O TYM SIĘ MÓWI

Irena Santor walczy z ciężką chorobą. Wielka dama polskiej muzyki odwołuje koncerty

Co dolega wybitnej artystce?

Gabriela Czernecka 9 marca 2018 14:45

Jedna z najsłynniejszych polskich piosenkarek, Irena Santor ma problemy ze zdrowiem. Jak podaje Super Express, artystka straciła głos i nie jest w stanie występować. Wszystkie najbliższe koncerty Ireny Santor zostały więc odwołane. Co dolega wielkiej damie polskiej muzyki? 

Irena Santor ma problemy ze zdrowiem. Gwiazda straciła głos

Choć swoją ostatnią płytę wydała cztery lata temu, wciąż cieszy słuchaczy swym aksamitnym wokalem. Nie ma się co dziwić, że fani Ireny Santor chętnie przybywają na jej koncerty. Niestety cztery ostatnie występy artystki nie odbyły się. Irena Santor odwołała dwa koncerty w lutym w Otrębusach i Mińsku Mazowieckim.

Kilka dni temu nie pojawiła się także na koncercie w Grójcu, a teraz do mediów dotarła wiadomość, że artystka nie pojawi się także w stolicy w Teatrze 6. Piętro: „Drodzy widzowie informujemy, że zaplanowany na najbliższą sobotę (10 marca) koncert Ireny Santor nie odbędzie się z powodu choroby Artystki”, poinformował teatr.

Stan zdrowia Ireny Santor

Jak podaje Super Express, Irena Santor jest ciężko chora. „Wczoraj dostaliśmy informację, że trzeba odwołać koncert, gdyż gwiazda przez infekcję straciła głos i nie jest w stanie wystać na scenie”, podaje jeden z pracowników teatru. 83-letnia Irena Santor zmaga się z poważną infekcją, która zaatakowała jej struny głosowe.

jak trzeba coś obciąć, to wszystko, co pani tylko chce! Tylko żebym mogła żyć

Przypomnijmy, że kariera Ireny Santor sięga jeszcze lat pięćdziesiątych. Wówczas artystka swoją przygodę z muzyką zaczęła jeszcze w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca Mazowsze. W latach sześćdziesiątych rozpoczęła karierę solową, podbijając polski rynek muzyczny. Dziś nie ma osób, które nie znałyby największych utworów Ireny Santor. Już nie ma dzikich plaż, Powrócisz tu czy Walc Embarras to tylko nieliczne z przebojów gwiazdy. Za swoje osiągnięcia wielka dama polskiej muzyki została doceniona i jako pierwsza polska piosenkarka została uhonorowana tytułem doctor honoris causa.

Wiek Ireny Santor. Gwiazda wygrała walkę z rakiem

Artystka mimo zaawansowanego wieku jest pełna życia i wigoru. Niemal dwadzieścia lat temu dama polskiej piosenki przeżyła jednak prawdziwy koszmar. Gwiazda usłyszała od lekarza wyrok: rak.  „Przeraziłam się nieludzko i powiedziałam: Pani doktor, jak trzeba coś obciąć, to wszystko, co pani tylko chce! Tylko żebym mogła żyć”. powiedziała na łamach VIVY!. Od tamtej pory gwiazda stara się żyć pełnią życia i doceniać każdą minutę.

Niestety obecnie artystka przeżywa ciężkie chwile. Jak podaje Super Express, Irena Santor straciła głos i obecnie nie jest w stanie występować. Gwiazda już przełożyła część koncertów na kolejne miesiące. Możliwe, że zły stan zdrowia wiąże się z zaawansowanym wiekiem gwiazdy. 

„Oczywiście, czasami czuję ten swój wiek – bywam zmęczona ponad miarę, czasem pogoda jest nie taka, a to na mnie bardzo wpływa. Mam swoje kłopoty zdrowotne, ale staram się podnieść z każdej niepogody. Nucę sobie: „Bo życie zaczyna się po siedemdziesiątce, człek inne spojrzenie ma na sprawy bieżące, i świat mu się podoba, i czuje się młody, gdy przez siedemdziesiątkę zrobił już skok”, powiedziała w jednym z wywiadów.

Obecnie odwołane koncerty Ireny Santor zostały przełożone na kolejne miesiące. Miejmy nadzieję, że do tego czasu gwiazda odzyska siły!  

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.