Agnieszka Chylińska
Fot. Facebook/Agnieszka Chylińska
O TYM SIĘ MÓWI

Mocne wyznanie Chylińskiej: „Nie usunęłabym chorego dziecka. Protestuję przeciwko atakowi”

Padły szczere słowa...

Gabriela Czernecka 26 października 2020 16:46
Agnieszka Chylińska
Fot. Facebook/Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska dołączyła do grona gwiazd, które skomentowały wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Wokalistka po raz pierwszy zdobyła się na intymne wyznanie i opowiedziała o swojej dwójce chorych dzieci. Artystka na Instagramie po raz kolejny wprost przedstawiła swoje stanowisko.

Agnieszka Chylińska o prawach kobiet

Agnieszka Chylińska w niedzielę skomentowała decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. „Jest taki moment, w którym robi się ciemno przed oczami i mnie się zrobiło ciemno przed oczami, jeśli chodzi o to, co się wydarzyło”, zaczęła swój wywód. „Nigdy się nie żaliłam i nigdy publicznie nie opowiadałam o tym, jak mi ciężko z tego tytułu, że dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski. Nie przypominam też sobie jakoś bardzo, żeby ktoś mi w tym pomagał, wspierał jeśli chodzi o tzw. państwo”, mówi w nagraniu opublikowanych w social mediach. 

„Dlatego szczególnie mnie jako mamie jest trudno na to wszystko patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci niepełnosprawne, osoby niepełnosprawne w takim wymiarze, w jakim one powinny być zaopiekowane, a wymusza się na kobietach rodzenie kolejnych chorych dzieci. Zawsze uważałam, że jest to kwestia sumienia. Nie można nikogo do niczego zmuszać”, przyznała.

Wokalistka nie kryła emocji: jestem przerażona tym, co się dzieje. Jestem zbulwersowana jako matka i jako osoba, która od lat boryka się z różnymi trudnościami związanymi z tym, że moje dzieci potrzebują więcej troski, więcej opiekowania, zaopiekowania. Szczerze mówiąc, gdyby nie prywatne czy społeczne placówki, czy miejsca, to byłoby mi bardzo ciężko. A przede wszystkim moim dzieciom”, powiedziała.

Dziś zamieściła kolejny post, w którym otwarcie przyznała, że sama płodu z nieuleczalnymi wadami nie usunęłaby, co nie znaczy, że nie ma szacunku do osób, które się na to zdecydują: „Ja, Agnieszka Chylińska, jestem wierząca, nie usunęłabym chorego dziecka. Protestuję przeciwko atakowi, prześladowaniu i karaniu tych, którzy żyją i myślą inaczej”. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

.

Post udostępniony przez Agnieszka Chylińska (@agnieszka.chylinska)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Chylińska (@agnieszka.chylinska)

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.