Borys Szyc, VIVA! listopad 2017
Fot. Zuza Krajewska
O NIM JEST GŁOŚNO

Borys Szyc odpowiada na ataki i wypominanie mu alkoholizmu!

„Moja choroba i walka z nią to dla mnie powód do dumy”

Redakcja VIVA.PL 2 czerwca 2019 09:52
Borys Szyc, VIVA! listopad 2017
Fot. Zuza Krajewska

Konflikt pomiędzy Kingą Rusin a Zofią Klepcacką odbił się szerokim echem w polskich mediach. Wiele osób opowiedziało się po którejś ze stron. Borys Szyc, jako jedna w wielu gwiazd, poparł postawę Kingi Rusin. Na niego również wylała się fala krytyki. Materiał telewizyjny broniący olimpijki miał zdyskredytować Borysa Szyca i tym samym obalić jego argumenty. Aktorowi wypomniano jego chorobę alkoholową. Szyc postanowił wprost odnieść się do stawianych sobie zarzutów. „Dostałem sporo gróźb, zawiedli się na mnie fani i wielu osobom wstyd za mnie. A największą obelgą prawie w każdej wiadomości było ty „alkoholiku”. Otóż wyprowadzam z błędu mych urażonych. Moja choroba i walka z nią to dla mnie powód do dumy ,a nie obraza i powód do wstydu”, napisał.

Borys Szyc odpowiada na falę krytyki pod swoim adresem

Przywołany alkoholizm aktora miał świadczyć o tym, że nie powinien on zabierać głosu w debacie publicznej. Krytyka, która spadła na niego po wypowiedzi na temat Zofii Klepackiej oraz po emisji materiału, często była mocno obraźliwa. Po personalnym ataku Borys Szyc nie pozostał bezczynny. Podkreślił, że jego choroba nie ma nic wspólnego z wcześniejszą dyskusją. Nie jest jednak dla niego niczym wstydliwym. „Wstydzić można się za chamstwo, homofobie i głupotę. I naprawdę nie oznacza to ,że się jest po jakiejkolwiek politycznej stronie. Mi daleko do lewicy i daleko do prawicy. Chciałbym żyć spokojnie i pośrodku. Moje słowa do Pani Zofii Klepackiej to przede wszystkim reakcja na jej zachowanie wobec rodziny (ktokolwiek by tam stał), którą filmowała bez ich zgody”, czytamy we wpisie aktora na Instagramie.

Borys Szyc ponownie jednak wyraził swoją opinię na temat zachowania i słów Zofii Klepackiej. „Jej postawę życiową pozostawiam w ogóle bez komentarza. Zawsze wydawało mi się ,że olimpijczycy niosą idee równości ,razem z olimpijskim ogniem. I nie podciągajcie wszyscy pod to karty LGBT i parad równości. Nie o to, nie o to... Tu chodzi o zwykłą przyzwoitość. Wiele lat byłem nieprzyzwoity, zachlany i po prostu nieszczęśliwy. Ja moje życie zmieniłem. Droga Zofio: na zmianę nigdy nie jest za późno. A przynajmniej refleksję”, zakończył swoją wypowiedź aktor. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sporo się dowiedziałem przez ostatnie dni o kraju, w którym żyjemy. Nawet wiadomości TVP zaszczyciły mnie dwukrotnie swoim materiałem. Wyjątkowo miło i profesjonalnie oczywiście. Dostałem sporo gróźb, zawiedli się na mnie fani i wielu osobom wstyd za mnie. A największą obelgą prawie w każdej wiadomości było ty „alkoholiku”. Otóż wyprowadzam z błędu mych urażonych. Moja choroba i walka z nią to dla mnie powód do dumy ,a nie obraza i powód do wstydu. Wstydzić można się za chamstwo, homofobie i głupotę. I naprawdę nie oznacza to ,że się jest po jakiejkolwiek politycznej stronie. Mi daleko do lewicy i daleko do prawicy. Chciałbym żyć spokojnie i pośrodku. Moje słowa do Pani Zofii Klepackiej to przede wszystkim reakcja na jej zachowanie wobec rodziny (ktokolwiek by tam stał), którą filmowała bez ich zgody. Przypomniało mi to zachowania paparazzi , na które jestem wyjątkowo uczulony. Po prostu wyobraziłem sobie, ze stoi tam moja mama i prosi by jej nie kręcić ,a ten ktoś ma to gdzieś.(A był to dzień matki na marginesie) Jej postawę życiową pozostawiam w ogóle bez komentarza. Zawsze wydawało mi się ,że olimpijczycy niosą idee równości ,razem z olimpijskim ogniem. I nie podciągajcie wszyscy pod to karty LGBT i parad równości. Nie o to, nie o to... Tu chodzi o zwykłą przyzwoitość. Wiele lat byłem nieprzyzwoity, zachlany i po prostu nieszczęśliwy. Ja moje życie zmieniłem. Droga Zofio: na zmianę nigdy nie jest za późno. A przynajmniej refleksję. A teraz zajmijmy się czymś wartościowym. Peace love i co jeszcze lubicie, zwłaszcza w piątek.❤️🙏 #zofiaklepacka #muremzamurem @zofia_klepacka #🌹 #sporttozdrowie #whysoserious #liveandletlive #żyjipozwólżyćinnym #bóghonorojczyzna #tolerancja #wolnosc

Post udostępniony przez Borys Szyc Official (@borys.szyc)

Zofia Klepacka
Fot. AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.