The Kelly Family
Fot. The Kelly Family/Facebook
ZE ŚWIATA MUZYKI

Mówiono, że to najbardziej muzykalna rodzina świata. Powraca kultowy zespół lat 90-tych!

Olga Figaszewska 2 marca 2017 16:00
The Kelly Family
Fot. The Kelly Family/Facebook

Ta informacja poruszyła tysiące fanów. Kultowy zespół lat 90-tych, The Kelly Family powraca po 12 latach! Czym muzycy zaskoczą nas tym razem?

 

„Roses of Red”, „An Angel”, „Santa Maria”, „We are the World”... nie da się ukryć, że te przeboje nucili wszyscy. W Polsce zdobyli ogromną popularność w połowie lat dziewięćdziesiątych. Płyty rozchodziły się w milionowych nakładach, a koncerty gromadziły tysiące fanów. Czy dziś odniosą podobny sukces? Czy dziś dostarczą nam tych samych emocji i wzruszeń?

 

Zobacz też: Lana Del Rey wraca po dwóch latach z nowym hitem. Internet oszalał na jego punkcie!

 

The Kelly Family w nowej odsłonie?

Reaktywacja zespołu pozytywnie zaskoczyła wielbicieli ich muzyki. Już 3 marca usłyszymy nową piosenkę najpopularniejszej grupy, która będzie promować swój najnowszy album - „We Got Love”. Studyjna płyta ukaże się na rynku 24 marca. To czternaście utworów, w tym stare hity w zupełnie nowej odsłonie, kilka premierowych przebojów i specjalne niespodzianki dla fanów grupy. Zespół poinformował na swoim Facebooku o zaplanowanej na maj trasie koncertowej. Bilety wyprzedały się w mgnieniu oka. „Po wielu latach przerwy znów jesteśmy w studiu i nagrywamy nowy album. Gdy zaplanowane na maj trzy koncerty w Dortmunder Westfalenhalle wyprzedały się tak szybko, kompletnie nas to zaskoczyło. Dopiero wtedy zdaliśmy sobie sprawę, jak bardzo jest to ważne dla tak wielu ludzi, że znów razem tworzymy muzykę. To właśnie dlatego znów jesteśmy w studiu i nagrywamy. Mamy gęsią skórkę!, czytamy na oficjalnej stronie.

 

The Kelly Family
Fot. The Kelly Family/Facebook

Najnowsza okładka płyty "The Kelly Family"

 

Zobacz też: Ich cover „Hello” Adele podbił internet. Dlaczego trzy nikomu nieznane krakowianki wzbudziły aż taką sensację?

 

Fenomen The Kelly Family

To najbardziej muzykalna rodzina świata! Grupa The Kelly Family została założona w latach 70-tych przez małżeństwo Barbarę Ann Kelly, Daniela Jerome Kelly i ich dzieci. Początkowo występowali na ulicy, w pubach i na sporadycznie organizowanych koncerty. Szybko zostali dostrzeżeni. Po wydaniu pierwszego singla „David’s Song”, wyjechali w trasę koncertową po Europie. Przełom nastąpił na początku lat 90-tych. Albumy zaczęły sprzedawać się w milionowych nakładach, a repertuar  przypadł go gusty wielbicielom muzyki pop w Polsce, Niemczech, Holandii, Europie Wschodniej. Światowa sława była kwestią czasu. Byli samorodnymi talentami. Nic dziwnego, że decydowali o wszystkim. Odgrywali rolę menedżerow, producentów, zajmowali się sprawami technicznymi, pisali teksty piosenek i komponowali muzykę. Od 1979 do 2005 wydali 23 studyjne albumy.

 

W 2008 roku The Kelly Family wyruszyło w pożegnalną trasę koncertową, „More good news tour”.

Największą popularnością spośród wszystkich członków zespołu, zyskali Angelo, Joey, Maite i Paddy.

Mało kto, zdawał sobie sprawę z tego, że większość członków zespołu kontynuowało swoją muzyczną działalność, wypuszczając na rynek solowe albumy. Inni porzucili muzykę na rzecz własnych firm, kariery sportowej czy problemów zdrowotnych.

 

 

Również nie możecie się doczekać najnowszej płyty The Kelly Family?

 

Polecamy też: Adele, Beyoncé i Drake wśród laureatów BRIT Awards 2017. Ale największym zwycięzcą gali był...

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.