Yolanda Hadid o boreliozie
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA GWIAZD

Cierpi na chorobę, przez którą może stracić życie. Mama Gigi i Belli Hadid napisała o niej książkę

Weronika Bruździak-Gębura 1 maja 2017 16:00
Yolanda Hadid o boreliozie
Fot. Getty Images

Yolanda Hadid, mama słynnych modelek: Gigi i Belli, w swojej nowej książce opowiada o walce z chorobą. 53-latka od kilku lat choruje na boreliozę.

 

Yolanda Hadid cierpi na boreliozę

Gwiazda reality show „The Real Housewives of Beverly Hills” odkryła, że choruje na boreliozę na początku 2011 roku, tuż przed ślubem ze swoim drugim mężem, Davidem Fosterem. Ciągle czuła się zmęczona, miała silne migreny, bóle stawów i mięśni, cierpiała na bezsenność, miała stany lękowe, problemy z pamięcią, wysławianem się i widzeniem. Czuła, że coś złego dzieje się z jej mózgiem, jednak nie wiedziała, co jej dolega. Z powodu braku diagnozy w końcu wylądowała w szpitalu. Jednak by poznać przyczynę problemów zdrowotnych, odpowiedzi musiała szukać po całym świecie. W końcu po roku diagnostyki okazało się, że winna jest borelioza. Zmagania Yolandy Hadid śledziły tysiące widzów reality show „The Real Housewives of Beverly Hills”. Celebrytka dostała mnóstwo wspierających słów od fanów i osób, które podobnie jak ona dotknięte są tą chorobą. Dlatego zdecydowała się podzielić swoimi doświadczeniami i napisała książkę „Believe in me”, gdzie opisała swoją pięcioletnią walkę z chorobą.

 

Na chorobę z Lyme, jak nazywana jest borelioza, cierpią też dzieci Yolandy: Bella i Anwar. W 2012 roku 20-letnia modelka powiedziała kilka słów na ten temat: 

„Spowodowałam wypadek samochodowy, wszystko przez to, że mój mózg po prostu przestał pracować. Cały czas byłam wykończona. Choroba odbiła się na mojej pamięci, nie pamiętałam drogi do własnego domu. Musiałam sprzedać mojego konia, bo nie mogłam się nim opiekować”.

Jej mama w jednym z wywiadów powiedziała: „Nie mogłam czytać, nie mogłam, pisać, nie mogłam nawet oglądać telewizji, bo nie rozumiałam ani słowa. Czułam, jakby ktoś wszedł do mojej głowy i ukradł mi mózg”.

Premiera książki Yolandy Hadid zaplanowana jest na 12 września 2017 roku. Ukaże się nakładem wydawnictwa St.Martin’s Press.

 

Kim jest Yolanda Hadid?

Yolanda Hadid urodziła się i dorastała w Holandii. Jako nastolatka podczas pokazu mody holenderskiego projektanta, Fransa Molenaara, została dostrzeżona przez Elieen Ford. Gdy dołączyła do agencji Ford Models, jej kariera nabrała rozpędu. Chodziła po wybiegach w Paryżu, Mediolanie i Nowym Jorku. W 1994 roku przeprowadziła się do Los Angeles, gdzie poznała pochodzącego z Izraela Mohameda Hadida, który obecnie jest potentatem rynku nieruchomości. Jego majątek jest wyceniany na ponad 200 milionów dolarów. Rozwiedli się w 2000 roku. Mają trójkę dzieci: 22-letnią Gigi, 20-letnią Bellę i 17-letniego Anwara. Cała trójka robi karierę w modelingu. 

Drugim mężem Yolandy Hadid był muzyk i producent David Foster, którego poślubiła w 2011 roku. Rozwiedli się cztery lata później.

 

Na zdjęciu: okładka książki Yolandy Hadid

 

 

❤️4-23-2017 #Motherhood #Blessings with much gratitude🙏

Post udostępniony przez YOLANDA (@yolanda.hadid)

Na zdjęciu: Yolanda Hadid z córkami: Bellą i Gigi

 

Polecamy też: „Jestem dumna z bycia muzułmanką”. Poruszające słowa Belli Hadid o rodzicach i pochodzeniu

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?