Fot. Robert Wolański, Janek Skarżyński / East News
EXCLUSIVE

TYLKO U NAS Żona Lecha Wałęsy zdradza, w jakim stanie jest legenda Solidarności

Damian Duda 10 lipca 2017 13:15
Fot. Robert Wolański, Janek Skarżyński / East News

W ostatni weekend wszystkie media obiegła smutna informacja na temat stanu zdrowia legendy Solidarności, Lecha Wałęsy. Jak podały największe serwisy informacyjne, były Prezydent RP trafił do szpitala. W jakim jest stanie? TYLKO U NAS w rozmowie z Krystyną Pytlakowską Danuta Wałęsa zdradza, jak czuje się jej mąż.

Zobacz też: Polacy w Cannes czyli co się działo w dniu prezentacji „Człowieka z żelaza”. EKSKLUZYWNE VIDEO

Stan zdrowia Lecha Wałęsy

— Tuż przed weekendem u Lecha Wałęsy nastąpił duży skok ciśnienia, co przy cukrzycy, z którą się zmaga, jest niebezpieczne. Od razu został przewieziony do szpitala w Gdańsku, w którym spędził cały weekend. Przez ten czas był pod kontrolą lekarzy Gdańskiego Szpitala Uniwersyteckiego. Teraz przechodzi szczegółowe badania — wyznała żona Lecha Wałęsy w rozmowie z Krystyną Pytlakowską.

Danuta Wałęsa opowiedziała również o przyczynach złego samopoczucia byłego prezydenta.

— To wszytko spowodowane jest ciągłymi nerwami związany z sytuacją polityczną w naszym kraju. Dusi wszystkie emocje w sobie, zamiast je wyrzucać. To stan napięcia nerwowego — skwitowała.

Lech Wałęsa zapowiedział swoją obecność na kontrmiesięcznicy 10 lipca w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu. Niestety, stan zdrowia byłego prezydenta nie pozwala mu na udział w tym wydarzeniu.

Jest mi bardzo żal, przykro, chciałbym tam być 10 lipca, ale lekarze i rodzina przekonują mnie, że ze względu na stan zdrowia nie ma mowy. Nie jest to żaden przejaw tchórzostwa, jak pewnie chcieliby sądzić niektórzy’’, napisał Lech Wałęsa.

Przeczytaj też: „Ojciec jest bohaterem narodowym i dokumenty z szafy Kiszczaka tego nie zmienią” - Jarosław Wałęsa mocno broni Lecha

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?