Alicja Bachleda-Curuś, Viva! 2011
Fot. Marlena Bielińska
O TYM SIĘ MÓWI

Alicja Bachleda-Curuś w mocnych słowach o podejściu Polaków do pandemii

,,Czuję się, jakbym przyleciała z innej planety"

Olga Figaszewska 24 września 2020 12:15
Alicja Bachleda-Curuś, Viva! 2011
Fot. Marlena Bielińska

Alicja Bachleda-Curuś na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych. Aktorka wciąż wraca do ojczyzny. Niedawno przyleciała do Polski. W jednym z najnowszych wywiadów opowiedziała o sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Jakie zauważa różnice w podejściu do tego tematu między Polakami a Amerykanami?

Alicja Bachleda-Curuś o koronawirusie w Polsce i USA

W rozmowie z Marcinem Cejrowskim dla Plejada Live aktorka zdecydowała się opowiedzieć o swoich spostrzeżeniach w związku z trudną sytuacją pandemiczną w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Ostatnio na całym świecie mówi się o kolejnych wzrostach zachorowań na koronawirusa. Każdy kraj wprowadza przywraca dodatkowe obostrzenia, by uniknąć sytuacji sprzed kilku miesięcy.  Co najbardziej zdziwiło ją po przylocie do Polski?

„Czuję się, jakbym przyleciała z innej planety chodząc po Warszawie i widząc to rozprężenie. Nie chcę nazwać tego jakąś nieuwagą. To też taki optymizm, że można wyjść i się z kimś uściskać", wyznała.

Alicja Bachleda-Curuś nie ukrywa, że w Stanach Zjednoczonych do tej wyjątkowej sytuacji podchodzi się inaczej. Aktorka wypunktowała poszczególne różnice.

,,W Stanach przez ostatnich osiem miesięcy byłam wychowana w duchu, że boimy się. Jestem taka nieswoja. Nie wiem do końca jak zachować się na ulicach. Chodzę czasem w masce, jestem jedyna na ulicach Warszawy. Byłam niedawno na kolacji w restauracji i czułam się, jakby nic się nie wydarzyło. Tłumy ludzi. Fajnie, ale czułam się nieswojo", mówi Alicja Bachleda-Curuś.

Znajomi ze Stanów są także zainteresowani przebiegiem pandemii koronawirusa w Polsce i dopytują aktorką o jej odczucia, czy bez problemu może pracować, jak wyglądają plany zdjęciowe...

„A ja im mówię, że tu jest tak, jak gdyby nic się nie wydarzyło i oni są w lekkim szoku. Ja też czuję się winna, że przeszłam z takiej skrajności w skrajność”, dodaje w rozmowie z Marcin Cejrowskim. 

Alicja Bachleda-Curuś, VIVA!
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Alicja Bachleda-Curuś, VIVA! październik 2010, VIVA! 21/2010
Fot. Robert Wolański

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.