Andrzej Nejman, 1999
Fot. Tadeusz KUBIAK/East News
Z życia gwiazd

Andrzej Nejman po latach mówi o swojej relacji z Magdą Stużyńską. Fani mogą być zaskoczeni

Jak wygląda dziś aktor?

Marta Nawacka 27 września 2021 13:53
Andrzej Nejman, 1999
Fot. Tadeusz KUBIAK/East News

Wszyscy fani serialu „Złotopolscy” na pewno doskonale pamiętają zakochanych Waldka Złotopolskiego i jego drugą żonę, Marcysię, granych przez Andrzeja Nejmana i Magdalenę Stużyńską. Produkcja była jedną z najpopularniejszych wśród widzów, a dzięki niej karierę aktorską rozwinęło wielu artystów. Po latach odtwórca roli Waldka wyjawił prawdę na temat jego relacji z serialową małżonką...

Andrzej Nejman i Magdalena Stużyńska – co ich łączyło?

Przez 13 lat, co niedzielę spora część Polaków zasiadała przed ekrany telewizorów, aby śledzić losy swoich ulubionych bohaterów serialu „Złotopolscy”. W tej jednej z pierwszych polskich telenowel mogliśmy przez lata zobaczyć mnóstwo znanych i lubianych nazwisk. Niektórzy z nich stawiali wtedy dopiero pierwsze kroki w świecie telewizji, a produkcja pomogła im rozwinąć kariery. Jednym z głównych bohaterów „Złotopolskich” był Waldek Złotopolski, grany przez Andrzeja Nejmana. Mężczyzna pracę na planie wspomina bardzo dobrze, zachwalając ciepłą i serdeczną atmosferę. Niedawno w jednym z wywiadów wyznał również jeden ciekawy fakt, o którym prawdopodobnie fani nie mieli do tej pory pojęcia...

Sekret, który zdradził aktor dotyczył jego relacji z serialową żoną, Marcysią, graną przez Magdalenę Stużyńską. Gdy Andrzej Nejman dowiedział się, że to ona dołączy do obsady, nie posiadał się ze szczęścia. Wyznał, że... kochał się w kobiecie! „Dzień, w którym okazało się, że Marcysię Biernacką ma zagrać Magda, moja miłość z pierwszego roku studiów, był dla mnie jednym z najszczęśliwszych”, mówił w rozmowie z Faktem.

Mało brakowało, a Magdalena Stużyńska i Andrzej Nejman nie spotkaliby się na planie. Pierwsza bowiem rolę otrzymała Anna Samusionek, ale po jednym odcinku zrezygnowała, ku zadowoleniu serialowego Waldka. „Zastąpiła Annę Samusionek, która szybko zrezygnowała i zagrała tę bohaterkę tylko w jednym odcinku. A scenarzyści szukali dla Waldka narzeczonej. Gdy wybrali, poczułem, że złapałem pana Boga za nogi. Zresztą, moja prawdziwa żona Małgosia, z którą jestem już 23 lata, wygląda jak Magda Stużyńska i to chyba nie jest przypadek...”, opowiadał dalej w Fakcie.

Czytaj też: Piękność końca lat 90., gwiazda serialu Złotopolscy. Co dziś robi Renata Gabryjelska?

Andrzej Nejman, 08.12.2003 Puszkin w Warszawie
Fot. TRICOLORS/East News

Andrzej Nejman, 08.12.2003 Puszkin w Warszawie

Andrzej Nejman i Magda Stużyńska, 10-lecie Złotopolskich, 04.12.2007 Warszawa
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Andrzej Nejman i Magda Stużyńska, 10-lecie Złotopolskich, 04.12.2007, Warszawa

Andrzej Nejman – jak dziś wygląda?

A jak dzisiaj wygląda Waldek ze „Złotopolskich”? Okazuje się, że nie przypomina już granej przez siebie postaci! Aktor pokazał się kilka tygodni temu na premierze sztuki „Umrzeć ze śmiechu” w Teatrze Kwadrat, w którym jest dyrektorem. Andrzej Nejman nie korzysta z mediów społecznościowych, nie dzieli się więc aktualnymi zdjęciami. Jego wygląd był sporym zaskoczeniem dla fanów, którzy uznali, że mężczyzna jest nie do poznania. Rzeczywiście bardzo się zmienił?  

Zobacz także: Nie żyje scenarzysta Jan Purzycki. Miał 71 lat

Andrzej Nejman, 4000 dni w Teatrze Kwadrat, 23.09.2021, Warszawa
Fot. TRICOLORS/East News

Andrzej Nejman, 4000 dni w Teatrze Kwadrat, 23.09.2021, Warszawa

Andrzej Nejman, premiera Umrzeć ze śmiechu w Teatrze Kwadrat, 11.09.2021, Warszawa
Fot. TRICOLORS/East News

Andrzej Nejman, premiera "Umrzeć ze śmiechu" w Teatrze Kwadrat, 11.09.2021, Warszawa

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.