Agnieszka Woźniak-Starak, VIVA! nr. 20/2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE Photo
O TYM SIĘ MÓWI

Agnieszka Woźniak-Starak zabrała głos w sprawie braku potomstwa: „Czy komuś się to podoba, czy nie…”

Dziennikarka przy okazji podziękowała koleżance z branży. Za co?

Rafał Kowalski 20 września 2021 11:50
Agnieszka Woźniak-Starak, VIVA! nr. 20/2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE Photo

Nieposiadanie dzieci to nie wstyd, ale nagminne pytanie innych o planowanie potomstwa – już tak. O tym, jak szkodliwe i niegrzeczne jest poruszanie tak intymnego tematu - jak starania o powiększenie rodziny - regularnie przekonuje wiele gwiazd. Teraz głos w sprawie zabrała Agnieszka Woźniak-Starak. To odpowiedź dziennikarki na słowa Aleksandry Kwaśniewskiej.

Ola Kwaśniewska o dzieciach

Zanim Agnieszka Woźniak-Starak opowiedziała o sobie, temat braku dzieci zaczęła Aleksandra Kwaśniewska, która swoim wpisem nawiązała do ostatniego odcinka Miasta Kobiet. 40-letnia żona Kuby Badacha podziękowała wszystkim, którzy oglądali program TVN Style poświęcony tematowi bezdzietności. „Cieszy mnie, że poruszyłyśmy temat, który okazał się tak bardzo dla was ważny, ale zasmuca poziom braku zrozumienia, z którym musicie się mierzyć”, napisała córka pary prezydenckiej.

Dopisała też, że głęboko wierzy w społeczne zmiany. „Mam ogromną nadzieję, że uda nam się znormalizować temat świadomej bezdzietności, a także uwrażliwić ludzi na to, jak bardzo mogą ranić "niewinne" pytania. Wierzę, że jeśli będziemy o tym mówić głośno i wyraźnie, to w końcu nas usłyszą. Ale przede wszystkim, bądźmy w tym razem. Szanujmy nawzajem nasze decyzje, wspierajmy je i nie narzucajmy innym własnego scenariusza na szczęście”, zakończyła swój wpis Aleksandra Kwaśniewska.

Zobacz też: Aleksandra Kwaśniewska nie chciała wracać do telewizji: „To miał być zamknięty rozdział, ale…”

Agniesza Woźniak-Starak nie ma dzieci. Komentarz dziennikarki

Słowa koleżanki z branży skomentowało wiele gwiazd, w tym Agnieszka Woźniak-Starak, która wielokrotnie musiała mierzyć się z pytaniami o ciążę i potomstwo. Mamy nadzieję, że komentarz prowadzącej Dzień Dobry TVN utnie ten temat raz na zawsze. „Nie mam dzieci i jest mi z tym dobrze, czy komuś się to podoba, czy nie”, napisała na Instagramie prezenterka. „Dzięki Ola!”, dodała.

Słowa Oli Kwaśniewskiej poparły między innymi także: Agnieszka Hyży, Marzena Rogalska i Katarzyna Zdanowicz.

CZYTAJ TAKŻE: Ewa Chodakowska o braku dzieci: „Czytałam, że moje życie jest nic niewarte”

To nie pierwszy raz, kiedy prowadząca Dzień Dobry TVN zabiera głos w sprawie macierzyństwa. „Nigdy specjalnie nie ukrywałam, że nie jestem jedną z tych dziewczyn, które jakoś mocno marzą o dzieciach. Mam takie koleżanki, które zawsze wiedziały, że tego chcą. Ich instynkt macierzyński był ogromnie rozwinięty. Ja tak nie mam”, opowiadała prezenterka VIVIE! kilka lat temu podkreślając, że jej podejście do powiększania rodziny bywa zmienne.

Przy innej okazji Agnieszka Woźniak-Starak przyznała smutno, że dwie ciąże poroniła. „ Moja druga ciąża miała wadę genetyczną. Nie musiałam podejmować decyzji o aborcji, bo życie zdecydowało za mnie”, mówiła z kolei w magazynie Pani.

Dobrze, że tak wiele mówi się teraz na ten temat? 

Czytaj także: Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Agnieszka Woźniak-Starak, VIVA! wrzesień 2017
Fot. Marlena Bielińska

Agnieszka Szulim, Agnieszka Woźniak-Starak, VIVA! lipiec 2014, 16/2014
Fot. Marcin Kempski/I like photo

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.