Grzegorz Markowski, VIVA! maj 2010
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
O TYM SIĘ MÓWI

„Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym”. To koniec zespołu Perfect...

Legendarny zespół wydał właśnie ostatni singiel

Gabriela Czernecka 8 października 2020 11:36
Grzegorz Markowski, VIVA! maj 2010
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Legendarny zespół Perfect wydał właśnie swój ostatni singiel. To zarówno dobra, ale i smutna wiadomość dla fanów zespołu. Artyści żegnają się z fanami utworem "Głos". Już jakiś czas temu zapowiedzieli swoją ostatnią trasę koncertową. Agentka bandu w rozmowie z Super Expressem potwierdziła, że Grzegorz Markowski i jego koledzy kończą działalność. Kończy się pewna epoka...

Zespół Perfect kończy działalność

„Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym”, wielokrotnie śpiewał Grzegorz Markowski i wszystko wskazuje na to, że tekst piosenki można teraz odnieść do rzeczywistości, bowiem zespół Perfect wydał właśnie swój ostatni singiel.  „Ten świat niezwykły tak, miliony lat orbitą swoją mknie. A to, co początek ma, mieć musi kiedyś także finał”, śpiewa w utworze Głos Grzegorz Markowski. Zespół Perfect na dobre kończy działalność. Opublikowany singiel ma być pożegnaniem z fanami.

Zespół, którego wokalistą jest Grzegorz Markowski szybko odnalazł swoje miejsce na polskiej scenie muzycznej. Powstał w 1977 roku, a w jego skład wchodzili: Wojciech Morawski, Zdzisław Zawadzki, Ewa Konarzewska i Barbara Trzetrzelewska. Latem 1978 roku do formacji dołączył Zbigniew Hołdys. Dwa lata później zespół zasilili Ryszard Sygitowicz i Piotr Szkudelski, a chwilę później dołączył do nich Grzegorz Markowski.

W 1981 roku zespół Perfect wydał swoją pierwszą płytę, która natychmiast odniosła sukces. To właśnie z tego okresu pochodzą takie przeboje jak Nie płacz Ewka, Chcemy być sobą, Niewiele ci mogę dać czy Ale wkoło jest wesoło. Dziś zespół Perfect z Grzegorzem Markowskim na czele ma na koncie dziewięć albumów studyjnych, osiem albumów koncertowych i trzy albumy wideo. Zespół miał właśnie świętować 40-lecie istnienia, a tymczasem okazuje się, że postanowili się pożegnać ze swoimi fanami. Grzegorz Markowski i zespół Perfect kończą karierę. Ostanie pożegnanie nastąpi na początku 2020 roku, kiedy to wystartują w ostatnią trasę koncertową: „Dokładnie, to znaczy, że to ostatnie koncerty. Zespół kończy działalność”, potwierdziła agentka zespołu, Agnieszka Jaworska w rozmowie z Super Expressem. Zaznacza jednak, że nie będzie mówić o powodach. 

Przypomnijmy, że Grzegorz Markowski kilka miesięcy temu wspominał, że myśli o zakończeniu kariery: „Taki nasz potencjał na życie, na działanie, na prawdę, na rodzaj energii, którą dostajesz od Stwórcy, z kosmosu... Myślę, że w uczciwy sposób powiem, że ten zasób mi się kończy. Uczciwość każe mi pomyśleć o tym, że to już koniec drogi”, mówił w TVN. Wówczas nikt jednak nie domyślał się, że decyzja już zapadła. 

Decyzję zespołu w pełni rozumie Krzysztof Cugowski, który 5 lat temu zakończył współpracę z Budką Suflera: „Rozumiem ich i myślę, że to dobra decyzja. Skoro taką podjęli, to ja ich popieram i szanuję. Przychodzi czas na wszystko, koledzy na pewno wszystko dobre przemyśleli. To nie powinno być nic nadzwyczajnego. To nie jest łatwe mieć wciąż siłę do grania i porywania tłumu. Co innego, kiedy człowiek jest zdrowy i młody...”, powiedział wokalista. Fani zespołu będą mieli jednak okazję pożegnać się z bandem. Perfect jeszcze w 2019 roku zagrał dwa koncerty - 9 i 16 listopada, a pożegnalna trasa trwała od lutego do czerwca 2020 roku.  

Grzegorz Markowski
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Grzegorz Markowski
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.