Agnieszka Chylińska
Fot. Facebook/Agnieszka Chylińska
O TYM SIĘ MÓWI

Agnieszka Chylińska wspomniała w swojej książce o rozwodzie. Czy przeżywa trudny czas?

„Z tych przemilczanych złości i lekceważeń zrobi się węzeł”

Redakcja VIVA! 20 stycznia 2020 19:58
Agnieszka Chylińska
Fot. Facebook/Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska niechętnie opowiada w wywiadach o swoim życiu, do czego ma święte prawo. Wielbiciele piosenkarki i pisarki zdecydowanie doceniają to, z jaką stanowczością oddziela ona sfery prywatną i zawodową. Tym, którzy chcą dowiedzieć się trochę o przeżyciach gwiazdy, sama zainteresowana wielokrotnie radziła, by wsłuchali się w jej piosenki lub wczytali w książki. Tak też niektórzy robią po dziś dzień…

Agnieszka Chylińska o rozwodzie w książce dla dzieci

Jurorka Mam Talent od 2012 roku wydaje książki dla dzieci. Seria przygód o Zezi i Gilerze doczekała się już 6 tomów. Najnowszy Giler, trampolina i reszta świata pojawił się na rynku niedawno, ale to właśnie o tej części jest najgłośniej. Po pierwsze imponujące są wyniki sprzedaży, ale po drugie wiele z wątków zapisanych w bajce prawdopodobnie odnosi się do prawdziwych sytuacji z życia Agnieszki Chylińskiej.

Skąd to wiadomo? W niedawnym wywiadzie dla Onetu piosenkarka podkreśliła, że rozmowy o książce są dla niej bardzo trudne. „Są takie tematy, których nie chcę poruszać i rzeczywiście temat książki jest o tyle dla mnie trudny, że nie o wszystkim chcę tutaj mówić. Ale pisanie jej to była dla mnie ogromna ulga i bardzo potrzebowałam tego”, mówiła Marcinowi Prokopowi gwiazda. Następnie powiedziała zdanie, które może sugerować, że jedno z jej dzieci, tak jak bohater bajki, cierpi na autyzm. „Z czasem, z każdą kolejną książką chciałam przygotować czytelnika, który już zapoznał się z rodziną, na to, że chcę powiedzieć trochę więcej, że to nie jest wyłącznie opowieść o "rodzinie", tylko też taką myśl: "słuchajcie, ja znam życie". To, że jestem panią z telewizji, nagrywam płyty, jestem popularna, mam ileś wejść na Facebooku czy Instagramie, nie odkleja mnie od trosk”, dodawała w rozmowie przeprowadzonej dla Onetu. I choć nie przyznała wprost, że bohaterowie jej książek czasami przedstawiają losy jej dzieci, to właśnie tak całą sytuację odczytali fani artystki.

Nie inaczej było w przypadku innego fragmentu książki. Mówi on o rozwodzie. „Z tych coraz bardziej poskręcanych niedomówień, zaniechań, przemilczanych złości, uraz i lekceważeń zrobi się węzeł”, napisała pięknie o rozstaniu bajkowych rodziców Agnieszka Chylińska. Czy motyw kryzysu w związku został zaczerpnięty w życia prywatnego wokalistki? Tego nie wiemy na pewno. I zapewne się nie dowiemy… Spekulacje pojawiły się zapewne dlatego, że już na płycie Forever Child Agnieszka Chylińska wyśpiewywała poprzez tekst, że nie czuje się doceniana w związku. Po artykułach z 2012 roku sugerujących, że piosenkarka stworzyła wspomniany utwór, ponieważ sama nie dogaduje się z partnerem – Markiem, artystka powiedziała krótko. „Śmiejemy się z Markiem, że tabloidy już nam zrobiły symulację rozwodu. Sami ułożyliśmy sobie z 6 jego scenariuszy, zanim oni zaczęli o tym pisać”, mówiła Agnieszka Chylińska u Kuby Wojewódzkiego.

Książki gwiazdy przynoszą więcej pytań, niż odpowiedzi. Jedno jest pewne: dzieci je kochają, a ostatni tom to także świetna lekcja dla dorosłych. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Chylińska (@agnieszka.chylinska)

Agnieszka Chylińska, VIVA! grudzień 2001
Fot. Krzysztof Opaliński

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.