Beata Kozidrak, VIVA! luty 2016
Fot. Michał Pańszczyk
ZE ŚWIATA MUZYKI

Beata Kozidrak w nietypowej odsłonie. Gwiazda interpretuje utwór Zipery!

Posłuchajcie najnowszego kawałka artystki!

Gabriela Czernecka 17 sierpnia 2020 10:13
Beata Kozidrak, VIVA! luty 2016
Fot. Michał Pańszczyk

Niekwestionowana legenda polskiej sceny muzycznej, na której piosenkach wychowywały się miliony, stawia kolejny krok w świecie hip-hopu! Beata Kozidrak angażuje się we wspólny projekt Lech Music: Festiwale Inaczej tworzony przez Lech Music i Albo Inaczej, poddając własnej interpretacji kultowy kawałek Zipery „Bez ciśnień”. Zapowiada się hit tego lata?

Nowa piosenka Beaty Kozidrak – Bez ciśnień

Po rapowaniu w #hot16challenge2, Beata Kozidrak po raz kolejny nie stroni od polskiego hip-hopu i udowadnia, że może czerpać z każdej stylistyki, nawet tej pozornie jej obcej. Jedna z najpopularniejszych wokalistek, znana ze swoich popowych piosenek i rockowych ballad, to ostatnia artystka, która zaangażowała się w projekt Lech Music oraz Albo Inaczej. Już dziś można usłyszeć jej interpretację „Bez Ciśnień” Zipery, która w wielkim stylu zamyka płytę winylową Albo Inaczej – Lech Music: Festiwale Inaczej. Kultowy utwór, który wśród fanów polskiego hip-hopu uznawany jest za letni klasyk, nabiera jeszcze bardziej wymownego znaczenia w wykonaniu Beaty Kozidrak.

Utwór w odświeżonej wersji to opowieść o tym, aby ze spokojem ducha kroczyć własną ścieżką, nawet kiedy goni nas życie. Warto jest poświęcić chwilę, aby „poczuć blues, dać na luz”, bo tylko wtedy kiedy zaczniemy żyć spontanicznie i bez pośpiechu, będziemy w stu procentach szczęśliwi.

Do popowej aranżacji Zipery, powstał również klimatyczny teledysk, nawiązujący do największego festiwalu rapowego w Polsce, Polish Hip-Hop Festival, który nadwiślańską plażę w Płocku wypełnia dźwiękami hip-hopu. To właśnie w tym miejscu zbierają się co roku festiwalowicze, którzy pragną usłyszeć najlepszą muzykę tworzoną przez cenionych raperów, jak i młodych artystów, którzy dopiero dają się poznać szerszej publiczności. W premierowym klipie niepowtarzalna charyzma Beaty Kozidrak spotyka się z tą współczesną, przepełnioną hip-hopową formą, gwarantując mocne muzyczne przeżycia, zabierając nas w wideoklipie na płocką plażę. 

Najnowszego utworu Beaty Kozidrak możecie posłuchać poniżej. Jak Wam się podoba artystka w takim wcieleniu? 

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.