Angelina i Maddox
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Angelina Jolie spotkała się z królową Elżbietą II? Znamy szczegóły wizyty!

Olga Figaszewska 16 marca 2017 06:30
Angelina i Maddox
Fot. East News

We wtorek wieczorem Angelina Jolie wraz z Maddoxem odwiedziła Pałac Buckingham! Czy znana aktorka znów spotkała się z królową Elżbietą II? Znamy szczegóły jej wizyty w Londynie!

 

Po rozstaniu z Bradem Pittem, aktorka postanowiła otworzyć nowy rozdział swojego życia. Jeszcze do niedawna rzadko pokazywała się publicznie. Pod koniec lutego, gwiazda wyjechała do Kambodży, gdzie wraz z 15-letnim synem Maddoxem, promowała swój najnowszy film „First They Killed My Father”. Spotkała się również z królem, Norodomem Sihamoni. Zagraniczne media donoszą, że aktorce w podróży do Londynu znów towarzyszył najstarszy syn.

 

Zobacz też: Czyżby nowa miłość? Świat komentuje zdjęcia Angeliny Jolie z tajemniczym partnerem

 

Angelina Jolie o prawach kobiet

Wizyta nastąpiła wkrótce po tym, gdy Jolie przyjęła rolę profesor na londyńskim Uniwersytecie Ekonomicznym pod koniec maja 2016 roku. Gwiazda zdecydowała się poruszyć jedne najistotniejszych kwestii dotyczących wszystkich kobiet na świecie. We wtorek aktorka przemawiała w trakcie kursów, które mają na celu opracowanie strategii promowania sprawiedliwości praw obywatelskich i udziału kobiet w rozwiązywaniu problemów związanych z globalnymi konfliktami. Mówiła o swoich doświadczeniach i odpowiadała na pytania o dotyczące swojej pracy, jako wysłannika ONZ. Wykład zbiegł się w czasie z obchodami piątej rocznicy istnienia fundacji Zapobiegania Przemocy Seksualnej, której jest współzałożycielką.

 

Angelina Jolie, Maddox
Fot. East News

Angelina Jolie wraz z najstarszym synem, Maddoxem podczas wizyty w Londynie

 

Ambasadorka dobrej woli

 

Angelina Jolie od kilkunastu lat angażuje się w pomoc humanitarną, jest ambasadorką dobrej woli UNHCR i angażuje się w sprawy uchodźców.  W 2001 roku Angelina Jolie wcieliła się w postać Lary Croft w filmie „Lara Croft: Tomb Raider”. Zdjęcia były kręcone w Kambodży. Od tamtego momentu wszystko się rozpoczęło. Po powrocie do Ameryki aktorka zgłosiła się do Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców. Chciała poznać warunki, jakie w nich panują i problemy, z którymi borykają się na co dzień. Przez 16 lat aktorka odwiedziła wiele krajów i spotkała się z uchodźcami z różnych zakątków świata. Była między innymi w Tajlandii, Ekwadorze, Kosowie, Kenii, Namibi, Sir Lance, Kongo, Syrii czy Egipcie, gdzie spotkała się z uchodźcami z Sudanu. Gwiazda wspiera wszelkie akcje charytatywne. Niedługo po rozstaniu z Pittem, na Twitterze pojawiło się nagranie, na którym Jolie wygłosiła przemówienie w ramach swojej działalności charytatywnej dla Międzynarodowego Trybunału Karnego. Wsparła politykę budowania świadomości ludzi, w kwestii praw najmłodszych, usprawnienia procesu zmiany przepisów, dotyczących bezpieczeństwa dzieci, a także zaostrzenia kar dla ludzi, którzy się nad nimi znęcają. na którym gwiazda wygłosiła przemówienie w ramach swojej działalności charytatywnej dla Międzynarodowego Trybunału Karnego.

 

Zobacz też: Angelina Jolie nakręciła film dla Netflixa. Opowiada o jednym z najsłynniejszych mordów XX wieku

 

Angelina Jolie w Pałacu Buckingham

Angelina wykorzystała swój pobyt i wraz z synem odwiedziła Pałac Buckingham. Media informują, że tym razem Angelina Jolie nie spotkała się z królową Elżbietą II. Przypomnijmy, że do takowego spotkania doszło w 2014. Aktorka wraz z dziećmi i Bradem Pittem osobiście spotkali się z monarchinią. Wówczas, Angelina Jolie otrzymała honorowy tytuł Damy Wielkiego Krzyża Orderu św. Michała i św. Jerzego. Królowa Elżbieta II doceniła jej pracę na rzecz walki z przemocą seksualną.

 

„Otrzymanie wyróżnienia związanego z polityką zagraniczną to dla mnie bardzo ważna rzecz. Właśnie temu chciałabym poświęcić moją pracę. Walka i zapobieganie przemocy seksualnej oraz praca z ofiarami gwałtu to dla mnie zaszczyt”, mówiła Jolie kilka lat temu. Gwiazda już wtedy zadeklarowała, że osiągnie postawione sobie cele i jest gotowa robić to przez całe życie.

 

Polecamy też: O Angelinie Jolie pisano, że jest na skraju wyczerpania. Ostatnie zdjęcia temu przeczą​

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?