Agata Passent o serialu Osiecka
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Agata Passent nie ogląda serialu o Agnieszce Osieckiej. Córka poetki zdradziła powód

Wiele osób może być mocno zaskoczonych!

Rafał Kowalski 18 stycznia 2021 11:58
Agata Passent o serialu Osiecka
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Od Świąt Bożego Narodzenia Telewizja Polska zdecydowała się emitować serial biograficzny o Agnieszce Osieckiej. Trudno nie zgodzić się z tym, że życie i twórczość tej wybitnej poetki zasługuje na ekranizację, więc pomysł na produkcję spodobał się nie tylko fanom gwiazdy, ale i jej córce. Choć Agata Passent wyraziła zgodę na powstanie 13-odcinkowego serialu, to jednak sama go nie ogląda. Jaki jest powód?

Agata Passent o serialu Osiecka

47-letnia felietonistka dużą część życia poświęcała i poświęca utrzymywaniu pamięci o swojej mamie. Agata Passent nie zapomniała więc też zachęcić zainteresowanych widzów do śledzenia serialu Osiecka. „Cieszę się, że zdecydowano się wyprodukować serial nie o wojnie, nie o mafii, nie o kosmitach, nie o bitwach i froncie czy księdzu tylko o polskiej pisarce. Nie jestem filmoznawczynią, ale czuję, że niewiele mamy w polskiej historii udanych produkcji o życiu pisarek. Żeby napisać tysiące szlagierów, sztuki teatralne, felietony, dzienniki itd. głównie pisarka siedzi i pisze... Jak to pokazać, by nie zanudzić widzów? Zobaczymy”, pisała rozemocjonowana córka poetki pod koniec grudnia 2020 roku.

Dodała też wyjaśnienie, dlaczego wyraziła zgodę na serial stworzony przed producentkę, która dopiero zaczyna przygodę w tym fachu. „Było producentów wielu... którzy od śmierci mojej Mamy (za życia nie wykazywano takiego zainteresowania) snuło plany serialowe i spotykali się i szukali klucza itd. itp. Jednak zaufałam pani Joannie Ochnik, bo widziałam jej oddanie sprawie, determinację, autentyczną fascynację twórczością Osieckiej i polską historią powojenną. Widziałam, że jak dobry zawodnik na korcie - jest totalnie skupiona na piłce, a nie na tym, co wokół”, zdradziła Agata Passent.

A czy felietonistka ogląda produkcję TVP? Okazuje się, że nie! Gwiazda nie ma bowiem w domu od 22 lat telewizora. Córka Agnieszki Osieckiej nie zdecydowała się także na śledzenie serialu w internecie na platformie TVP VOD. „Nie mam w ogóle czasu na seriale, zostawiam sobie tę przyjemność na czas, gdy skończę 70 lat, o ile dożyję takiego wieku”, mówiła 47-latka kilka miesięcy temu portalowi  Zgierz. Moja przestrzeń. Teraz jednak zmieniła plany i ma pewien pomysł… „Umówiłam się z producentką, że zrobi mi pokaz. […] Poza tym zdjęcia robił Adam Bajerski więc chyba szkoda na laptopie oglądać”, napisała w sieci Agata Passent.

Czekamy na pierwsze recenzje córki poetki. Myślicie, że jej opinia będzie pozytywna? 

Agata Passent
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?