Kayah
Fot. materiały prasowe/Kayax
ZE ŚWIATA MUZYKI

Najnowszą płytą Kayah zaskakuje wszystkich. Krążek już podbija rynek muzyczny

Olga Figaszewska 13 grudnia 2016 15:15
Kayah
Fot. materiały prasowe/Kayax

„Gdy pada śnieg”, to najnowszy świąteczny album Kayah, który ukazał się na rynku muzycznym 4 listopada. To zupełnie inne brzmienie piosenkarki, jakiego już dawno nie słyszeliście.

 

Zobacz też: Przez 25 lat fotograf zwany polskim Almodovarem robił zdjęcia znanych kobiet. Zobacz efekt jego prac


Kayah od dawna nosiła się z zamiarem stworzenia płyty o czym z wyprzedzeniem informowała swoich fanów. Podczas jednego z wywiadów dla Polskiego Radia artystka opowiedziała o najnowszym krążku. Piosenkarka przyznała, że miała ogromną potrzebę wyrażenia uczuć, towarzyszących w czasie Świąt Bożego Narodzenia. „Do głosu doszły wspomnienia z dzieciństwa. Byłam wychowywana z wielkim poszanowaniem polskiej tradycji, w której zwyczaj stawiania pustego talerzyka na stole dla wędrowca, dzielenia się z innymi i wspomina tych, których nie ma,  to jest istota świąt. Dlatego powstała piosenka Pusty talerzyk” – wyjaśniła artystka.


Za stronę muzyczną odpowiedzialni są Kayah oraz Jan Smoczyński, który jest głównym aranżerem i producentem.  „Jego obecność jest gwarancją wysokich lotów muzyki. Na nowo zaaranżował kolędy, ale z szacunkiem do tradycji, do polskiego folkloru, zachowując rytmy oberkowe czy polonezowe” - opisywała płytę wokalistka w rozmowie z Marią Szabłowską dla Polskiego Radia. W końcu w temacie kolęd powstało już wiele wykonów. Każda z nich ma zachwycać oryginalnością i świadczyć o wrażliwości, uwzględniając przy tym trwale zachowane w tradycji. Efektem ich współpracy oprócz tradycyjnych kolęd, są trzy autorskie kompozycje. Spośród nich na czele wysuwa się utwór „Pusty talerzyk”.

 

Kayah
Fot. materiały prasowe/Kayax

„Gdy pada śnieg”, najnowsza płyta Kayah


Płyta Kayah „Gdy pada śnieg”, to zdecydowanie idealna propozycja dla wszystkich, którzy Święta Bożego Narodzenia uwielbiają spędzać w gronie rodzinnym przy wyśmienitej muzyce. Najpiękniejsze polskie kolędy, zaskakujące aranżacje i autorskie utwory. Kayah odchodzi od powszechnego kanonu kolęd, wnosząc miłą, świeżą odmianę.


Wszystko wskazuje na to, że to jeden z nielicznych albumów w Polsce, który ma szansę na stałe wkroczyć do grona świątecznych przebojów. Jedno jest pewne, ten krążek został wyprodukowany z pełną świadomością dopracowanego brzmienia muzyki, również dla wysublimowanego odbiorcy.

 

Polecamy też: "Jestem dojrzałą kobietą, świadomą własnej wartości". Kayah kończy dziś 48 lat

TAGI #Kayah

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.