Agnieszka Chylińska
Fot. Facebook/Agnieszka Chylińska
O TYM SIĘ MÓWI

Agnieszka Chylińska wspomniała w swojej książce o rozwodzie. Czy przeżywa trudny czas?

„Z tych przemilczanych złości i lekceważeń zrobi się węzeł”

Redakcja VIVA! 20 stycznia 2020 19:58
Agnieszka Chylińska
Fot. Facebook/Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska niechętnie opowiada w wywiadach o swoim życiu, do czego ma święte prawo. Wielbiciele piosenkarki i pisarki zdecydowanie doceniają to, z jaką stanowczością oddziela ona sfery prywatną i zawodową. Tym, którzy chcą dowiedzieć się trochę o przeżyciach gwiazdy, sama zainteresowana wielokrotnie radziła, by wsłuchali się w jej piosenki lub wczytali w książki. Tak też niektórzy robią po dziś dzień…

Agnieszka Chylińska o rozwodzie w książce dla dzieci

Jurorka Mam Talent od 2012 roku wydaje książki dla dzieci. Seria przygód o Zezi i Gilerze doczekała się już 6 tomów. Najnowszy Giler, trampolina i reszta świata pojawił się na rynku niedawno, ale to właśnie o tej części jest najgłośniej. Po pierwsze imponujące są wyniki sprzedaży, ale po drugie wiele z wątków zapisanych w bajce prawdopodobnie odnosi się do prawdziwych sytuacji z życia Agnieszki Chylińskiej.

Skąd to wiadomo? W niedawnym wywiadzie dla Onetu piosenkarka podkreśliła, że rozmowy o książce są dla niej bardzo trudne. „Są takie tematy, których nie chcę poruszać i rzeczywiście temat książki jest o tyle dla mnie trudny, że nie o wszystkim chcę tutaj mówić. Ale pisanie jej to była dla mnie ogromna ulga i bardzo potrzebowałam tego”, mówiła Marcinowi Prokopowi gwiazda. Następnie powiedziała zdanie, które może sugerować, że jedno z jej dzieci, tak jak bohater bajki, cierpi na autyzm. „Z czasem, z każdą kolejną książką chciałam przygotować czytelnika, który już zapoznał się z rodziną, na to, że chcę powiedzieć trochę więcej, że to nie jest wyłącznie opowieść o "rodzinie", tylko też taką myśl: "słuchajcie, ja znam życie". To, że jestem panią z telewizji, nagrywam płyty, jestem popularna, mam ileś wejść na Facebooku czy Instagramie, nie odkleja mnie od trosk”, dodawała w rozmowie przeprowadzonej dla Onetu. I choć nie przyznała wprost, że bohaterowie jej książek czasami przedstawiają losy jej dzieci, to właśnie tak całą sytuację odczytali fani artystki.

Nie inaczej było w przypadku innego fragmentu książki. Mówi on o rozwodzie. „Z tych coraz bardziej poskręcanych niedomówień, zaniechań, przemilczanych złości, uraz i lekceważeń zrobi się węzeł”, napisała pięknie o rozstaniu bajkowych rodziców Agnieszka Chylińska. Czy motyw kryzysu w związku został zaczerpnięty w życia prywatnego wokalistki? Tego nie wiemy na pewno. I zapewne się nie dowiemy… Spekulacje pojawiły się zapewne dlatego, że już na płycie Forever Child Agnieszka Chylińska wyśpiewywała poprzez tekst, że nie czuje się doceniana w związku. Po artykułach z 2012 roku sugerujących, że piosenkarka stworzyła wspomniany utwór, ponieważ sama nie dogaduje się z partnerem – Markiem, artystka powiedziała krótko. „Śmiejemy się z Markiem, że tabloidy już nam zrobiły symulację rozwodu. Sami ułożyliśmy sobie z 6 jego scenariuszy, zanim oni zaczęli o tym pisać”, mówiła Agnieszka Chylińska u Kuby Wojewódzkiego.

Książki gwiazdy przynoszą więcej pytań, niż odpowiedzi. Jedno jest pewne: dzieci je kochają, a ostatni tom to także świetna lekcja dla dorosłych. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Chylińska (@agnieszka.chylinska)

Agnieszka Chylińska, VIVA! grudzień 2001
Fot. Krzysztof Opaliński

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.