Aleksandra Nieśpielak, 2011
Fot. galazka AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Aleksandra Nieśpielak przeżyła osobistą tragedię. Jej synek zmarł tuż po porodzie

Dziś aktorka daje siłę innym kobietom. Zobacz jak się zmieniła!

Agata Zych 22 października 2022 19:02
Aleksandra Nieśpielak, 2011
Fot. galazka AKPA

Dwie dekady temu zaliczano ją do grona największych gwiazd. Aleksandra Nieśpielak była uwielbiana przez widzów, mogła przebierać w oferowanych jej rolach. Była piękna, skromna i zdolna. Niestety spotkała ją tragedia, po której aktorka usunęła się w cień... Jej drugi synek zmarł wkrótce po narodzinach. Dramat wydarzył się w 2006 roku... Jak obecnie wygląda życie Aleksandry Nieśpielak?

Aleksandra Nieśpielak: najważniejsze role, wiek

Aleksandra Nieśpielak to piękna i utalentowana polska aktorka, która urodziła się w 1973 roku w Kamiennej Górze. Długowłosa i o tajemniczym spojrzeniu dziewczyna od początku dorastania przejawiała talent aktorski i muzyczny. Jest absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, wydziału wokalnego szkoły muzycznej oraz Wydziału Aktorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej. Zwyciężyła w konkursie dla młodych obiecujących aktorek, organizowanym przez miesięcznik Cinema, za co w nagrodę wyjechała w 1999 roku na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes.

Pod koniec lat 90. oraz po roku 2000, była uwielbiana przez widzów. Grała w najbardziej rozpoznawalnych polskich serialach tj.: Na dobre i na złe, Pensjonat pod Różą, Kryminalni, Twarzą w twarz, Prawo Agaty, czy Złotopolscy. Co takiego wydarzyło się w jej życiu, że zniknęła z ekranu?

CZYTAJ TAKŻETeresa Lipowska w żałobie. Aktorka opłakuje śmierć bliskiej przyjaciółki

Aleksandra-Niespielak-jak-teraz-wyglada-2020
Fot. East News

Życie osobiste Aleksandry Nieśpielak: mąż, dzieci, śmierć synka

Aktorka rodzinne szczęście znalazła u boku Macieja Kubiaka. Sama przyznała w późniejszych wywiadach, że kiedy poznała ukochanego, była skupiona głównie na karierze i życiu zawodowym. Grała bardzo dużo, korzystała z propozycji, które spływały i nie bardzo interesowały ją inne aspekty życia. Jej partner kompletnie to przemodelował. Para pobrała się w kwietniu 2002 roku. W tym samym roku przyszedł na świat ich pierwszy syn, Mateusz.

Maciek wypatrzył mnie kiedyś w jednym z warszawskich pubów. O tym, że jestem aktorką, dowiedział się dopiero po kilku miesiącach znajomości. Był zaskoczony! To dzięki niemu zrozumiałam, że na pierwszym miejscu jest rodzina, dzieci, dom - mówiła.

Zarówno Aleksandra, jak i jej mąż bardzo chcieli powiększyć rodzinę jak najszybciej, dlatego 4 lata później w 2006 roku, na świat przyszedł drugi syn, Karol. Niestety bardzo szybko okazało się, że jest chory. Karol miał wrodzoną wadę serca.

Prawie do końca nic nie wiedziałam. Trzy tygodnie przed porodem okazało się, że dziecko ma wadę serca. Dobrze rokującą, najprostszą do zoperowania, tak powiedzieli lekarze. Bardzo nas uspokajali - mówiła w jednym z wywiadów aktorka.

ZOBACZ TEŻAnna Lewandowska szczerze o macierzyństwie. „Miewam chwilę zwątpienia i wyrzuty sumienia”

Aleksandra Nieśpielak rodzinne szczęście znalazła u boku Macieja
Kubiaka. "Maciek wypatrzył mnie kiedyś w jednym z warszawskich pubów. O tym, że jestem aktorką, dowiedział się dopiero po kilku miesiącach znajomości. Był zaskoczony!" - wspominała później aktorka.

Czytaj więcej na https://swiatseriali.interia.pl/newsy/seriale/korona-krolow-1248/news-aleksandra-niespielak-aktorka-przezyla-ogromny-dramat,nId,4483925#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Aleksandra-Niespielak-aktorka-metamorfoza
Fot. East News

Niestety, chłopiec po urodzeniu żył tylko kilka godzin. Mimo osobistego dramatu i bolesnego ciosu, który na nią spadł, nie chciała wymazać okresu ciąży z pamięci. Zarówno ona, jak i jej mąż, nie mogli doczekać się narodzin drugiego synka. Gdy była już w stanie błogosławionym, wzięła udział w sesji zdjęciowej do wyjątkowego kalendarza – jego tematem było macierzyństwo.

Gdy doszło do tragedii i jej dziecko zmarło, miał on ukazać się na rynku. Mimo niewyobrażalnego bólu po stracie maleństwa, nie zdecydowała się wycofać zdjęć. Podkreśliła, że nie zamierza wymazywać z pamięci okresu ciąży, zaś synek na zawsze będzie w sercu zarówno jej, jak i męża.

W związku z tym aktorka pomagała też innym rodzicom, którzy przeżyli podobną tragedię. „Nie boję się życia, nie boję się też ludzi chorych, rozmów o cierpieniu. Współpracuję teraz z dwiema fundacjami zajmującymi się dziećmi chorymi na mukowiscydozę i z wadami serca. Rodzice dzieci bardzo potrzebują rozmowy, wsparcia, obecności. Może dlatego, że sama coś przeżyłam, jest im łatwiej ze mną rozmawiać", opowiadała Gali.

Aleksandra Nieśpielak: tragedia odmieniła jej życie. Jak wygląda obecnie?

Po tej tragedii Aleksandra Nieśpielak już nigdy nie wróciła jednak do zawodu w takim zakresie, jak wcześniej. Długo dochodziła do siebie... Teraz bardzo aktywnie wspiera fundację Corinfantis, która pomaga dzieciom z wadami serca. Na początku marca 2008 roku urodziła również trzeciego syna Antoniego.

Choć według wielu pani Aleksandry wciąż brakuje na ekranach, nadal ma wielu oddanych fanów, którzy śledzą jej życie w mediach społecznościowych. Niedawno można było ją oglądać w Koronie Królów, w której wcielała się w postać Felicji.  Aktorka wiosną 2018 roku założyła też autorski teatr O! La la!. „Grając repertuar głównie komediowy, dotykający problemów współczesnych relacji damsko-męskich, ale z dystansem, humorem i muzyką na żywo, mający na celu oderwanie nas od codzienności, dający chwile wytchnienia i relaksu", mówi opis ze strony teatru.

Zobacz, jak zmieniała się Aleksandra Nieśpielak na przestrzeni lat.  

Czytaj również: Marta Żmuda Trzebiatowska: „Nigdy nie żałowałam, że zostałam mamą. Natomiast czasem zdarza mi się tęsknić za życiem sprzed dzieci”

Aleksandra Nieśpielak, 58. KFPP Opole 2021 rok

Aleksandra Nieśpielak, 58. KFPP Opole 2021
Fot. Podlewski

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.