie pięć lat cały świat obserwował ich walkę o opiekę nad szóstką pociech. Byli małżonkowie nie komentowali tej sprawy, ale do mediów trafiały różne informacje. Większość z nich sugerowała, że aktorka chce na dobre „pozbyć” się eks-męża, aby nie miał żadnego wpływu na wychowywanie dzieci. Sąd zdecydował inaczej.

Brad Pitt wygrał w sądzie z Angeliną Jolie. Ma prawo do opieki nad dziećmi

O końcowym postanowieniu sądu donosi portal Page Six, powołując się na informacje prawników Angeliny Jolie i Brada Pitta. Wyrok ogłosił sędzia John Ouderkirk, po wcześniejszym przesłuchaniu świadków, w tym psychologów dziecięcych. Na podstawie dowodów ustalono, że Pitt ma takie same prawa do opieki nad dziećmi, jak Jolie. Orzeczenie sądu nie będzie miało jednak zastosowania do Maddoxa, ponieważ w zeszłym roku skończył 18 lat i sam zrezygnował z nazwiska ojca.

Zobacz też: Maddox Jolie-Pitt złożył zeznania przeciwko ojcu? „Nie używa już nawet jego nazwiska”

„Czuje ogromną ulgę. Jego jedynym celem jest spędzanie jak największej ilości czasu z dziećmi”, przekazała mediom osoba z bliskiego kręgu Brada Pitta. „Było jasne, że Angelina robi wszystko, co w jej mocy, aby temu zapobiec. Proces trwał wiele miesięcy i było dużo świadków, którzy mieli kontakt z dziećmi”, dodaje.

W lipcu 2020 roku media informowały, że byli małżonkowie zażegnali konflikt, ale okazało się, że wcale tak nie jest. W marcu tego roku Angelina Jolie niespodziewanie dostarczyła do sądu dokumenty, które miały pogrążyć Pitta. Oskarżyła aktora o przemoc domową, jednak niczego mu nie udowodniono.

Jak piszą zachodnie portale, aktorka zamierza kontynuować walkę. Wielokrotnie wnosiła o usunięcie Johna Ouderkirka, twierdząc, że ma prywatne powiązania z Pittem. Podobno oskarżyła sędzię o stronniczość.

Brad Pitt wygrał w sądzie z Angeliną Jolie. Ma prawo do opieki nad dziećmi
Fot. Jean Baptiste Lacroix/FilmMagic

Angelina Jolie i Brad Pitt sądzili się o opiekę nad dziećmi

Angelina Jolie i Brad Pitt poznali się na planie filmu „Pan i Pani Smith” w 2005 roku. Po niemal dziesięciu latach związku wzięli ślub w małym zamku na południu Francji. Zaledwie dwa lata później, we wrześniu 2016 roku, aktorka złożyła pozew o rozwód, powołując się na „niemożliwe do pogodzenia różnice”.

Zobacz też: Zdjęcia Brada Pitta na wózku inwalidzkim zaniepokoiły fanów. Co dzieje się z aktorem?

Podjęła decyzję wkrótce po awanturze pary na pokładzie prywatnego odrzutowca. Jak opisywał sytuację magazyn Us Weekly, Brad Pitt miał upić się podczas lotu z Nicei do Los Angeles. Pod wpływem alkoholu miał zrobić się agresywny i zaczął kłócić się z Jolie. W obronie Angeliny stanął najstarszy syn pary, Maddox. Aktor miał niegrzecznie się do niego zwrócić (inne źródła dodają, że miał go uderzyć), co było „ostatnią kroplą” dla Jolie. Po tym wszystkim Pitt trafił na odwyk, do czego przyznał się w wywiadzie z GQ. 

Angelina Jolie z dziećmi: [od lewej] Knox, Vivienne, Pax, Shiloh, Zahara, Maddox, 2019 rok

Dzieci Angeliny Jolie i Brada Pitta
Fot. Monica Schipper/Getty Images for Netflix

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.