Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

MA 3 lutego 2016 21:58
1/12
Album "Horst Diekgerdes"
Copyright @Distanz
1/12

"Lubię ekscentryczną i niejasną seksualność, ale nigdy nie chciałbym niczego pokazywać wulgarnie" - tak Horst Diekgerdes wyjaśnił, dlaczego na okładkę swojego pierwszego w karierze albumu wybrał zdjęcie modelki Isabeli Fontana, którą uwiecznił z niepokojąco uwodzicielskim grymasem twarzy. W środku 200-stronicowej publikacji "Horst Diekgerdes" równie zmysłowo: na zdjęciach najpiękniejsze kobiety, które portretował przez ostatnie 20 lat.

 

Stworzył własny wizualny język: zmysłowy, ale zawsze lekko niepokojący i prowokacyjny. Potwierdzenie tego można znaleźć w jego pierwszej w karierze monografii, pomyślanej jako podróż w czasie - od dziś do połowy lat 90., gdy zaczynał jako fotograf mody i gwiazd.

 

- W pewnym sensie ta książka jest odą do kobiet. Dowód na to, że kocham i podziwiam kobiety - tak o publikacji "Horst Diekgerdes" mówi jej autor, fotograf niemieckiego pochodzenia, który dziś jest jedną z największych gwiazd tej branży, który jest autorem wielu kampanii m.in. Chloé, Hermès, Missoni i Miu Miu oraz portretów ikon kultury od Alexandra McQueena do Erykah Badu.

 

Lara Stone, "AnOther Magazine", ss 2007

 

 

Diekgerdes przyznaje, że wybranie 220 prac do albumu z całego archiwum trochę go przerosło. Dlatego o pomoc poprosił dyrektor artystyczną Bedę Ackermann. - Proces edycji dla fotografa jest trudniejszy niż tworzenie. Beda pomogła mi przejść jeszcze raz przez to wszystko co zrobiłem i znaleźć koncepcję jak połączyć ze sobą wizualne eksperymenty z prywatnymi pamiątkami fotograficznymi. To była niesamowita podróż - mówi.

 

Który z wybranych portretów jest jego ulubionym? - Jeśli ktoś zapyta mnie o to jutro, prawdopodobnie zmienię zdanie! Ale uwielbiam zdjęcie Lary Stone, które zrobiłem dla "Another Magazine" w 2007 roku, na którym liże loda z posypką. Jest pokazana w swej seksualności w sposób dowcipny, zabawny i miękki. To seks z uśmiechem. Lubię też portret Charlotte Gainsbourg z rozchylonymi ustami, na którym jest niesamowita, tak delikatna. Nie dałoby się powtórzyć tej chwili, to się po prostu stało - wspomina.

 

Fotograf zapewnia, że album jest podsumowaniem 20 lat kariery, ale nie jej zakończeniem: - Bo po dwóch dekadach pracy, nadal jestem pasjonatem robienia zdjęć. Tak samo, jak wtedy, gdy zaczynałem.

 

Album "Horst Diekgerdes", Distanz, cena 48 euro.

 

2/12
Charlotte Gainsbourg, Self Service Magazine, 2000
Copyright @Distanz
2/12

3/12
Meghan Collison, Double Magazine, 2012
Copyright @Distanz
3/12

4/12
Lara Stone, AnOther ss 2007
Copyright @Distanz
4/12

5/12
Isabeli Fontana, AnOther Magazine, 2005
Copyright @Distanz
5/12

6/12
Angela Lindvall, AnOther Magazine, 2006
Copyright @Distanz
6/12

7/12
Stephanie Kunz, AnOther Magazine, 2003
Copyright @Distanz
7/12

8/12
Denisa Dvorakova, Jen Messelier, Barbora Dvorakova, Erin Heatherton - Purple Fashion, 2008
Copyright @Distanz
8/12

9/12
Audrey Marnay, iT Magazine, 1997
Copyright @Distanz
9/12

10/12
Laura McDaniel, Self Service, 1998
Copyright @Distanz
10/12

11/12
Anais Pouliot, Vogue Germany 2011
Copyright @Distanz
11/12

12/12
Okładka albumu "Horst Diekgerdes"
Copyright @Distanz
12/12

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.