Bartosz Żukowski
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Widzowie pokochali go za rolę Waldusia z „Kiepskich”. Bartosz Żukowski już tak nie wygląda

Internauci są zaniepokojeni tym, jak zmienił się aktor

Rafał Kowalski 23 marca 2021 16:59
Bartosz Żukowski
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Choć 46-letni Bartosz Żukowski grał w filmach, serialach i spektaklach już od 1992 roku, to dopiero siedem lat później dostał rolę, która odmieniła jego życie. Serialowego Waldka ze Świata według Kiepskich ulubieniec widzów Polsatu odgrywa do dziś. Charakterystyczna postać dała pochodzącemu z Miastkowa Kościelnego mężczyźnie sławę, pieniądze i troskę fanów. To właśnie oni martwią się teraz o artystę.

Bartosz Żukowski – jak dziś wygląda? Co robi?

Choć niewiele osób o tym wie, Bartosz Żukowski poświęca wiele czasu na ratowanie zwierząt. Aktor jest aktywnym członkiem Pogotowia dla zwierząt. Ostatnio w sieci pojawił się filmik, na którym artysta relacjonował jedną z interwencji organizacji. Aktor Świata według Kiepskich pomógł zagłodzonym klaczom i psom. „Dziś odwiedziłem stowarzyszenie „Pogotowie dla zwierząt”, jestem w jego siedzibie. Tylko w tym roku jego członkowie odebrali ponad 2 tys. zwierząt ze względu na znęcanie się nad nimi przez właścicieli czy opiekunów. To porażająca liczba”, mówił w nagraniu Bartosz Żukowski.

Zwierzęta miały problem z niedożywieniem i chorymi kopytami. „Jak tak można, zastanawiam się? Ja chyba jestem zbyt nerwowy, na obserwowanie takich sytuacji, bo od razu sam wymierzyłbym sprawiedliwość. tego rolnika, który doprowadził konia do takiego stanu, przykułbym do budy, do której przykuł te dwa sympatyczne psiaki i głodził przez dwa tygodnie. Może wtedy zrozumiałby, jak cierpiały jego zwierzaki”, mówił pełny emocji aktor.

Internauci byli poruszeni dobrym sercem artysty, ale zwrócili też uwagę na to, jak zewnętrznie Bartosz Żukowski różni się od postaci, którą umalowaną i ucharakteryzowaną widzimy na ekranie Polsatu. Część osób w komentarzach wyraziła nawet zmartwienie wyglądem 46-latka. „Walduś, co Ci jest? Ciężko wyglądasz”, brzmiał jeden z wpisów zaniepokojonego fana.

Walduś Kiepski, Bartosz Żukowski, plan: Świat według Kiepskich, 04.02.2006 rok
Fot. TOMASZ ZUKOWSKI/East News

Bartosz Żukowski na planie „Świata według Kiepskich”, 04.02.2006 rok

Zobacz też: Andrzej Grabowski o śmierci Ryszarda Kotysa. Serialowy Ferdek pożegnał serialowego Paździocha

Bartosz Żukowski – życie prywatne, role

Urodzony 46 lat temu w powiecie garwolińskim aktor jest absolwentem Studia Teatralnego przy Teatrze Ochoty w Warszawie. Bartosz Żukowski próbował też swoich sił w PWST w Warszawie, ale tych studiów nie ukończył. Co ciekawe aktorstwo to nie jedyna gałąź edukacji, której podjął się ulubieniec publiczności. Studiował on też w warszawskiej Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji.

Większość widzów kojarzy aktora ze Świata według Kiepskich, ale na liście produkcji z udziałem 46-latka są także: Ojciec Mateusz, Faceci do wzięcia, Egzamin z życia, Dom Zły, Pora mroku, Komisarz Alex czy Serce nie sługa.

Prywatnie Bartosz Żukowski przez wiele lat był w związku z Ewą Coll - specjalistką od prawa międzynarodowego i europeistyki. Para ma 11-letnią córeczkę Polę. Małżeństwo nie żyje już jednak razem. Od kilku lat przeciąga się ich sprawa rozwodowa.

Czy faktycznie Bartosz Żukowski aż tak zmienił się od telewizyjnego debiutu? 

Bartosz Żukowski, Walduś z Kiepskich
Fot. TOMASZ GOLA/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…