jamnik25.Andrzej Piaseczny, VIVA! 4/2019
Fot. Jacek Poremba/SHOOTME
O TYM SIĘ MÓWI

Andrzej Piaseczny poparł Andrzeja Dudę. Jeden pomysł prezydenta przypadł mu do gustu

Chodzi o ekologiczne rozwiązanie...

Rafał Kowalski 23 sierpnia 2022 09:01
jamnik25.Andrzej Piaseczny, VIVA! 4/2019
Fot. Jacek Poremba/SHOOTME

Niewiele podobnych poglądów dzielą Andrzej Piaseczny i Andrzej Duda, ale jest coś, w czym muzyk zgadza się z politykiem. Chwilę po zakończeniu Earth Festival 2022 w Uniejowie piosenkarz wyjawił, który z postulatów kampanijnych prezydenta popiera całym sercem.

Andrzej Piaseczny o przydomowych oczkach wodnych

Wiele osób sceptycznie podchodzi do słów i propozycji wygłaszanych przez prezydenta Andrzeja Dudę. Andrzej Piaseczny zwrócił jednak uwagę, że czasami warto przyjrzeć się im na chłodno. I tak oto, np. ideę stworzenia w Polsce przydomowych oczek wodny uważa za świetna. „Te wyśmiewane pomysły prezydenckie oczek wodnych przy każdym domu... nie są takie głupie!”, powiedział przed kamerą Pomponika.

Chwilę potem artysta uargumentował logicznie, dlaczego Ziemia podziękowałaby za takie rozwiązanie. „To jest magazynowanie wody. Woda, kiedy pada w taki sposób, jak to się dzieje teraz, czyli monsunowo – duża ilość wody w niewielkim okresie czasu – nie ma czasu wsiąknąć w ziemię. A więc podziemne zbiorniki wodne mają mniej wody. Magazynowanie wody ma wielki sens”, usłyszeliśmy.

Zobacz: Mama Andrzeja Piasecznego ujawnia mroczną przeszłość. Przeżyła tam koszmar

Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Andrzej Piaseczny o Andrzeju Dudzie i LGBT

Przypomnijmy, że wcześniej wokalista nie wypowiadał się pochlebnie o prezydencie Polski. Choćby za jego słowa o osobach LGBT. „Do coming outu zmobilizował mnie prezydent Andrzej Duda podczas kampanii wyborczej. Powiedział, że LGBT to nie ludzie, lecz ideologia. Prezydent stał się emanacją homofobii”, czytaliśmy w Dużym Formacie.

Artysta nie przepuścił też w przeszłości okazji do skomentowania słów ojca Andrzeja Dudy, który głosił, że „homoseksualizm jest w dużym stopniu zjawiskiem zaraźliwym”…  „Ponoć można się czymś ode mnie zarazić. Potwierdzam, może jury zarazić się wyższymi notami”, ripostował dowcipnie Piasek siedząc za stołem jurorskim Tańca z gwiazdami. 

Zobacz również: Andrzej Piaseczny zdradza prawdę o coming oucie. Namówiła go do tego jedna osoba

Andrzej Duda żegna Krzysztofa Krawczyka, jego wpis wywołał burzę
Fot. Jakub Kaminski/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?