30 listopada 2016 11:45
1/9
Nicole Kidman
Copyright @Pirelli
1/9

Pokazano pierwsze zdjęcia z najnowszej edycji "najseksowniejszego kalendarza świata"! W kalendarzu Pirelli 2017 zobaczymy między innymi Umę Thurman, Nicole Kidman (powyżej na zdjęciu zza kulis sesji) i Kate Winslet. W zeszłym roku słynny producent opon zaskoczył wszystkich decyzją o zrezygnowaniu z aktów modelek, na rzecz portretów kobiet z osiągnięciami, zasłużonych dla kultury i sportu. A w tym kontynuuje rewolucję, pokazując wybitne aktorki.

 

Autorem zdjęć został Peter Lindbergh - już po raz trzeci w historii kalendarza (poprzednio w 1996 i 2002 roku). Tym razem jednak będzie tworzyć według innej formuły. „Ta edycja jest bardzo ważna, ponieważ nie trzeba już pokazywać nagości. Piękno dziś zostało wypaczone przez komercję. Ludzie uważają, że piękne jest to, co widzimy w reklamach i magazynach. Trzeba być perfekcyjnym, szczupłym, młodym i to jest bzdura” - słynny niemiecki fotograf powiedział w rozmowie z magazynem „Vogue”. W swoich portretach najważniejszych aktorek współczesnego kina chce pokazać "surowe" piękno bez reklamowego blichtru, „wymyślnych fryzur, wspaniałego makijażu”.

 

Kogo zobaczymy w najnowszej edycji kalendarza Pirelli?

Wiadomo już, że w sesji wzięły udział: Lupita Nyong’o, Jessica Chastain, Uma Thurman, Nicole Kidman, Léa Seydoux, Robin Wright, Zhang Ziyi, Helen Mirren, Rooney Mara, Penelope Cruz, Julianne Moore, Charlotte Rampling, Alicia Vikander, Kate Winslet, Jessica Chastain. Będzie też gość specjalny: Anastazja Ignatowa - profesor teorii polityki z Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego im. M.W. Łomonosowa. Fotograf do współpracy zaprosił aktorki, znane z tego że grają w dobrych filmach. Większość ma na koncie Oscary i została doceniona zarówno przez krytyków jak i widzów. „Wszystkie znam od długiego czasu, wiele razy razem pracowaliśmy i bardzo je podziwiam. To są aktorki, które grają w filmach, które naprawdę cię dotykają” - powiedział Lindbergh.  ”Wybrałem właśnie je, bo wiedziałem, że są w stanie otworzyć się wystarczająco, by wziąć udział w tym projekcie” - tłumaczył. Stwierdził też, że sesja ma być „miłosną pieśnią do kobiet”, i dodał nawet z dowcipem: „Z każdą z bohaterek tego kalendarza w pewnym momencie życia, chciałem się ożenić, ale nie miałem odwagi się im oświadczyć”.

 

Poprzednio w kalendarzu Pirelli Yoko Ono i Patti Smith

Autorką zdjęć do poprzedniej edycji kalendarza była Annie Leibovitz. Podobnie jak Lindbergh przed obiektyw zaprosiła kobiety, które podziwia. Sportretowała między innymi Yoko Ono, Patti Smith, Amy Schumer i tenisistkę Serenę Williams. W ponad 50- letniej historii kalendarza na jego kartach zagościły najpiękniejsze kobiety świata, jak aktorki Julianne Moore, Penelope Cruz i Sophia Loren, modelki Naomi Campbell, Gisele Bündchen i Cindy Crawford. Były także Polki: Anja Rubik, Magdalena Frąckowiak i Małgosia Bela. Wydawany jest w nakładzie kilkunastu tysięcy egzemplarzy, z których pierwszy zawsze trafia do brytyjskiej królowej. Do Polski trafia 150 sztuk.

 

Polecamy: Rewolucja w kalendarzu Pirelli. Kobiety z osiągnięciami, a nie obiekty pożądania

 

Kalendarz ukaże się dopiero pod koniec listopada. Na razie ujawniono zdjęcia zza kulis sesji  oraz teaser wideo.

 

 

Polecamy: Mózg i sukces seksowniejsze niż ciało. Zobaczcie kulisy powstawania kalendarza Pirelli 2016

 

2/9
Kalendarz Pirelli 2017 - gwiazdy bez retuszu: Uma Thurman
Copyright @Materiały prasowe
2/9

Uma Thurman w kalendarzu Pirelli 2017.

3/9
Kalendarz Pirelli 2017 - gwiazdy bez retuszu: Julianne Moore
Copyright @Materiały prasowe
3/9

Julianne Moore w kalendarzu Pirelli 2017.

4/9
Kalendarz Pirelli 2017 - gwiazdy bez retuszu: Robin Wright
Copyright @Materiały prasowe
4/9

Robin Wright w kalendarzu Pirelli 2017.

5/9
Kalendarz Pirelli 2017 - gwiazdy bez retuszu: Nicole Kidman
Copyright @Materiały prasowe
5/9

Nicole Kidman w kalendarzu Pirelli 2017.

6/9
Kate Winslet
Copyright @Pirelli
6/9
7/9
Penelope Cruz
Copyright @Pirelli
7/9
8/9
Uma Thurman
Copyright @Pirelli
8/9
9/9
Robin Wright
Copyright @Pirelli
9/9

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.