Festiwal Filmowy Pawła Królikowskiego, Henryk Gołębiewski z córką
Fot. Marcelina Królikowska
O tym się mówi!

Ona uwielbia stare filmy, w których grał jej ojciec. On wspiera każdą jej decyzję

Róża Gołębiewska nie przypomina już małej dziewczynki!

Aleksandra Frankowska 31 lipca 2023 20:58
Festiwal Filmowy Pawła Królikowskiego, Henryk Gołębiewski z córką
Fot. Marcelina Królikowska

Henryk Gołębiewski wzbudzał zachwyt widzów swoimi kultowymi rolami w serialach i filmach już od ponad 50 lat. Jednak jego najważniejszą rolą w życiu jest rola ojca. Jego jedyna córka Róża skończyła 15 lat. Ma wiele pasji i każdego dnia je rozwija. Jest również niezwykle podobna do swojego sławnego ojca!

ZOBACZ TEŻ: Henryk Gołębiewski wraz z żoną oczekiwali narodzin córki, gdy zdiagnozowano u niego nowotwór

Henryk Gołębiewski: kariera

Kariera Henryka Gołębiewskiego rozpoczęła się, gdy jeszcze był nastolatkiem, a grał w uwielbianych przez Polaków serialach młodzieżowych. W roli Cegiełki w "Stawiam na Tolka Banana" i sprytnego Poldka w "Podróży za jeden uśmiech" zdobył serca widzów. Choć przez lata jego kariera miała swoje wzloty i upadki, to rola Kazia Machejki w "Plebanii" przyniosła mu ponowną popularność.

W życiu prywatnym aktora nie zawsze było lekko. Walka z alkoholizmem i skromne warunki bytowe towarzyszyły mu przez wiele lat. Jego życie odmieniło się, gdy poznał swoją obecną żonę, Marzenę Matusik. W 2006 roku para wzięła ślub, a w 2008 roku przyszła na świat ich pierwsza córka, Róża.

Gestiwal Filmowy Pawła Królikowskiego, Henryk Gołębiewski z córką
Fot. Marcelina Królikowska

CZYTAJ TAKŻE: Śmierć odebrała mu trwającą niemal dwie dekady miłość. Później Henryk Gołębiewski znalazł szczęście u boku obecnej żony

Jak wygląda córka Henryka Gołębiewskiego?

Róża Gołębiewska ma już 15 lat, a jest nie tylko podobna do ojca z czasów jego młodości, ale także wykazuje zainteresowanie sztuką aktorską. Ojciec i córka mają ze sobą niezwykle bliski kontakt, czego dowodem jest ich wywiad udzielony Plejadzie. Róża wyznała, że uwielbia filmy, w których Henryk grał jako dziecko, takie jak "Przygody Tolka Banana", "Wakacje z duchami" i "Podróż za jeden uśmiech". Róża podkreśla, że najbardziej kocha ojca za to, że zawsze jest przy niej, niezależnie od sytuacji. Henryk Gołębiewski wspiera swoją córkę w stu procentach i nie ocenia jej decyzji.

Gestiwal Filmowy Pawła Królikowskiego, Henryk Gołębiewski z córką
Fot. Marcelina Królikowska

Mimo młodego wieku, Róża ma już na swoim koncie doświadczenie aktorskie. Kilka lat temu pojawiła się u boku ojca w serialu "Lombard, życie pod zastaw". Wspólna praca na ekranie dodatkowo wzmocniła ich więź. 

Gestiwal Filmowy Pawła Królikowskiego, Henryk Gołębiewski z córką
Fot. Marcelina Królikowska

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.