Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuza Krajewska
NIEZWYKŁE HISTORIE

Joanna Kulig wspomina trudne dzieciństwo. „Otrzymałam pomoc, teraz pojawiam się w Hollywood, czyli wyszłam z totalnej biedy”

Aktorka szczerze mówiła o działalności charytatywnej, dzieciństwie, życiu w USA i nowym filmie

Karol Sowa 3 grudnia 2022 14:15
Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuza Krajewska

Dzisiaj Joanna Kulig odwiedziła studio „Dzień Dobry TVN”, aby opowiedzieć o swojej najnowszej roli w Hollywood, jednak rozmowa nie tylko dotyczyła jej pracy. Artystka mówiła też o działalności charytatywnej. Podczas wystąpienia na żywo wróciła pamięcią do swojego dzieciństwa. Okazuję się, że ulubienica widzów nie miała łatwo. „Wielu ludzi mi bardzo pomogło. Będąc z małej miejscowości, gdzie dużo takich paczek sama otrzymałam, teraz pojawiam się w Hollywood, czyli wyszłam z totalnej biedy do tego, co teraz mam”, słyszeliśmy. Nie zabrakło też łez wzruszenia. 

Joanna Kulig o nowej roli i życiu w Stanach Zjednoczonych

W 2023 roku odbędzie się premiera filmu pod tytułem „Knox Goes Away” w reżyserii Michaela Keatona. To właśnie w tej produkcji zagrała Joanna Kulig. Aktorka wcieliła się w partnerkę głównego bohatera, który jest seryjnym mordercą. „Jestem postacią pozytywną, choć jest to film noir, więc jest dużo tajemnicy, spokoju. Ich relacja jest dość specyficzna, bo to jednak film o seryjnym mordercy”, wyznała w popularnej śniadaniówce.  

Przypomnijmy, że artysta od dłuższego czasu pracuje w Stanach Zjednoczonych. Największą popularność zyskała po nagrodzonym Oscarem filmie „Ida”. Joanna Kulig podkreślała, że nie zamierza zostawać na stałe w USA. „Chciałabym to sprostować. Od trzech lat mieszkam w Polsce, nie przeprowadziłam się. Teraz wyleciałam na dwa tygodnie i trzy dni, to było pięć dni zdjęciowych. Tak jest najlepiej, żeby wylecieć, zrobić swoją robotę i wrócić do domu”, słyszeliśmy w tej samej rozmowie.  

CZYTAJ TEŻŻyje w cieniu sławnego brata i ojca. Nie chce wchodzić do show-biznesu. Kim jest Weronika Chajzer?

Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska

Joanna Kulig, Cannes 2022

Joanna Kulig, Cannes 2022
Fot. Daniele Venturelli/Getty Images for Kering

Joanna Kulig ze łzami w oczach wspomina dzieciństwo 

Później ulubienica widzów opowiedziała o swoim zaangażowaniu w pomoc innym. Nie ukrywa, że Szlachetna Paczka jest dla niej bardzo ważna. „To dla mnie bliska inicjatywa, dlatego że sama jako dziecko dużo pomocy otrzymałam. Wielu ludzi mi bardzo pomogło. Będąc z małej miejscowości, gdzie dużo takich paczek sama otrzymałam, teraz pojawiam się w Hollywood, czyli wyszłam z totalnej biedy do tego, co teraz mam”, mówiła w „Dzień Dobry TVN”. „Zawsze pomagam drugiemu człowiekowi. Najgorszy jest rodzaj jałmużny, a ja otrzymywałam pomoc z szacunkiem. Wiem, że ludzie wstydzą się prosić o pomoc, czują się gorzej, a Szlachetna Paczka pomaga ludziom w szlachetny sposób, bez poczucia jałmużny. Dzielisz się z drugim człowiekiem tym, czego potrzebuje. Czasem ludzie bogaci kupują głupie rzeczy, a potrzebne są najprostsze towary — szampon do włosów, chleb, kasza, buty”, kontynuowała.  

Aktorka postanowiła opowiedzieć o osobie, której zamierza pomóc. „Pani, którą wybrałam, jest samotna. Chciała mieć dzieci, ale nie mogła ich mieć, jej mąż zmarł, jest całkiem sama. Kiedy wolontariusze zapytali, czego potrzebuje, powiedziała, że kwiatka i telefonu komórkowego, bo dla samotnych, starszych osób ważne jest to, aby mieć kontakt z ludźmi”, dodawała. „Kiedy byłam dzieckiem i miałam mało zabawek, rozwijała się kreatywność. Byłam tak wychowywana, że „co masz, to dasz". Kiedy pokazujemy dzieciom, że dzielimy się z drugim człowiekiem, uczymy ich dobra. To oducza egoizmu”, wspominała. 

Joanna Kulig zapewniała, że pomoc innym jest dla niej niezwykle ważna. „Jestem dumna z tego, co robię, ale zawsze do każdego podchodzę jak do człowieka. Pomoc drugiemu człowiekowi i to, żeby się nie pogubić, to jest najważniejsze. Skupienie się tylko na karierze to jest za mało. To nie jest w życiu najważniejsze”, zakończyła gwiazda.  

Każdy z nas jest w stanie pomóc potrzebującym. Do 9 grudnia można zaangażować się w zbiórkę, która jest organizowana w ramach Szlachetnej Paczki. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Annę Lewandowską i jej brata łączy szczególna więź! Kim jest Piotr Stachurski?

Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska

Joanna Kulig, Orły 2019

Joanna Kulig, Orły 2019
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.