Bill Gates, żona Melinda
Fot. Xinhua/Xinhua News/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Bill i Melinda Gates biorą rozwód po 27 latach małżeństwa. Co się stało? 

Para wydała oświadczenie

Rafał Kowalski 4 maja 2021 08:54
Bill Gates, żona Melinda
Fot. Xinhua/Xinhua News/East News

Są jednymi z najbogatszych ludzi na świecie, przeżyli razem 27 lat, mają dwie córki i syna, ale teraz postanowili się rozwieść. O końcu swojego małżeństwa Bill i Melinda Gates poinformowali za pośrednictwem Twitterze. Wcześniej 56-latka wspominała w wywiadach, że relacja miłosna z mężem jest trudna, ponieważ poświęca on pracy 16 godzin dziennie. Co się stało?

Bill i Melinda Gates rozwodzą się – oświadczenie

Ku ogromnemu zdumieniu obserwatorów życia Billa Gatesa, dziś w nocy czasu  polskiego na Twitterze miliardera pojawił się krótki komunikat zapowiadający rozwód z żoną. „Po ogromnym namyśle i pracy nad naszym związkiem, zdecydowaliśmy się zakończyć nasze małżeństwo. Przez ostatnie 27 lat wychowaliśmy trójkę niesamowitych dzieci i zbudowaliśmy fundację, która pracuje na całym świecie, by umożliwić wszystkim ludziom zdrowe, produktywne życie. Nadal wierzymy w tę misję i będziemy wciąż razem pracować w fundacji, ale nie wierzymy już, że możemy nadal rosnąć wspólnie jako para w kolejnych etapach naszego życia”, czytamy w oświadczeniu.

Melinda i Bill mają też pewien apel. „Prosimy o przestrzeń i prywatność dla naszej rodziny w momencie, w którym zaczynamy poruszać się w tym nowym życiu”, napisano w poście, pod którym podpisali się oboje małżonkowie.

Co ciekawe, jeszcze rok temu informowaliśmy, że para została właścicielami wspaniałej nieruchomości nad oceanem w Del Mar w Kalifornii. Willa o wartości 43 milionów dolarów miała być ich nowym gniazdkiem, ale jak widać, żadna z materialnych rzeczy nie uratowała rozpadającego się małżeństwa.

Przypomnijmy, że majątek właściciela Microsoftu Billa Gatesa szacuje się na około 130 miliardów. Żona 4. najbogatszego człowieka na Ziemi też jest jednak aktywna zawodowo. Melinda Gates pracuje między innymi w fundacji założonej przez siebie i męża - organizacja dalej ma działać dzięki ich  współpracy. Jak małżonkowie podzielą swój majątek? Według pierwszych doniesień zza oceanu para miała nie podpisać intercyzy, a wniosek o rozwód złożyła sama Melinda prosząc, by pierwsze rozprawa odbyła się dopiero za rok.

Czy bizneswoman chciała, by do tego czasu opadł pierwszy medialny szum?  Na razie nie jest to jasne. 

Bill Gates, żona Melinda rozwodzą się
Fot. Getty Images for Global Citizen

TAGI #Bill Gates

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?