Edyta Górniak pomoże w budowie muzeum Violetty Villas
Fot. Iza Grzybowska
Z ŻYCIA GWIAZD

Szlachetny gest Edyty Górniak w stronę rodziny Violetty Villas

Historia tej relacji jest naprawdę poruszająca!

Konrad Szczęsny 28 lutego 2018 12:00
Edyta Górniak pomoże w budowie muzeum Violetty Villas
Fot. Iza Grzybowska

Historia tej relacji sięga ponad dekadę wstecz, gdy Edyta Górniak wsparła finansowo Violettę Villas. Syn nieżyjącej już artystki potwierdził, że diwa obiecała również zaangażować się w powstawanie izby pamięci w domu gwiazdy w Lewinie Kłodzkim. 

Krzysztof Gospodarek o izbie pamięci Violetty Villas w Lewinie Kłodzkim

„Chcę, żeby ten dom zamienił się w izbę pamięci mojej mamy oraz miejsce, w którym można będzie kształcić uzdolnioną młodzież”, wyznał Życiu na Gorąco Krzysztof Gospodarek, syn Violetty Villas, który jest spadkobiercą jej dobytku. 

„Ostatnie lata poświęcił na obalenie testamentu gwiazdy i zabezpieczenie pamiątek po niej, które w stertach śmieci i brudu walały się po domu. Odzyskał pamiętnik Violetty, trochę ubrań, zdjęć i listów, które do niego pisała. Udaremnił też sprzedaż pamiątek na aukcji internetowej. Wszystko to chce w przyszłości eksponować w izbie pamięci. Ale najpierw musi wyremontować ten stary budynek”, podkreśla tygodnik.

Inwestycja ma objąć m.in. zabezpieczenie dachu, instalacji, remont wnętrz oraz uporządkowanie ogrodu. Co prawda plany związane są z ogromnymi kosztami, ale Krzysztof Gospodarek ma z jednej strony skorzystać z pomocy powstającej fundacji, z drugiej... dłoń wyciągnęła do niego sama Edyta Górniak! Mówi się, że artystka bacznie śledzi medialne doniesienia na temat spuścizny Violetty Villas i już raz, gdy pochodząca z Lewina Kłodzkiego diwa jeszcze żyła, pokryła jedną z kosztownych inwestycji.

Pomoc w utrzymywaniu schroniska dla zwierząt Violetty Villas

Ponad dekadę temu znana z zamiłowania do zwierząt artystka zaapelowała o pomoc w utrzymaniu schroniska, które prowadziła w swoim domu. Wtedy to Edyta Górniak wypłaciła z konta ponad 20 tysięcy złotych i przekazała je uznanej koleżance! 

„Edyta Górniak mi jedna pomogła. Dla moich kotów wybudowała mi taki pawilon, z własnych funduszy. Mało tego, przywiozła swojego ojczyma i matkę. Dostarczyli materiały, zakupili drewno i osobiście pracowali przy tym. Bardzo pani Edycie dziękuję, bo była jedyną, która miała serce. Poza tym nikt z artystów się nie odezwał i nie pomógł”, podkreślała z mocą nieżyjącą już Villas.

Mało tego! Diwa zaangażowała w pomoc swoją mamę i ojczyma - Grażynę i Zdzisława Jasików. Spędzili oni na prośbę córki kilka tygodni w Lewinie Kłodzkim. Mieszkali u krewnych Violetty Villas i pracowali na rzecz pomocy jej zwierzętom. 

„Pan Zdzisław z kolegą budował schronienia dla kotów i psie budy, a pani Grażyna gotowała im obiady. Zaprzyjaźniła się z Violettą Villas, a na pamiątkę dostała od gwiazdy zdjęcie z autografem”, podkreśla Życie na gorąco.

Czy i tym razem rodzice wesprą szlachetną inicjatywę, w którą zaangażowała się Edyta Górniak?  

Fot. East News

Edyta Górniak i Allan Krupa
Fot. East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.