Jacek Łągwa, 2010 rok
Fot. Bartosz KRUPA/East News
Z życia gwiazd

Robiła karierę jako aktorka. Mało kto wie, że mamę Jacka Łągwy mogliśmy oglądać w „Znachorze”

Jakie sekrety skrywa Janina Borońska?

Marta Nawacka 1 lipca 2024 14:52
Jacek Łągwa, 2010 rok
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Wiele lat temu dał się poznać jako jeden z członków zespołu „Ich Troje”. Grupa cieszyła się ogromną popularnością, a Jacek Łągwa zdobył wielką sławę. Nie każdy jednak wie, że nie jest on jedynym w rodzinie, który z powodzeniem rozwijał swoją karierę... Mama artysty przed laty była uznaną aktorką. Mogliśmy ją oglądać między innymi w „Znachorze”. Jakie tajemnice skrywa Janina Borońska i co o niej wiemy?

[Ostatnia publikacja na VUŻ-u 05.07.2024 r.]

Jacek Łągwa: kariera, życie prywatne

Mimo że przez lata pozostawał nieco w cieniu Michała Wiśniewskiego, to nie ma wątpliwości, że Jacek Łągwa jest jedną z osób, które odpowiadają za ogromny sukces zespołu „Ich Troje”. I choć od premiery największych hitów grupy, takich jak „Powiedz”, „A wszystko to”, „Kochaj mnie kochaj” czy „Zawsze z tobą chciałbym być” minęły już ponad dwie dekady, to utwory te nadal są nucone przez Polaków. Co ciekawe, artysta nie przypuszczał, że zrobi karierę w branży muzycznej...

Jacek Łągwa zamierzał iść w ślady swoich rodziców, którzy byli aktorami. Nie każdy wiedział o tym, że artysta nie jest jedyną osobą w rodzinie, której udało się zrobić karierę w show-biznesie. Mamę muzyka mogliśmy przed laty oglądać w wielu różnych produkcjach, między innymi w niezwykle popularnym „Znachorze”.

Czytaj też: Syn Natalii Kukulskiej ma już 24 lata! Tak na przestrzeni lat zmieniał się Jan Dąbrówka

Jacek Łągwa, 2001 rok
Fot. Darek Majewski / Forum

Jacek Łągwa, 2001 rok

Jacek Łągwa, 2012 rok
Fot. EAST NEWS

Jacek Łągwa, 2012 rok

Jacek Łągwa: mama. Kim jest Janina Borońska?

Mama Jacka Łągwy, Janina Borońska, ma bogaty dorobek artystyczny. Po raz pierwszy na scenie pojawiła się w 1966 roku, a rok później ukończyła Państwową Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Wcześniej jednak studiowała polonistykę, jednak po porażce na egzaminie wstępnym na studiach aktorskich do kontynuowania nauki została namówiona przez przyszłego męża, Andrzeja Łągwę. Później małżonkowie występowali razem na jednej scenie w Teatrze Nowym w Łodzi.

Andrzej Łągwa i Janina Borońska pobrali się w 1965 roku, a po czterech latach powitali na świecie syna, Jacka. Okazuje się, że przyszłemu muzykowi karierę przepowiedziała... wróżka. „Wróżka powiedziała, że będę miała tylko jedno dziecko, syna. Zaznaczyła, że będzie bardzo, bardzo sławny. Pytałam syna, kiedy nadejdzie sława. I nadeszła... Okazało się, że w tej wróżbie było coś na rzeczy”, wyznała mama Jacka Łągwy w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim w 2011 roku.

Janina Borońska zadebiutowała w filmie „Beata”. Następnie mogliśmy oglądać ją w „Stawce większej niż życie”, w której wcielała się w radiotelegrafistkę Irenę oraz w filmie „Znachor”, w którym grała asystentkę tytułowego Znachora, czyli profesora Rafała Wilczura. Mama Jacka Łągwy wystąpiła również w „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” jako Elżbieta. Tak Janina Borońska wyglądała przed laty! Pamiętacie ją z ekranów?  

Zobacz także: Mówi szczerze o staraniach o dziecko i świadomej bezdzietności. Wyznanie Czesława Mozila porusza

Jacek Łągwa, instagram
Fot. instagram.com/jaceklagwa

Jacek Łągwa

Janina Borońska, Kadr z filmu
Fot. archiwum Filmu / Forum

Janina Borońska, Kadr z filmu "Beata", 1964 rok

[Ostatnia publikacja na Viva Historie 02.07.2024 r.]

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.