Kabula, Martyna Wojciechowska
Fot. Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej została piosenkarką! Teledysk Kabuli to hit sieci

„Nie nadążam za moim dzieckiem”

Rafał Kowalski 14 stycznia 2021 11:55
Kabula, Martyna Wojciechowska
Fot. Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News

W 2014 roku podczas jednej ze swoich podróży Martyna Wojciechowska poznała Kabulę Nkalango. 22-letnia mieszkanka Tanzanii trzy lata później dzięki staraniom dziennikarki stała się jej adoptowaną córką. Od tej pory los cierpiącej na albinizm studentki prawa interesuje nie tylko jej mamę z Polski, ale i tysiące wielbicieli Kabuli. To oni od kilku dni cieszą się z jej kolejnego sukcesu. Tym razem muzycznego…

Kabula nagrała teledysk do piosenki Hukumu

Choć nie od dziś wiadomo, że główną pasją 22-latki jest pogłębianie wiedzy na temat prawa, z którym Kabula chce związać swoją przyszłość, to okazuje się, że mieszkanka Tanzanii lubi też śpiewać. Córka Martyny Wojciechowskiej rozwinęła pasję tak bardzo, że niedawno udało się jej nagrać klip do jednej z autorskich piosenek. „Kabulka od zawsze była wyjątkowa, chciała się uczyć, zostać prawniczką i... śpiewać. Choć została tak ciężko doświadczona przez los to nadal MA ODWAGĘ REALIZOWAĆ SWOJE MARZENIA! A nic nie sprawia Jej takiej przyjemności jak wyrażanie siebie poprzez śpiew!”, napisała na swoim profilu Martyna Wojciechowska.

Dziennikarka dodała też, że 22-latka ma już swoje konta na Kabula Facebooku, YouTube i na instagramie, gdzie czeka na komentarze wszystkich, którym spodobał się klip do utworu „Hukumu”. Pod gratulacjami dla córki Martyna Wojciechowska dopisała jeszcze kilka ważnych słów. „I żeby było jasne: to nie jest mój pomysł! To w całości Jej inicjatywa, pomysł i realizacja! Nie nadążam za moim Dzieckiem!”, zakończyła swój wpis gwiazda TVN.

Podoba się Wam to, co stworzyła Kabula? My jesteśmy pod wrażeniem oryginalnego obrazka i melodyjności języka, w którym śpiewa 22-latka. Klip staje się hitem sieci – w kilka dni obejrzało go na YouTube ponad 40 tysięcy osób, co jak na początkującą wokalistkę jest dobrym wynikiem.

Historia Kabuli - 22-latki z Tanzanii chorej na bielactwo. Co dziś robi?

Kabulęa Nkalango to 22-letnia mieszkanka północno-zachodniej Tanzanii. Pochodzi z wioski Kahama i od urodzenia zmaga się z albinizmem. Zmaga, ponieważ w kraj, w którym żyje to najgorsze miejsce na świecie dla osób z bielactwem. „Każdego dnia mogą zostać ofiarami polowania na ludzi. Pracowaliśmy nad tym tematem przez prawie pięć lat. Oglądałam zdjęcia rozczłonkowanych ciał niemowlaków, ekshumacji ciał, rąk i nóg odrąbanych na amulety”, opowiadała w Wysokich Obcasach Martyna Wojciechowska, która w 2017 roku adoptowała Kabulę. Dziewczynka przeżyła ogromną tragedię, gdy miała 12 lat. To wtedy dwóch mężczyzn odrąbało jej rękę.

Kabula nie ma stałego kontaktu ze swoją biologiczną rodziną. „Kiedy się urodziłam, ojciec powiedział mamie, że nie chce w domu takiego dziecka. Oddali mnie do babci. Spędziłam u niej trzy-cztery lata. Gdy mama chciała mnie zabrać, tata zdecydował, że w takim razie on się wyprowadzi. Odszedł i nigdy go potem nie widziałam. Gdybym dziś minęła tego człowieka na ulicy, nawet nie wiedziałabym, że jest moim ojcem”, opowiadała w 2018 roku w tym samym wywiadzie.

Dziś 22-latka mieszka w specjalnym dom wybudowanym dzięki wsparciu Fundacji UNAWEZA. Już dziś Kabula ma w nim swoje biuro, które w przyszłości przyda się jej do pracy w fundacji Martyny Wojciechowskiej. „ „Kabula jest w jakimś sensie matką chrzestną tej fundacji, z czego jest bardzo dumna. Dzięki niej jest nazwa UNAWEZA. A poza tym Kabula już na początku naszej znajomości powiedziała, że chce zostać prawnikiem, by pomagać osobom słabszym, wykluczonym, takim jak ona. To jej największe życiowe marzenie i plan, więc absolutnie w przyszłości widzę dużą rolę Kabuli w fundacji”, opowiadała nam podróżniczka w wywiadzie wideo w 2019 roku.

Trzymamy kciuki za spełnienie wszystkich marzeń ten wyjątkowej osoby! 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.