Kim jest młody artysta?

Sabina Zięba 15 sierpnia 2019 00:15

Podczas drugiego dnia tegorocznego Top of the Top Sopot Festiwal 2019 wystąpili nie tylko znani polscy artyści, ale również zagraniczni, młodzi twórcy, którzy walczyli o nagrodę Bursztynowego Słowika. W tym roku do starcia o statuetkę stanęli Christopher z Danii z hitem Tulips, Luka Hanni ze Szwajcarii z piosenką She got me, Lake Malawi z Czech z Friend Of A Friend, Frans ze Szwecji z hitem If I Were Sorry oraz Alma z Bułgarii z Perfect. Wygrał przystojny Szwed, co było do przewidzenia, bo jego utwór jest już w Polsce dosyć popularny. Kim jest?

Frans Jeppsson Wall urodził się 19 grudnia 1998 roku w Ystad w regionie Skania. Jego ojciec pochodzi z Nigerii, a matka z brytyjskiej rodziny, chociaż jest Szwedką. Artysta od dziecka posługiwał się językiem szwedzkim i angielskim, gdyż wychowywał się w Londynie wraz ze swoją siostrą bliźniaczką.

Swoją karierę zaczął już w wieku 7 lat, kiedy to nagrał razem z zespołem Elias utwór Who’s da Man zadedykowany szwedzkiemu piłkarzowi Zlatanowi Ibrahimoviciowi. W tym samym roku wydał swój debiutancki album studyjny, zatytułowany Da Man, z którym dotarł do 20. miejsca najczęściej kupowanych albumów w kraju. Dwa lata później powtórzył sukces, dzięki piosence Fotbollsfest. Następnie aż do czasu If I Were Sorry nie wydał ani jednego nowego singla. Jednak, jak było widać po Melodifestivalen, czyli serii koncertów wyłaniających reprezentanta Szwecji do Konkursu Piosenki Eurowizji, fani wcale o nim nie zapomnieli. Dzięki temu reprezentował swój kraj w 2016 roku i zajął 5. miejsce.

Też kochacie ten utwór?  

1/6
Frans
Copyright @Instagram @fransbyfrans
1/6

Stojąc na scenie Frans wyznał, że spędził w Sopocie bardzo miły czas.

2/6
Frans
Copyright @Instagram @fransbyfrans
2/6

Lubi nie tylko śpiewać, ale także jeździć na desce i surfować.

3/6
Frans
Copyright @Instagram @fransbyfrans
3/6

Wróży się mu naprawdę wielką karierę.

4/6
Frans
Copyright @Instagram @fransbyfrans
4/6

Sam mówi, że jego hit „If I Were Sorry” jest propozycją prostą, naturalną i autentyczną.

5/6
Frans
Copyright @Instagram @fransbyfrans
5/6

Podczas 61. Eurowizji zajął piąte miejsce z 261 punktami na koncie - w tym 139 punktów od telewidzów (6. miejsce) i 122 pkt od jurorów (9. miejsce).

6/6
Frans
Copyright @Instagram @fransbyfrans
6/6

Podoba Wam się jego głos?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.