Jason Priestley w młodości
Fot. Aaron Rapoport/Corbis/Getty Images
NIEZWYKŁE HISTORIE

Używki i problemy z prawem. Tak sława zniszczyła gwiazdę serialu Beverly Hills, 90210. Jason Priestley odbił się od dna

Aktor kończy dzisiaj 53 lata

Gabriela Czernecka 28 sierpnia 2022 13:59
Jason Priestley w młodości
Fot. Aaron Rapoport/Corbis/Getty Images

W latach 90. serial „Beverly Hills, 90210" zbierał przed telewizorami miliony telewidzów. Produkcja oraz cała obsada mogła cieszyć się wielką sympatią ludzi na całym świecie. Na fali popularności serialu skorzystali aktorzy. Jedną z takich postaci jest Jason Priestley, który za sławę zapłacił bardzo wysoką cenę. Był na samym szczycie, jednak bardzo szybko z niego spadł... Serialowy Brandon wylądował na samym dnie. Cudem udało mu się wyjść z najgorszego etapu swojego życia. A to wszystko dzięki ukochanej. Przypomnijmy jego niezwykłą historię. 

Jason Priestley kariera 

Szybko stawiał pierwsze kroki w świecie telewizji. Już jako zaledwie pięcioletni chłopiec występował w reklamach, a  trzy lata  później pojawił się w filmie CBS Stacey. W wieku 18 lat przeprowadził się do USA, gdzie zamieszkał wraz z kolegą, Bradem Pittem. Obaj chodzili na castingi, które szybko wygrywali, ale dopiero po ukończeniu studiów pod koniec lat 80. ubiegłego wieku, jego kariera zaczęła się rozwijać. Zagrał w kilku hitowych produkcjach, jak Airwolf21 Jump Street, czy MacGyver, ale większą rozpoznawalność przyniosła mu rola Buzza Gundersona w serialach Aniołek z piekła rodem i Powroty nastoletniego anioła.

ZOBACZ TEŻ: Céline Dion i René Angélil: poznali się, gdy była dzieckiem. Umarł w jej ramionach

Jason Priestley mlody
Fot. Kypros/Getty Images

Rozkwit kariery przyszedł w 1990 roku, kiedy to wcielił się w postać jednego z głównych bohaterów Beverly Hills, 90210. Serial zapewnił mu międzynarodową sławę. Aktor odszedł z produkcji po dziewięciu sezonach, jednak pozostał producentem wykonawczym. Pojawił się także w finałowym odcinku. Za rolę Brandona zdobył dwie nominacje do nagrody Złotego Globu.  W latach 90. i 2000 wciąż grał w filmach, w tym w komediodramacie Dziewczyny z kalendarza, westernie Tombstone i thrillerze Oko obserwatora. Zdobył także doświadczenie reżyserskie – pracował przy serialach Siódme nieboBeverly Hills, 9021090210 i Mów mi Fitz. 

W latach 1992-1997 Jason Priestley spotykał się z aktorką Christine Ellis, a w 1999 roku ożenił się z makijażystką Ashlee Petersen, ale ich związek przetrwał jedynie rok. Dlaczego? Jasno Priestley z dnia na dzień stał się idolem nastolatków na całym świecie. Od rzeczywistości zaczął uciekać w świat używek. Uzależnienie w końcu wzięło nad nim górę. I tak jeszcze w 1999 roku rozpadło się jego małżeństwo. ukochana nie potrafiła poradzić sobie z jego nałogiem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Depresja, dwa rozwody, samobójcza śmierć byłej partnerki. Jim Carrey doświadczył wielu tragedii

Alkohol, używki, wypadek samochodowy. Jak dziś wygląda życie Jasona Priestleya?

Używki nie były jednak jego jedynym sposobem na ucieczkę od sławy. Aktor często wsiadał za kierownicę pod wpływem narkotyków i alkoholu. W końcu spowodował wypadek samochodowy. Trafił do więzienia. Gdy wyszedł został ponownie zatrzymany za jazdę pod wpływem.

Wydawało się, że w końcu poukładał sobie myśli, jednak to tylko były pozory. Dwa lata później znów doprowadził do wypadku samochodowego, ale tym razem cudem uniknął śmierci. Brał wówczas udział w wyścigu samochodowym, jechał z prędkością powyżej 200 km/h.  Lekarze przez kilka godzin walczyli o życie aktora. Jego twarzy wymagała rekonstrukcji, miał pęknięte kości oczodołu, uszkodzony kręgosłup. Nie był w stanie chodzić o własnych siłach. Aktor mocno przeżył do wydarzenie: „Otarłem się o śmierć, a całe życie mignęło mi przed oczami. Pewne rzeczy do mnie dotarły. Teraz doceniam każdy dzień”, mówił w jednym z wywiadów. Po długotrwałej rehabilitacji doszedł do siebie.

W marcu 2003 roku poznał Naomi Lowde, którą poślubił dwa lata później. Para wychowuje dwójkę dzieci, córkę Avę i syna Dashiella. Aktor chętnie utrzymuje kontakt z fanami, a na swoim Instagramie nieustannie publikuje zdjęcia, zarówno związane z pracą, jak i z rodzinnego archiwum. Dziś pozostaje obecny w branży filmowej i ma w planach realizację kilku nowych projektów.

Z okazji dzisiejszych urodzin aktorowi oraz całej rodzinie życzymy wszystkiego co najlepsze. 

Jason Priestley, TV Festival w Monte-Carlo, 21.06.2022 rok

Jason Priestley
Fot. Aventurier Patrick/ABACA / Abaca Press / Forum

Jason Priestley wraz z żoną i dziećmi, Los Angeles, 21.01.2020 rok

Jason Priestley, Naomi Lowde-Priestley, Ava Veronica Priestley, Dashiell Orson Priestley
Fot. O'Connor/AFF-USA.com / MEGA / The Mega Agency / Forum

Jason Priestley 2021
Fot. FOX via Getty Images)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…