Agata Młynarska, VIVA! nr 11, maj 2019
Fot. Krzysztof Opaliński
O TYM SIĘ MÓWI

Agata Młynarska o problemach zdrowotnych. Tak choroba próbuje odebrać jej radość życia

Dziennikarka od lat zmaga się z tym schorzeniem...

Gabriela Czernecka 7 maja 2021 07:46
Agata Młynarska, VIVA! nr 11, maj 2019
Fot. Krzysztof Opaliński

Agata Młynarska od lat zmaga się z chorobą, która utrudnia jej prawidłowe funkcjonowanie. Dziennikarka chętnie dzieli się z fanami szczegółami przebiegu swojej choroby, którą dokładnie dokumentuje na swoich social mediach. W ten sposób, chce pokazać internautom, że choroba nie ma nad nią władzy i robi wszystko, by pokazać, że z tym schorzeniem da się żyć. „Choróbsko, z którym próbuję ułożyć sobie życie zaskakuje mnie konsekwentnie”, zaczyna swój najnowszy wpis. Co dolega Agacie Młynarskiej?

Na co choruje Agata Młynarska?

Agata Młynarska od lat cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna, która przejawia się przewlekłym zapaleniem jelit. Dziennikarka wielokrotnie podejmowała temat choroby i opowiadała o dolegliwościach, z którymi przyszło jej się mierzyć na co dzień. Pacjenci z tym schorzeniem mierzą się z uciążliwymi dolegliwościami – biegunkami, wymiotami, wzdęciami, gorączką, bólami i skurczami brzucha, zapaleniem skóry czy stawów. Przewlekłe zapalenie jelit charakteryzuje się także fazami zaostrzeń i remisji.

Zobacz Agata Młynarska o synach: „Ich miłość nas uskrzydla, daje poczucie sensu i spełnienia”

O życiu z chorobą Agata Młynarska często pisze na swoich social mediach, w ten sposób chce dodać otuchy innym, którzy tak jak ona, zmagają się z tą chorobą. „Wkurzam się, kiedy mnie dopada, kiedy mam sraczkę albo wymioty, a idąc do toalety, z bólu muszę trzymać się framugi. Mam łzy w oczach, gdy drżąca w ręką rozgniatam odrobinę marchewki i popijam ciepłą wodą, bo wiem, że bez jedzenia będzie jeszcze gorzej. Brak sił odbiera mi wszelką perspektywę i nadzieję na przyszłość, jest czymś strasznym. Ale potem jakoś krok po kroczku dochodzę do siebie. Myślę, że wszyscy chorzy wiedzą o czym mówię”, wyznała kiedyś.

Agata Młynarska, VIVA! kwiecień 2015, 8/2015
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Agata Młynarska o chorobie

Dziś choroba znów dała się we znaki. Dziennikarka zamieściła w social mediach poruszający wpis: „Niby prosta sprawa. Obieranie kartofli czy jak ktoś woli ziemniaków tudzież pyr. Czynność znana na pamięć. A jednak - straciłam wczoraj kolejny kawałeczek zaufania do swojego ciała. Choróbsko, z którym próbuję ułożyć sobie życie zaskakuje mnie konsekwentnie. Od kilku miesięcy próbuje odebrać mi radość życia. Wybrało sobie teraz stawy za obiekt swoich uciech. I mości się w nich, wierci, rozkręca. Stawy bolą, puchną, gorzej z poruszaniem. Niestety #crohn ma takie uroki. Raz gorzej raz lepiej. Ufam, że jest na to sposób. Bo nie każda terapia znana jako „celowana” zdaje egzamin. Może biologia coś zdziała? Obiecuję, że dam Wam znak, co mądre głowy wymyślą dla mnie🏆🏆🏆”, podpisała fotografię.

Zobacz także: Agata Młynarska zmagała się z poważną infekcją

Pod wpisem dziennikarki szybko pojawiły się komentarze podnoszące ją na duchu, ale także słowa pełne wsparcia i zachęty, by nie traktować takich wydarzeń zbyt pobłażliwie. Jak widać, Agata Młynarska może liczyć nie tylko na wsparcie najbliższych, ale i internautów! Pozostaje nam życzyć dziennikarce dużo zdrowia!  

Agata Młynarska, VIVA! 24/2017
Fot. Aldona Karczmarczyk/VAN DORSEN ARTIST
 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?