Fot. Robert Wolański, Janek Skarżyński / East News
EXCLUSIVE

TYLKO U NAS Żona Lecha Wałęsy zdradza, w jakim stanie jest legenda Solidarności

Damian Duda 10 lipca 2017 13:15
Fot. Robert Wolański, Janek Skarżyński / East News

W ostatni weekend wszystkie media obiegła smutna informacja na temat stanu zdrowia legendy Solidarności, Lecha Wałęsy. Jak podały największe serwisy informacyjne, były Prezydent RP trafił do szpitala. W jakim jest stanie? TYLKO U NAS w rozmowie z Krystyną Pytlakowską Danuta Wałęsa zdradza, jak czuje się jej mąż.

Zobacz też: Polacy w Cannes czyli co się działo w dniu prezentacji „Człowieka z żelaza”. EKSKLUZYWNE VIDEO

Stan zdrowia Lecha Wałęsy

— Tuż przed weekendem u Lecha Wałęsy nastąpił duży skok ciśnienia, co przy cukrzycy, z którą się zmaga, jest niebezpieczne. Od razu został przewieziony do szpitala w Gdańsku, w którym spędził cały weekend. Przez ten czas był pod kontrolą lekarzy Gdańskiego Szpitala Uniwersyteckiego. Teraz przechodzi szczegółowe badania — wyznała żona Lecha Wałęsy w rozmowie z Krystyną Pytlakowską.

Danuta Wałęsa opowiedziała również o przyczynach złego samopoczucia byłego prezydenta.

— To wszytko spowodowane jest ciągłymi nerwami związany z sytuacją polityczną w naszym kraju. Dusi wszystkie emocje w sobie, zamiast je wyrzucać. To stan napięcia nerwowego — skwitowała.

Lech Wałęsa zapowiedział swoją obecność na kontrmiesięcznicy 10 lipca w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu. Niestety, stan zdrowia byłego prezydenta nie pozwala mu na udział w tym wydarzeniu.

Jest mi bardzo żal, przykro, chciałbym tam być 10 lipca, ale lekarze i rodzina przekonują mnie, że ze względu na stan zdrowia nie ma mowy. Nie jest to żaden przejaw tchórzostwa, jak pewnie chcieliby sądzić niektórzy’’, napisał Lech Wałęsa.

Przeczytaj też: „Ojciec jest bohaterem narodowym i dokumenty z szafy Kiszczaka tego nie zmienią” - Jarosław Wałęsa mocno broni Lecha

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.