Kim jest młody artysta?

Sabina Zięba 15 sierpnia 2019 00:15

Podczas drugiego dnia tegorocznego Top of the Top Sopot Festiwal 2019 wystąpili nie tylko znani polscy artyści, ale również zagraniczni, młodzi twórcy, którzy walczyli o nagrodę Bursztynowego Słowika. W tym roku do starcia o statuetkę stanęli Christopher z Danii z hitem Tulips, Luka Hanni ze Szwajcarii z piosenką She got me, Lake Malawi z Czech z Friend Of A Friend, Frans ze Szwecji z hitem If I Were Sorry oraz Alma z Bułgarii z Perfect. Wygrał przystojny Szwed, co było do przewidzenia, bo jego utwór jest już w Polsce dosyć popularny. Kim jest?

Frans Jeppsson Wall urodził się 19 grudnia 1998 roku w Ystad w regionie Skania. Jego ojciec pochodzi z Nigerii, a matka z brytyjskiej rodziny, chociaż jest Szwedką. Artysta od dziecka posługiwał się językiem szwedzkim i angielskim, gdyż wychowywał się w Londynie wraz ze swoją siostrą bliźniaczką.

Swoją karierę zaczął już w wieku 7 lat, kiedy to nagrał razem z zespołem Elias utwór Who’s da Man zadedykowany szwedzkiemu piłkarzowi Zlatanowi Ibrahimoviciowi. W tym samym roku wydał swój debiutancki album studyjny, zatytułowany Da Man, z którym dotarł do 20. miejsca najczęściej kupowanych albumów w kraju. Dwa lata później powtórzył sukces, dzięki piosence Fotbollsfest. Następnie aż do czasu If I Were Sorry nie wydał ani jednego nowego singla. Jednak, jak było widać po Melodifestivalen, czyli serii koncertów wyłaniających reprezentanta Szwecji do Konkursu Piosenki Eurowizji, fani wcale o nim nie zapomnieli. Dzięki temu reprezentował swój kraj w 2016 roku i zajął 5. miejsce.

Też kochacie ten utwór?  

1/6
Frans
Copyright @Instagram @fransbyfrans
1/6

Stojąc na scenie Frans wyznał, że spędził w Sopocie bardzo miły czas.

2/6
Frans
Copyright @Instagram @fransbyfrans
2/6

Lubi nie tylko śpiewać, ale także jeździć na desce i surfować.

3/6
Frans
Copyright @Instagram @fransbyfrans
3/6

Wróży się mu naprawdę wielką karierę.

4/6
Frans
Copyright @Instagram @fransbyfrans
4/6

Sam mówi, że jego hit „If I Were Sorry” jest propozycją prostą, naturalną i autentyczną.

5/6
Frans
Copyright @Instagram @fransbyfrans
5/6

Podczas 61. Eurowizji zajął piąte miejsce z 261 punktami na koncie - w tym 139 punktów od telewidzów (6. miejsce) i 122 pkt od jurorów (9. miejsce).

6/6
Frans
Copyright @Instagram @fransbyfrans
6/6

Podoba Wam się jego głos?

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.