Agata Młynarska, VIVA! styczeń 2012, 1/2012
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek
O TYM SIĘ MÓWI

Agata Młynarska podała przyczynę powrotu do Polski: „Toczę swoją prywatną, potężną walkę”

Miesiące spędzone w Hiszpanii przyniosły smutne wieści

Rafał Kowalski 27 maja 2021 09:51
Agata Młynarska, VIVA! styczeń 2012, 1/2012
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek

Ostatnie miesiące Agata Młynarska spędziła w słonecznej Hiszpanii. Gwiazda poleciała na południe Europy do swojego męża, który kończył tam studia. Para zaaranżowała po swojemu jeden z domów, adoptowała psa i odpoczywała w idealnych warunkach. Niestety, okazało się, że czas spędzony poza Polską przyniósł też dziennikarce nieszczęścia zdrowotne. To przez nie ulubienica widzów wróciła kilka dni temu do kraju.

Agata Młynarska o powrocie do Polski. Powód? Leczenie

Dziennikarka nie ukrywa od kilku lat, że cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna. To zespół przypadłości dokuczający jelitom. Niestety przez ostatnie miesiąca stan Agaty Młynarskiej pogorszył się, a choroba zawędrowała w inne miejsca organizmu. „Podjęłam decyzję o powrocie, bo mam problemy ze zdrowiem. I choć nie wyglądam, bo się nie poddaję, toczę swoją prywatną, potężną walkę, którą, mam nadzieję, uda mi się wygrać”, wyjaśniła internautom prezenterka i opowiedziała o szczegółach. „Po paru latach fajnego uspokojenia, po infekcji, którą przeszłam i dużej dawce stresów, jaką miałam, napięciu i rozłące, która na początku była dla mnie bardzo trudna, podjęłam decyzję o tym, że spróbuję zawalczyć z tym, co mnie spotkało w Hiszpanii. Miałam straszny rzut na stawy. Najpierw zaczęły boleć achillesy, potem zaczęły boleć mnie łokcie i kolana. Ten ból wędrował”, tłumaczyła gwiazda w sieci.

Zaraz po przylocie do kraju, Agata Młynarska umówiła się na wizyty do dentysty, gastrologa, a także przyjęła szczepionkę przeciw COVID-19. Lekarz prowadzący prezenterkę przekonał ją, że nawet z chorobą Leśniowskiego-Crohna preparat będzie dla niej bezpieczny.

To co poza zdrowiem smuci gwiazdę to rozłąka z wnuczkami. Agata Młynarska nie może ich zobaczyć, bo to zwiększyłoby ryzyko zakażenia koronawirusem. „To bardzo bolesna część tej wyprawy. Jest mi z tym najtrudniej. Ponieważ mogą potencjalnie być nosicielkami koronawirusa i to jest dla mnie nietajne”, mówiła do wielbicieli swojego talentu dziennikarka.

Mamy nadzieję, że następne tygodnie przyniosą lepsze wyniki badań gwiazdy.

CZYTAJ TEŻ: Agata Młynarska i Przemysław Schmidt są już 7 lat po ślubie: „Jest mężczyzną na dobre i na złe”. Jak się poznali?

Agata Młynarska, VIVA! nr 11, maj 2019
Fot. Krzysztof Opaliński

Czym jest zespół Leśniowskiego-Crohna? To choroba jelit

Przypomnijmy, że choroba  Leśniowskiego-Crohna to inaczej przewlekła choroba zapalna przewodu pokarmowego. Niestety jest trudna do wykrycia, a objawy u każdego mogą być inne. Jakie były u Agaty Młynarskiej? „Zmagałam się z nietolerancją pokarmową, wzdętym brzuchem, napadowymi wymiotami, rozwolnieniem czy zatwardzeniem. Wszystko to zawsze wskazywało na zatrucie pokarmowe. Ponadto chorowałam na astmę, miałam obniżoną odporność, często zapadałam na infekcje. Jeszcze kilka lat temu wspomnianych objawów nikt nie łączył z nieswoistym zapaleniem jelit. Często bolał mnie brzuch. Dla większości były to problemy żołądkowe, które niedługo powinny minąć”, mówiła dla portalu HelloZdrowie prezenterka dodając, że lekarze dopiero po kilku latach doszli do tego, na jaką przypadłość cierpi.

Dziś Agata Młynarska musi uważać np. na to co i o której godzinie je. Choroba zmieniła jej życie zawodowe. „Co prawda nadal mogę robić to, co robiłam, ale muszę rezygnować z niektórych zobowiązań, bo zwyczajnie nie mam na nie siły. Kiedy wyjeżdżam muszę wszystko zaplanować z góry i nie mogę zostawić niczego przypadkowi. Nie mogę spać w przypadkowym hotelu lub zjeść czegoś przypadkowego”, tłumaczyła dziennikarka Polsce Times.

Trzymamy kciuki, by kolejne wizyty u specjalistów przyniosły znaczną poprawę samopoczucia. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?