Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

Mała Czarna – zbiór powieści, które skradną twoje serce

Nowa seria powieści dla kobiet pod wdzięczną nazwą „Mała Czarna” to pozycje, które wzruszają i motywują do działania.

Artykuł sponsorowany 19 maja 2020 15:04
Fot. Adobe Stock

Nie jest łatwo trafić na powieść, która jednocześnie będzie zabawna i wzruszająca, a dodatkowo zmusi nas do refleksji (niekiedy i zmian życiowych!) i pozostawi z uczuciem smutku, że już się kończy. Dobra, kobieca literatura zapewnia nie tylko inteligentną rozrywkę. Jest jak kij wbity w mrowisko – wchodzi z butami w nasze życie i robi zamieszanie. Nasze uczucia, emocje, priorytety i plany, jak te rozbiegane w chaosie mrówki, trzeba na nowo pozbierać, uporządkować i stworzyć im bezpieczną oazę. 

Pierwszy tom serii "Mała Czarna" już za chwilę!

Takie właśnie są powieści, które znajdziemy w pięknie wydanej serii „Mała Czarna” (wydawnictwo Albatros). To wyjątkowy zbiór uroczych i mądrych historii, które nie tylko oderwą cię od codziennych zmartwień, ale także wzruszą i rozbawią. Kobieca szata graficzna, zamknięta w klasycznej formie tworzy książki, które zmieszczą się zarówno do eleganckiej torebki, jak i podróżnego plecaka. Bez względu na to, gdzie akurat będziesz, „Mała Czarna” może być twoją towarzyszką. 

Fabuła powieści "Lista, która zmieniła moje życie"

Jeszcze w tym roku ukażą się cztery pierwsze tomy z serii „Małej Czarnej”. Cykl rozpoczyna „Lista, która zmieniła moje życie” Olivii Beirne, komedia romantyczna, która może wywrócić twoje życie do góry nogami. Dlaczego? Ponieważ opowiada o losach kobiety, która w wieku trzydziestu lat dowiedziała się o poważnej chorobie. Czy będzie ona przeszkodą w realizacji listy marzeń? Amy, główna bohaterka, będzie musiała poprosić o pomoc młodszą siostrę. Jakie wyzwania spotka na swojej drodze? Gwarantujemy, że nie obędzie się bez wzruszeń. 

Teraz gotowanie trafiło na wydłużającą się listę „rzeczy-które-na-tym-etapie-życia-powinnam-umieć-ale-z-jakiegoś-powodu-nie-umiem”, tuż obok obsługi suszarki i rozumienia prawa podatkowego. 
- „Lista, która zmieniła moje życie” Olivii Beirne

Amy zawsze była tą bystrzejszą siostrą i po raz kolejny udowodniła to w sobotę, kiedy namówiła mnie na zaakceptowanie listy, zanim pozwoliła mi ją zobaczyć. (…) Bóg jeden wie, co dodała albo usunęła „dla mojego dobra”. Co jeszcze mogło tam być wcześniej? Włożyć głowę do beczki z piraniami? Stepować na grzbiecie śpiącego aligatora? Podkraść się do gangu pijanych dziewczyn i ukraść im dip serowy? 
- „Lista, która zmieniła moje życie” Olivii Beirne

Wydawnictwo Albatros
Fot. mat. prasowe

Fabuła powieści "Współlokatorzy"

Jeszcze w maju na miłośniczki romantycznych przygód czeka druga niespodzianka. W serii „Mała Czarna” ukaże się nowa edycja „Współlokatorów” Beth O’Leary. To zabawna historia dwojga młodych ludzi, zmuszonych przez sytuacje życiowe do wspólnego wynajęcia malutkiego mieszkania. Czy mijanie się w drzwiach może być początkiem czegoś poważnego? 

Aha. Więc to jego dziewczyna. Jej spojrzenie przekazuje jasny komunikat: Martwiłam się, że jesteś niezłą laską i będziesz chciała ukraść mi chłopaka i rozgościć się w jego łóżku, ale widzę, że nigdy by się tobą nie zainteresował, więc proszę, możesz wejść! 
- „Współlokatorzy” Beth O’Leary

Ech. Jak będzie wyglądała sypialnia?
Zbieram się na odwagę i wchodzę. Wydaję z siebie zduszony jęk. Mam wrażenie, że ktoś tutaj zwymiotował tęczą i perkalem, pokrywając wszystkie powierzchnie kolorami, które nie występują razem w naturze.
- „Współlokatorzy” Beth O’Leary

Wydawnictwo Albatros
Fot. mat. prasowe

Fabuła powieści "Zamiana"

Miłośniczki prozy Beth O’Leary ucieszy z pewnością sierpniowa premiera jej nowej powieści „Zamiana”. Dlaczego ta pozycja jest wyjątkowa? Ponieważ pokazuje, że niezależnie od wieku i doświadczenia, zawsze można zmienić swoje życie. Czy babcia odżyje w wielkim mieście i znajdzie nową miłość? A jak na sielskiej prowincji odnajdzie się jej wnuczka? Czy aby na pewno woli to od zgiełku miasta i dress codu?

Wydawnictwo Albatros
Fot. mat. prasowe

Co będziesz czytać jesienią?

W okresie jesienno-zimowym książki są najlepszymi kompanami. Doskonale odnajdują się w towarzystwie koca i gorącej herbaty. „Mała Czarna” na ten czas proponuje „Co powiesz na spotkanie?” Rachel Winters. To zwariowana opowieść o kobiecie, która postanowiła udowodnić, że prawdziwa miłość nie występuje wyłącznie w filmach. Z tą powieścią przypomnisz sobie wszystkie kultowe sceny z komedii romantycznych. Zapowiada się gorąco!

Mamy nadzieję, że już zaczynasz robić miejsce na półce?

Materiał powstał z udziałem Wydawnictwa Albatros
 

7

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?