Anja Rubik
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo
Z ŻYCIA GWIAZD

Anja Rubik ostro o słowach Martyny Wojciechowskiej na temat plastiku! 

„To niestety duży błąd w myśleniu’’

VIVA! 2 lipca 2018 10:30
Anja Rubik
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Anja Rubik zawsze staje po stronie natury. Modelka, którą w ostatnim czasie częściej zobaczymy w siedzibie ONZ niż na wybiegu, skrytykowała wpis Martyny Wojciechowskiej na temat plastikowych butelek. Myślicie, że podróżniczka odpowie gwieździe zagranicznych wybiegów?

Anja Rubik o Martynie Wojciechowskiej

Post Martyny Wojciechowskiej na temat plastiku sprawił, że gwiazda znalazła się w ogniu krytyki. „Często w rozmowach o ochronie środowiska pojawia się temat plastikowych butelek na wodę. MIT: szkło jest lepsze od plastiku. PRAWDA: oba surowce mogą zostać poddane recyklingowi. Jeśli jednak tam nie trafią, to plastik rozkłada się 400-1000 lat, szkło - nigdy. Problemem nie jest rodzaj użytego materiału, ale nasze postępowanie z nim. Dlatego tak ważna jest systematyczna segregacja śmieci”, czytamy.

Dalej podróżniczka kontynuuje: „W sprzedaży masowej to właśnie butelki plastikowe sprawdzają się lepiej niż szkło. Transport butelek plastikowych generuje mniejszą ilość Co2. Jedna plastikowa butelka, o wadze 28 gramów może pomieścić w sobie aż 1,5 litra napoju. Zapakowanie takiej samej pojemności w szkło to wielokrotnie więcej gramów tego surowca. W rezultacie samochód jednorazowo przewiezie więcej produktu, który znajduje się w opakowaniu PET”, napisała Wojciechowska.

 

✅Plastik nie taki zły ✅ Żywiec Zdrój w programie #postronienatury kładzie nacisk na ochronę przyrody i uświadamianie, że nasze nawet najmniejsze działania mają finalnie olbrzymie znaczenie dla Natury 🌿🌳 Często w rozmowach o ochronie środowiska pojawia się temat plastikowych butelek na wodę💦 👉 MIT: szkło jest lepsze od plastiku. PRAWDA: oba surowce mogą zostać poddane recyklingowi ♻️ Jeśli jednak tam nie trafią to plastik rozkłada się 400-1000 lat, szkło - nigdy⚠️ Problemem nie jest rodzaj użytego materiału, ale nasze postępowanie z nim. Dlatego tak ważna jest systematyczna segregacja śmieci🙏 👉 w sprzedaży masowej to właśnie butelki plastikowe sprawdzają się lepiej niż szkło 💦💫 transport butelek plastikowych generuje mniejszą ilość Co2 😷Jedna plastikowa butelka, o wadze 28 gramów może pomieścić w sobie aż 1,5 litra napoju💦. Zapakowanie takiej samej pojemności w szkło to wielokrotnie więcej gramów tego surowca ⚖️ W rezultacie samochód jednorazowo przewiezie więcej produktu, który znajduje się w opakowaniu PET. M. #postronienatury #zywieczdroj #naturelovers #keepourearthclean #recycling #greenworld #martyna

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

Modelka zaangażowana w pracę na rzecz środowiska nie potrafiła ukryć swojego oburzenia. W rozmowie z magazynem Party Anja Rubik skrytykowała słowa gwiazdy stacji TVN. „To niestety duży błąd w myśleniu. Plastik się nie rozkłada. Zostaje na ziemi na zawsze! Jestem zaskoczona. Przecież powszechnie wiadomo, co przytaczała też Martyna, że plastik rozkłada się od 400 do 1000 lat, a szkło nigdy. — To nie jest prawda! Plastik z biegiem lat jedynie rozpada się na drobniejsze elementy, takie okruchy zwane debris, które stają się na przykład częścią kurzu w powietrzu czy planktonu w oceanach (...) Nie można się łudzić! Plastik nigdy nie znika z naszej planety. Ja umrę, moje dzieci umrą, ich dzieci umrą, a położona przeze mnie w piasku butelka zostanie’’, wyznała modelka.

Zgadzacie się ze słowami Anji Rubik? 

Martyna Wojciechowska, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Anja Rubik, VIVA! lipiec 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.