Kim jest Maria Tyszkiewicz, czy jest spokrewniona z Beatą Tyszkiewicz?
Fot. Tomasz Zukowski/East News
O NIEJ SIĘ MÓWI

Nigdy nie marzyła o byciu piosenkarką, los zadecydował za nią. Maria Tyszkiewicz to objawienie polskiej sceny

Czy jest spokrewniona z Beatą Tyszkiewicz?

Olga Figaszewska 7 marca 2024 14:01
Kim jest Maria Tyszkiewicz, czy jest spokrewniona z Beatą Tyszkiewicz?
Fot. Tomasz Zukowski/East News

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Fanom musicalu nie trzeba jej przestawiać. Maria Tyszkiewicz kilka lat temu wygrała szóstą edycję programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Na co dzień gości na scenach najlepszych teatrów muzycznych w Polsce. Po wielu latach zdecydowała się wydać swój debiutancki album. A co dziś słychać u ulubienicy widzów? Już w piątek zobaczymy ją w specjalnie edycji show Polsatu. 

Maria Tyszkiewicz – kariera, miłość do muzyki. Tak zaczęła się jej przygoda ze sceną

W kwietniu będzie świętowała 33. urodziny. Maria Tyszkiewicz tańczy i śpiewa... od zawsze! Miała trzy lata, gdy zaczęła swoją przygodę z programem Domowe Przedszkole na TVP1. Do Teatru Studio Buffo trafiła z obozu taneczno-aktorskiego w 2007 roku. Przez dziesięć lat pojawiała się w głównej roli w musicalu Romeo i Julia, występowała m.in. w Metrze, Piotrusiu Panu i Policie. 

Czytaj też: Joanna Kulig wyeliminowała ze swojego życia wiele osób. Dziś stawia na sprawdzonych przyjaciół

Maria Tyszkiewicz ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. Szkoła ukształtowała jej wrażliwość i słuch, nauczyła dyscypliny oraz pracy nad sobą. Artystka studiowała też w Warszawskiej Szkole Reklamy, ukończyła też montaż filmowy na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Dla niektórych może być to zaskoczeniem, ale Maria Tyszkiewicz nigdy nie marzyła o byciu piosenkarką.

„Śpiewanie było dla mnie organiczne, bo już w wieku dwóch lat występowałam na scenie, chodziłam do szkoły muzycznej do klasy fortepianu i na różne inne zajęcia — śpiew, tańce, teatrzyki — ale to było po prostu moją pasją. W dzieciństwie chciałam zostać np. fryzjerką […]. Później poszłam do szkoły filmowej, bo chciałam zostać montażystką. Dopiero przypadkowy casting na obozie tanecznym okazał się biletem do pracy na scenie. I był to strzał w dziesiątkę. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez śpiewania”, opowiadała w 2019 roku w rozmowie z Woman Magazin.

Maria Tyszkiewicz, 20. edycja programu
Fot. Gałązka/AKPA

Maria Tyszkiewicz, 20. edycja programu "Twoja twarz brzmi znajomo. Najlepsi!"

 

Maria Tyszkiewicz występowała w programach: Jaka to melodia, Przebojowa Noc, Złota Sobota. Aktorka ma na swoim koncie współpracę ze Studio Buffo, Teatrem STU (Songi Stu, Zwierciadło w zwierciadle, Labirynt), Variété [Variete's Great Revue, Pretty Woman] i Teatrem Roma [We Will Rock You oraz tik, tik...BUM!]. Mogliśmy ją usłyszeć na płytach Młodzi Osieckiej, Osiecka w telewizji czy Jesienne dziewczyny.

W 2016 roku wygrała szóstą edycję programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Jej metamorfozy w Edytę Górniak, Rihannę czy Dodę przeszły już do historii muzycznego show. Program pozwolił jej zbudować swoją pewność siebie. Potrzebowała impulsu, by uwierzyć w swoje umiejętności. Rozwinęła się też jako artystka i wokalistka, a pozytywny odbiór jej występów dodał jej wiatru w żagle.

Czytaj też: Marcin Łopucki zaskoczył niesamowitą przemianą w show. Kibicowała mu Katarzyna Skrzynecka

W 2020 roku wydała swój debiutancki krążek „Ufam sobie”. Artystka przyznała też w jednym z wywiadów, że dzięki programowi Twoja Twarz Brzmi Znajomo zaczęła budować swoją pewność siebie. „Przez te wszystkie lata mojej działalności artystycznej nie do końca wierzyłam w siebie. Nie widać tego na pierwszy rzut oka, bo jestem odważną, uśmiechniętą, towarzyską osobą. Ciągle się uczę jak występować, śpiewać i grać. Dopiero po programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo małymi kroczkami zaczęła budować się we mnie pewność siebie. Zaczęłam zauważać, że ludzie chcą mnie słuchać i im się to podoba”, mówiła w rozmowie z All About Music.

Swoje emocje i przeżycia potrafi oddać w muzyce. Na płycie artystki znalazły się jej osobiste teksty. W tworzeniu piosenek i pisaniu tekstów wspierał ją chłopak. To było dla nich wyjątkowe doświadczenie. „Dzięki temu nie bałam się pisać o uczuciach i emocjach. Poruszam takie tematy, bo pracując od lat w teatrze, uczyłam się śpiewać prawdę. Zauważyłam, że coraz bardziej się otwieram na to, żeby wplatać w swoje piosenki inne historie”, dodawała w wywiadzie dla All About Music.

Teraz Maria Tyszkiewicz powraca na ekran w mistrzowskiej edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi. Na ekranie fani będą mogli ją dopingować w specjalnej edycji i powalczy o główną nagrodę.  Nie wahała się ani sekundy, by po raz kolejny wystąpić na scenie show. Ma bardzo dobre wspomnienia z programem. „Wstępną decyzję podjęłam już podczas pierwszej rozmowy z produkcją. Tuż po zakończeniu szóstej edycji, powiedziałam z entuzjazmem, że bawiłam się tak świetnie, że chętnie nagrałabym kolejne dziesięć odcinków. I po siedmiu latach tak się stanie!”, wspomina w rozmowie z polsat.pl. Format programu jest bardzo wymagający, ale dla Marii Tyszkiewicz nie ma rzeczy niemożliwych. „Jako artystka, wykonując ten zawód, jestem przyzwyczajona do zaciskania zębów i pracy na wysokich obrotach, a zatem z chęcią podjęłam wyzwanie”, zwierzała się. Nie może doczekać się już kolejnych metamorfoz.

W szóstej edycji występowała jako Alicja Majewska, Edyta Górniak, Doda czy Michał Szpak. Najbardziej obawia się „męskich” metamorfoz. „Niski i ciemny tembr głosu nie jest dla mnie łatwy do osiągnięcia. Zdecydowanie lepiej radziłam sobie wokalistkami rockowymi, które śpiewają wysoko i z lekką chrypką”, tłumaczyła na łamach Polsat.pl. Artystka czeka na wyzwania i nie ukrywa emocji. I dodała, że istotą programu według niej jest jedna rzecz. „Pokonywanie swoich własnych blokad i otwieranie się na nowo jest dla mnie tym, o co chodzi w programie”, wyznała.

Sprawdź też: Jakie relacje miał z córkami Gustaw Holoubek? „Mało rozmawialiśmy, nie było między nami otwartości”

Czy Maria Tyszkiewicz jest rodziną Beaty Tyszkiewicz?

Gdy po raz pierwszy miała się pojawić w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo, internauci często zadawali pytanie, czy Maria Tyszkiewicz jest spokrewniona z Beatą Tyszkiewicz. W jednym z wywiadów wokalistka odkryła tę tajemnicę. „Teraz już niektórzy dziennikarze mówią mi nawet, że pierwsze zdanie na Wikipedii o mnie brzmi: „Nie jest spokrewniona z Beatą Tyszkiewicz” (śmiech). Tak więc jakby co spokrewniona nie jestem – najprawdopodobniej, bo tyle wiem ja i moja najbliższa rodzina, że raczej nie”, mówiła w rozmowie z szymonokuturze.pl. Z kolei w komentarzu dla Plejady.pl, dodawała, że nie oburzają jej pytania o powiązania rodzinne z aktorką. „Pani Beata jest fantastyczną kobietą z klasą, więc powiązywanie mojej osoby z nią jedynie mi pochlebia”, tłumaczyła. 

Maria Tyszkiewicz - prywatnie

Wokalistka niewiele mówi na temat swojego życia prywatnego. Pielęgnuje rodzinne relacje, jest szczęśliwie zakochana. W mediach społecznościowych od czasu do czasu publikuje kadry z bliskimi. 

A my życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze!  

Maria Tyszkiewicz, 20. edycja
Fot. Gałązka/AKPA

Maria Tyszkiewicz, 20. edycja "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.